Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przednich zwykłych lamp na Bixenon LED 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się dowiedzieć czy ma się bixenon? Bo xenon to mam, spryskiwacze też są ale nie wiem czy to xenon czy bixenon tym bardziej czy jest skrętny czy nie

Edytowane przez Osta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się dowiedzieć czy ma się bixenon? Bo xenon to mam

W B8 jest bixenon albo bixenon skretny :hi:

nie wiem czy to xenon czy bixenon tym bardziej czy jest skrętny czy nie

mozesz sprawdzic po numerach lamp lub numerach sterowników jak sie podepniesz kompem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez niektóre b8 mają zwykle lampy z zarowkami (zoltymi) nawet niektóre b8 przecież ledow nie maja

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez niektóre b8 mają zwykle lampy z zarowkami (zoltymi) nawet niektóre b8 przecież ledow nie maja

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

wszystko sie zgadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to durne pytanie, ale jak prawidłowo umieścić konektor/pin żeński w kostce?(t17n/m) ;) Po wysunięciu fioletowej zastawki o ~5mm powinien wejść bez oporu?

Edytowane przez Vis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem posiadaczem A4 B8 z 2012 roku w wersji po lifcie. Niestety posiadam lampy zwykłe golasy bez led i Xenonów. Zależy mi na wstawieniu do niego lamp ledowych , nie zależy mi na xenonach czy bixenonach. Czy jest to kosztowne i skomplikowane? Jak to zrobić? Na zykłych lampach auto w ogóle nie wygląda jak z 2012 roku :/

Edytowane przez banana23ps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla przedlifta jest niby taka opcja: http://allegro.pl/lampy-reflektory-audi-a4-b8-h7-led-drl-wzor-xenon-i5239995341.html, być może i dla polifta ktoś coś takiego wypuścił, ale imo cena jest z kosmosu, lepiej już się zabrać za rezanie ori xenonów...

ew. możesz wrzucić żarówki drl led, zawsze to coś :)

2pcs-11W-LED-Daytime-Running-Light-Drivi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc czy zmieniając zwykłe lampy na led xenon musze zmienić borda ?? czy jest możliwość montażu bez zmiany borda ?? aktualnie mam pdc przód tył , B&O , grzane fotele , mmi 2g high 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie zmienione na poliftowe lampy skrętne Bixy i poziomowanie mi kolega ogarnął, poprzepinał piny w lampach i śmiga ale ori nie mam skrętnych i pytanie moje jak to ogarnąć i czy dużo roboty? Bord 8K0907063P a lampy 8K0941032C. Mam gdzieś w szafce jeszcze moduł Xenon 8H0907357, może by się przydał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 Jestem w trakcie wymiany lamp zwyklych na bi xenon , mam a4 po lifcie z 2012 roku ale lampy byly zwykle , i teraz kilka pytan gdzie dokladnie wpiac przewody z prawej i lewej lampy do  bcm? Czy przymie kodowanie ? , mam grzane fotele,  czy jak nie zaloze samopoziomowania to czy nie bedzie walic bledow?  Czy bcm przed liftem podejdzie do polifta? Ma ktos spis bcm do po lifta ktory obsluguje bixa?

z gory dzieki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2016 o 09:59, juzek114 napisał:

Witam , panowie właśnie jak odnośnie samopoziomowania ? Co trzeba zrobić aby się samopoziomowaly ?

Cos nikt w kwestii samopoziomowania sie nie chce wypowiedziec ??

Prawa lampa swieci mi w kosmos , oczywiście ksenon .

Jak moge ja wyregulowac? Regulacja na srubach przy lampie nie pomogła

SAMOPOZIOMOWANIE

 

Ja się mogę wypowiedzieć bo dziś wymieniałem przedni sensor na nowy.

Moduł 8K0 907 357 znajduje się we wnęce za prawym schowkiem (dosyć głęboko po prawej).

ab616daa_l.jpeg

Sensory są zamontowane przy wahaczu lewych kół. U mnie problem był z samym sensorem ale przedzwoniłem całą instalację od modułu do wtyczki, bo zatrzask wtyczki był pęknięty i nie byłem pewien czy to kabel czy sensor. Schemat el. pasuje od Jetty MK5.

915dd444_o.jpeg

 

Sensory

Ja najpierw zakupiłem niestety niewłaściwy. Do A4 B8 pasują dwa modele: 8K0 907 503 A i B 200Hz. Wersja B jest Made in Romania, wersja A czyli starsza - Made in Germany. Koniecznie 200Hz, gdyż sterownik obsługuje tylko tą częstotliwość sygnałów.

Czujnik z zielonym uchwytem dla przykładu ma takie same oznaczenie ale bez A i B. Zamiast 200 ma 800Hz i jest przeznaczony tylko dla samochodów z air suspension (czujniki montowane po prawej). Tego nie kupować, gdyż nie będzie działać.

 2470828e_l.jpeg

Sprawdzałem obydwa sensory za pomocą takiego oto patentu.

4bffbe67_l.jpeg

 

Screen z VCDS po wymianie:

0c70952d_o.jpeg

Na ebayu można znaleźć nówkę za ok 72$.

s-l1600.jpg

End of story jak to mawiał Tony Soprano.

Edytowane przez indiapapa
małe zmiany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Ogarnął już ktoś poziomowanie bixów skrętnych przedlift?

co i jak po kolei trzeba kodować, 

cały czas mam problem z komunikacją sterownika 55 ze sterownikami w lampach

 

temat ogarnięty:)

Edytowane przez Góral65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zwykle lampy h7 a zależy mi na dziennych ledach z oznaczenia wiem ze nie mogę założyć xenonon(8k0907063k) ale czy nie mogę przerobić swoich lamp i dołożyć listwy oryginalnej ledowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałbyś w zasadzie cały środek wymienić

są dostępne gotowe zamienniki Depo (z h7 w soczewce + pasek led) : https://www.uniquestyleracings.com/index.php?route=product/product&product_id=612

ew. jeśli zależy Ci tylko na kolorze dziennych to na forum jest temat odn. wymiany żarówek drl na ledowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z tym sprzedającym - twierdzi, że bez problemu zainstaluje ledy - http://allegro.pl/audi-a4-b8-8k-8k0-bi-xenon-led-ledy-montaz-plock-i6750828426.html - jest to możliwe w moim przypadku?  (8k0907063k)

bortez.jpg

Edytowane przez Joel52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Joel52 napisał:

Rozmawiałem z tym sprzedającym - twierdzi, że bez problemu zainstaluje ledy - http://allegro.pl/audi-a4-b8-8k-8k0-bi-xenon-led-ledy-montaz-plock-i6750828426.html - jest to możliwe w moim przypadku?  (8k0907063k)

Tu masz lampy przerobione wynalazkami wewnatrz :wink:  ..... czyli jak cos sie wysra to lampa kosz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twierdzi, że daje gwarancję na rok i wszystko jest na oryginale...  a ma ktoś doświadczenie jak świecą lampy DEPO https://www.uniquestyleracings.com/index.php?route=product/product&product_id=612 - widać diody jak w oryginale? pomóżcie proszę który zestaw wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...