Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przednich zwykłych lamp na Bixenon LED 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Góral65 napisał:

Tak robiłem, na początku ważne jest czy masz bixy zwykłe czy skrętne bo sterowniki się różnią i instalacja też się różni, tylko czujniki poziomowania są te same.

czujniki zamontowane razem z kablami (1metr bo miałem kostki)

lampy mam takie 8k0941004D , 8k0941003D

zwykłe bixy

a z wtyczek od czujników po 3 kable

8k0907357B wtyczka 18 kabli

Edytowane przez pruszczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden czujniki jak dobrze pamiętam przedni ma cięgno zakrzywione, z czujników ma być po trzy kabelki w kostce 4-pinowej pin 1, 2 i 4 

przy bixach zwykłych sterownik 8k0907357B jest ok. i ta instalacja co podał wrclaguna jest ok. jak masz kostki i chcesz taniej to zrobisz to sam za 50-60 zł

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Góral65 napisał:

Jeden czujniki jak dobrze pamiętam przedni ma cięgno zakrzywione, z czujników ma być po trzy kabelki w kostce 4-pinowej pin 1, 2 i 4 

przy bixach zwykłych sterownik 8k0907357B jest ok. i ta instalacja co podał wrclaguna jest ok. jak masz kostki i chcesz taniej to zrobisz to sam za 50-60 z

wszystko sie zgadza dokładnie jak piszesz przednie cięgno zakrzywione kabli trochę mam postaram się poskładać wiązkę sam jak dorwę schemat, jak nie to możne wyciągnę z jakiegoś auta na szrocie dawców nie brakuje gorzej z wiedza ale od tego mamy forum i uprzejmych jego użytkowników dzięki za pomoc

 

 

 

 

ma możne ktoś schemat gdzie wpinamy się w mce z samo poziomowaniem czy to będzie złącze A7 czarna wtyczka pin6 (zielono-czarny kabel) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak chce najpierw wymienić MCE a za jakiś czas wymienić lampy, to czy nowe MCE przyjmie kodowanie dla zwykłych lamp h7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2019 o 22:38, pruszczyk napisał:

 

 

ma możne ktoś schemat gdzie wpinamy się w mce z samo poziomowaniem czy to będzie złącze A7 czarna wtyczka pin6 (zielono-czarny kabel) ?

Z czujników nie idą przewody do mce tylko do sterownika poziomowania, 

A4-CZUJNIKI.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Góral65 napisał:

Z czujników nie idą przewody do mce tylko do sterownika poziomowania, 

A4-CZUJNIKI.png

dzięki wielkie już wszystko działa chodziło mi o kabel który idzie do czarnej kostki z bezpiecznikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odgrzeję trochę temat, posiadam a4 b8 2011 z modułem  8k0 907 063P, fabrycznie zamontowane miałem bixenony nieskretne, teraz wymieniłem lampy na poliftowe również nieskretne, wszystko świeci lecz w module 55 pojawiają mi się błędy 01535 tu pytanie czy ktoś z forumowiczów spotkał się z podanym problemem? jeśli tak to czy sobie z nim poradzil i w jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mrozu52 napisał:

Witam, odgrzeję trochę temat, posiadam a4 b8 2011 z modułem  8k0 907 063P, fabrycznie zamontowane miałem bixenony nieskretne, teraz wymieniłem lampy na poliftowe również nieskretne, wszystko świeci lecz w module 55 pojawiają mi się błędy 01535 tu pytanie czy ktoś z forumowiczów spotkał się z podanym problemem? jeśli tak to czy sobie z nim poradzil i w jaki sposób?

Tylko w sterowniku jest błąd? a na desce świeci kontrolka od poziomowania świateł?

ten błąd sygnalizuje brak zasilania do silniczka poziomowania w prawej lampie, sprawdź bezpiecznik instalację, możliwe też, że silniczek nie domaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd się pojawia w obu lampach, na tą chwilę na desce nie było żadnego błędu , gdy założę lampę przed liftowa błąd znika, więc wygląda to tak jakby ten moduł 55 nie ogarniał komunikacji z silniczkami w lampach poliftowych no chyba, że tak jak wspomniałeś problem leży gdzieś w instalacji i trzeba zamienić jakieś piny bądź coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy po odpaleniu auta lampy robią test poziomowania?

Mała poprawka nie doczytałem że chodzi o bixy nie skrętne, przy tych lampach nie ma osobnego zasilania i bezpiecznika,  sterowanie jest ze sterownika 55 na piny w lampie 1,2,3 i 4 tak samo w przed jak i w po lifcie

 

Edytowane przez Góral65
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rasumując, mój moduł 09 i sterownik 55 powinny się dać skonfigurować i ogarnąć wszystkie niezbędne funkcje do prawidłowego działania lamp poliftowych? Jeśli tak czy nie miał by ktoś gotowego kodu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś będzie mi w stanie pomóc. W związku z doposażeniem auta w Bixenon musiałem zmienić moduł MCE. Po wymianie MCE 8K0 907 063 K na 8K0 907 063 P (oraz 8K0 907 063 N) przestało mi działać oświetlenie wnętrza (nie działa regulacja podświetlania, błąd zacisk 58D), sprawdziłem poszczególne kodowania i nie bardzo mam pomysł gdzie dalej szukać. Po ponownym włożeniu modułu 8K0 907 063 K oświetlenie zaczyna działać.

Pacjent to Audi A4 B8 2011.

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, brumek29 napisał:

Może ktoś będzie mi w stanie pomóc. W związku z doposażeniem auta w Bixenon musiałem zmienić moduł MCE. Po wymianie MCE 8K0 907 063 K na 8K0 907 063 P (oraz 8K0 907 063 N) przestało mi działać oświetlenie wnętrza (nie działa regulacja podświetlania, błąd zacisk 58D), sprawdziłem poszczególne kodowania i nie bardzo mam pomysł gdzie dalej szukać. Po ponownym włożeniu modułu 8K0 907 063 K oświetlenie zaczyna działać.

Pacjent to Audi A4 B8 2011.

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi

 

Potrzeba zdjąć CP.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę się upewnić czy te moduły obsłużą PDC przód i bixenon?

8K0 907 063 AG -??

lub 

8K0 907 063 AH  - z tego co wyczytałem to tak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Majk009 napisał:

Chcę się upewnić czy te moduły obsłużą PDC przód i bixenon?

8K0 907 063 AG -??

lub 

8K0 907 063 AH  - z tego co wyczytałem to tak

 

Chyba tematy pomyliłes  :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do podłączenia ksenonów musimy pociągnąć po jednym przewodzie od każdej lampy do MCE?

Do podłączenia samopoziomowania musimy ciągnąć jakies kable od lamp do sterownika poziomowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jarok11 napisał:

Czyli do podłączenia ksenonów musimy pociągnąć po jednym przewodzie od każdej lampy do MCE?

 

Tak do przesłony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jarok11 napisał:

 

Do podłączenia samopoziomowania musimy ciągnąć jakies kable od lamp do sterownika poziomowania?

Tak do silniczków po 4 kable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...