Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regeneracja panelu RNS-D


wypor

Rekomendowane odpowiedzi

Robił ktoś? Jak to mniej więcej wygląda?

Znalazłem na allegro takie coś:

http://allegro.pl/zestaw-do-regeneracji-nawigacji-audi-rns-d-i5295022379.html

i strasznie kusi, bo chciałbym przywrócić mojej navi dawny blask.

Ale nie wiem czy nie porywam się z motyką na słońce. :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalny panel w rns-d wersja b5 jest z czarnego plastiku więc się nie wciera podobnie a8 i stare a6 nowsze są gumowane ciekaw sam jestem jak wygląda panel po regeneracji bo fotki nie są fotkami paneli po regeneracji tylko fotkami z netu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalny panel w rns-d wersja b5 jest z czarnego plastiku więc się nie wciera podobnie a8 i stare a6 nowsze są gumowane ciekaw sam jestem jak wygląda panel po regeneracji bo fotki nie są fotkami paneli po regeneracji tylko fotkami z netu

Jeżeli plastik jest czarny (czyt. nielakierowany) to nie ma sensu się w to bawić. Miało by to ręce i nogi, gdyby zedrzeć stary lakier do żywego, nakleić szablon i pomalować od nowa. Wtedy mogło by to jeszcze jakoś wyglądać.

Ale warunkiem jest to, ze albo cały jest wykonany z przezroczystego materiału albo chociaż sygnaturka symbolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim wypadku nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości kupiłem te szablony i na próbę odrestaurowałem jeden przycisk.

I nie polecam! Aby efekt był na prawdę dobry trzeba się poważnie napocić. Bez zacięcia modelarskiego i ponad zwyczajnych umiejętności manualnych nawet nie ma co podchodzić. Wbrew pozorom najtrudniejsze jest przeniesienie szablonu na przycisk. Jak już dokonacie tego wyczynu i ładnie wypozycjonujecie sygnaturki to reszta roboty nie powinna sprawić kłopotu. 3-4 warstwy akrylu wystarczą.

Ja zrobiłem jeden z łatwiejszych (flaga) i do osiągnięcia zadowalającego potrzebowałem 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest cos takiego jak folia transferowa i przenkesienie nie będzie w cale takie trudne. Robilem juz pare paneli od klimy i efekt byl super . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. 

Również regenerowałem panel klimy u siebie a u znajomej i siostry wszystko co się dało. Jeżeli użyjemy folii transferowej wszystko idzie szybko i sprawnie 20200410_140818.jpg20200329_161105.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...