Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przednich zwykłych lamp na Bixenon LED 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

To oczywiście tak zgadza się, skręcanie jest połączone z poziomowaniem, nie dokładnie przeczytałem pytanie, miałem na myśli samo świecenie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Goffer3 napisał:

Soczewka nie będzie skręcała.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dzięki kolego za odpowiedź.

 Czyli jeśli nie zależy mi na skręcaniu biksenonów, to bez poziomowania skrętne będą chodzić tak jak  biksy nieskrętne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem lampy bixenon na bixenon skrętny. Co muszę zrobić żeby to wszystko działało jak nleży. Bo narazie tylko świecą, ledy działają,przygasają w momęcie włączenia kierunku,nie działa poziomowanie ani skrętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przerobienia także instalacja od poziomowania do lamp , oraz w kostce od modułu 55 trzeba poprzekładać piny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kończę kompletować graty, lampy są, żarniki, przetwornice czekają, kabel od VAG jest, moduł MCE obsługujący bixa, i wtyczki z pinami, gumkami i 10m kabla jest, i pytanie, jak zrobić sobie taką przejściówkę z 10 na 14 pin ? Nie widzę żadnego schematu, które piny, do którego slotu uzbroić, i które numery wyciągnąć i wpiąć do MCE ?

 

Odgrzebałem w czeluściach forum ;-D 

 

 

jm82zzc2.png

Edytowane przez MarioMAX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na spokojnie sobie złożyłem przejściówki, są lepiej zrobione jak te gotowce ( uszczelki wszędzie, w gotowych są dziury nieszczelne w pustych wejściach ) zajęło mi to jakieś 1,5h ale na spokojnie sobie składałem. Kabel czerwony będzie docięty i uzupełniony pinem dopiero na samochodzie, jak będę znał optymalne długości.  Oczywiście wszystko zrobione zgodnie ze sztuką, kable zaciskane

 mGfLyW6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samopoziomowanie i spryski będą dokładane w późniejszym terminie, i jak będzie przegląd, to wolę mieć coś na szybką podmiankę, chociaż wątpię, żeby diagnosta się połapał, to nie golf III z niebieskimi światłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar robić poziomowanie i będziesz miał wszystko rozebrane to przy okazji dołóż kabelki od poziomowania i do pompki od sprysków, później będzie jak znalazł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam w mojej a4 2009r zwykłe lampy. Mam zamiar zmieniać przód na polift i dołożyć xenony. Teraz mam sterownik 8K0907063 z końcówką B, który nie obsługuje xenona. Znalazłem sterownik z końcówką AD od audi a5 z 2012r. Czy ten sterownik będzie dla mnie odpowiedni? Tzn. obsłuży poliftowe xenony i podgrzewane fotele?

I jeszcze pytanie, czy przetwornice 8k0941597E będą pasować do takich lamp? Czy musi być inna końcówka zamiast E?

 

Edytowane przez Tomek_091019
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to od tygodnia jeżdżę już na bixenonie. Ja kupowałem lampy z rozbitymi kloszami, i klosze przełożyłem ze swojego H7 ( pasują idealnie, te same numery, te same oznaczenia homologacji na obydwu szkłach )  Do rozklejania nie dawajcie ich do piekarnika, tylko opalarka, no i szukajcie lamp pękniętych tylko na kloszu przezroczystym, i najlepiej czyste, bo ten chrom w środku jest bardzo delikatny.

 

20171231_134938.jpg

Edytowane przez MarioMAX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz proszę ile zapłaciłeś za zdjęcie komponentu - o ile zmieniałeś MCU (napisz proszę symbol na jakim uruchomiłeś bixa)

Edytowane przez Joel52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cale szczescie mialem oznaczenie D

A chciałem jeszcze napisać, że jak ktoś ma okazję kupić amerykańskie światła, to podchodzą bez problemów, tylko trzeba odpiąć diodę led, żeby nam nie świeciło pomarańczowe boczne światło, i odblask najlepiej polakierować na czary połysk, ja tak sobie zrobiłem, co widać po zdjęciu. Wygląda super. 

Edytowane przez MarioMAX
Dodanie przydatnej informacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć forumowicze,

To mój pierwszy post dlatego witam wszystkich użytkowników tego forum.

Nie będę zakładać kolejnego wątku, bo ten jest ciągle żywy i pomyślałem że dołożę się do dyskusji.

Od dwóch miesięcy jeżdżę A4 Allroad z 2010r.

Samochód świetny, jedyny mankament to zwykłe lampy, a przesiadka z xenon na zwykłe... no cóż, mogę powiedzieć że "nic nie widzę" teraz...

Potrzebuję kogoś z Mazowsza kto się tym zajmuje, nie mam VCDS więc sam nie zdziałam za dużo, a chce mieć to dobrze zrobione.

Edytowane przez lobot84
ortografia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lobot84 napisał:

Część forumowicze,

To mój pierwszy post dlatego witam wszystkich użytkowników tego forum.

Nie będę zakładać kolejnego wątku, bo ten jest ciągle żywy i pomyślałem że dołożę się do dyskusji.

Od dwóch miesięcy jeżdżę A4 Allroad z 2010r.

Samochód świetny, jedyny mankament to zwykłe lampy, a przesiadka z xenon na zwykłe.... no cóż, mogę powiedzieć że "nic nie widzę" teraz :(

Potrzebuję kogoś z Mazowsza kto się tym zajmuje, nie mam VCDS więc sam nie zdziałam za dużo, a chce mieć to dobrze zrobione.

Na początek sprawdź jaki masz MCE,  jeśli nie masz kabla to fizycznie można sprawdzić po odkręceniu obudowy, możesz też się rozglądać za lampami, kostkami, a jeśli chcesz mieć tak jak fabryka to szukaj zderzaka pod spryski, spryskiwacze, wężyki, zbiorniczek ma dwie pompki, czujniki poziomowania i odpowiedni moduł od poziomowania, jak już będziesz miał graty to wtedy bym szukał osoby która to pozakłada

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz do wrclaguna, autora tego manualna.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odkręce i sprawdzę jaki siedzi MCE.

W zdzerzaku mam fabryczne spryski, brakuje (oprócz lamp i kostek)modułu poziomowania i czujnika poziomowania.

Wysłano z prodziża.

Edytowane przez lobot84
ortografia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie musisz odkręcać nic. Wystarczy, że położysz głowę na pedał gazu i poswiecisz latarką albo zrobisz zdjęcie. Tak to wygląda z tej perspektywy 

Ej44eBx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...