Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przednich zwykłych lamp na Bixenon LED 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, wrclaguna napisał:

Tak do silniczków po 4 kable

po 4 kable do każdej lampy czy 2 kable do jednej i dwa do drugiej lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jarok11 napisał:

po 4 kable do każdej lampy czy 2 kable do jednej i dwa do drugiej lampy?

Jeśli bixenon zwykły to do każdej lampy po 4 kabelki, jeśli bix skrętny to po trzy kabelki do lampy w tym dwa w skrętce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam audi a4 b8 po lifcie. Jestem w trakcie wymiany lamp h7 na biksenony nieskrętne. W moim aucie jest moduł BCM 8K0907063DD, który obsługuje na ten moment:  start stop,  grzane fotele,  czujniki cofania przednie i tylne. Chciałbym się dowiedzieć czy obsłuży biksenony nieskretne i czujniki poziomowaniq lewy tył i przód. Symbol: 8k0907503A i B 200HZ? Jednocześnie chciałbym się również dowiedzieć czy  z czujników poziomowania idą trzy czy cztery przewody? Powinny iść  bezpośrednio do BCM? Z tego co wiem - nie potrzeba modułu poziomowania. Z góry dziękuję za podpowiedzi. 

 

Sorry to chodzi chyba o MCE ten po lewej stronie pod kierownicą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, krzysztof447 napisał:

Witam. Posiadam audi a4 b8 po lifcie. Jestem w trakcie wymiany lamp h7 na biksenony nieskrętne. W moim aucie jest moduł BCM 8K0907063DD, który obsługuje na ten moment:  start stop,  grzane fotele,  czujniki cofania przednie i tylne. Chciałbym się dowiedzieć czy obsłuży biksenony nieskretne i czujniki poziomowaniq lewy tył i przód. Symbol: 8k0907503A i B 200HZ? Jednocześnie chciałbym się również dowiedzieć czy  z czujników poziomowania idą trzy czy cztery przewody? Powinny iść  bezpośrednio do BCM? Z tego co wiem - nie potrzeba modułu poziomowania. Z góry dziękuję za podpowiedzi. 

Tak z czujników poziomowania idą po trzy kabelki z pinów 1,2 i 4, kabelki z czujników z pinów 1 i 2 są zmostkowane i do MCE idą jako dwa a w sumie idą cztery od poziomowania do MCE są to piny 5, 7, 11 i 13 w kostce T17l, poziomowanie lamp podpięte jest do MCE do kostki T17m do pinów 1, 9, 10, 11, a przesłona od długich też do kostki T17m do pinu 3, nie wiem czy ten moduł obsługuje bixy, możesz sprawdzić piny które podałem i jeśli będą do raczej MCE będzie obsługiwał lub można spróbować zakodować jeśli przyjmie kodowanie to też można przypuszcza, że obsługuje bixy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Proszę jeszcze o informacje w związku z tym, gdyż kupiłem wiązkę i są w niej do czujników poziomowania po 3 przewody. Jak zrozumiałem, powinny iść cztery? Czy może być ta co mam obecnie?  Czy ta wiązka z czerwoną kostką nie będzie mi potrzebna? Domyślam się, że nie gdyż u mnie nie będzie czujnika poziomowania. Proszę o potwierdzenie bądź zaprzeczenie. 

20200823_155911.jpg

20200823_155923.jpg

 

Chyba wprowadziłem cie w błąd pozowanie będzie. To rozumie że kostka czerwona idzie do MCE a myślał że idzie do modułu pozowania, którego chyba nie potrzebuję  .piny w kostce od pozowania  są trzy. Audi a4 b8 polifcie

 

20200823_181354.jpgChyba wprowadziłem cie w błąd pozowanie będzie. To rozumie że kostka czerwona idzie do MCE a myślał że idzie do modułu pozowania, którego chyba nie potrzebuję  .piny w kostce od pozowania  są trzy. Audi a4 b8 polifcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, krzysztof447 napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Proszę jeszcze o informacje w związku z tym, gdyż kupiłem wiązkę i są w niej do czujników poziomowania po 3 przewody. Jak zrozumiałem, powinny iść cztery? Czy może być ta co mam obecnie?  Czy ta wiązka z czerwoną kostką nie będzie mi potrzebna? Domyślam się, że nie gdyż u mnie nie będzie czujnika poziomowania. Proszę o potwierdzenie bądź zaprzeczenie. 

20200823_155911.jpg

20200823_155923.jpg

do czujników idą po trzy przewody, przewody z czujników z pinów 1 i 2 łączą się, z czterech robią się dwa(będzie to przed kostką czerwoną zaizolowane, niewidoczne) oprócz tego z pinów 4 mamy dwa przewody dlatego pisałem, że do MCE dochodzą cztery przewody, przypuszczam że masz kostki do czujników z kawałkiem kabelka i tak samo ta czerwona kostka do MCE z kawałkiem przewodu z ładnie opisanym jak podłączyć, zakładasz jedno i drugie i dokładasz przewody według potrzeby, a jeśli nie będziesz zakładał czujników i nie będziesz robił poziomowania to te wiązki są Ci nie potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, krzysztof447 napisał:

Chyba wprowadziłem cie w błąd pozowanie będzie. To rozumie że kostka czerwona idzie do MCE a myślał że idzie do modułu pozowania, którego chyba nie potrzebuję  .piny w kostce od pozowania  są trzy. Audi a4 b8 polifcie

Coś się tak zaciął z tym pozowaniem:wink:

W B8 polift nie ma modułu od poziomowania tą funkcję przejmuje MCE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tonie jest istalacja do audi przedliftowej, a ja potrzebuje do po liftowej 

20200823_181111.jpg

 

Ok wszystko się zgadza tylko ta istalacja która została kupiona odpowiednia. Jeśli nie będzie pozowania to niema sesu tego przerabiać. Bo jeśli go kiedyś sprzedam to niech to będzie zrobione pozornie oczywiście chodzi o przegląd  , dzięki za pomoc. 

 

Sorry za błąd poźądnie, numerów w tych kostkach są niewidoczne ,ale mają być trzy piny. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, krzysztof447 napisał:

Czy tonie jest istalacja do audi przedliftowej, a ja potrzebuje do po liftowej 

20200823_181111.jpg

Zdjęcie nie czytelne, nie widać nr pinów. Kostki i rozmieszczenie pinów przy czujnikach w przed jak i w polifcie są takie same.

Edytowane przez Góral65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jestem w trakcie montowania pozimowania do bixenonu w b8 2010 rok przedlift. Mam dwa czujniki do zamontowania i niestety poległem. Ni w ząb nie mam pojęcia jak je przykręcić do budy. Może ktoś posiada zdjęcie jak one są zamontowane do budy? Z góry bardzo dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Mam pytanie w imieniu kolegi z pracy (nie jest z forum) : przednie lampy ma bixenony skrętne a chciałby zmienić/odmłodzić auto (...hm, jego sprawa, jego auto) i założyć takie d2bd4503d3e9.jpg

ALLEGRO.PL

 

to czy wywali mu jakieś błędy, czy może trzeba będzie coś kodować. 

Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pisze o przetwornicach i modułach pod LED więc nie wiadomo, czy dołączone są własne czy trzeba zastosować dotychczasowe.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w opisie podawali, że łatwe i proste podłączenie, to chyba wszystko w komplecie. A swoją drogą to ciekaw jestem, jak one świecą, czy z tego nie wyjdzie czasami "wiocha-tuning" ?!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisali tylko "szybki i bezproblemowy montaż. Mocowania oraz wtyczki takie same" - o przetwornicach ani słowa więc podejrzewam,  że są już na lampach. Pytanie tylko czy nie będą powodowały błędu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Dlatego pytałem, czy po podłączeniu może walić błędami.

Chyba okaże się niedługo, bo on ma chęć je kupić !!! Sam jestem ciekawy, jak będą świeciły i co z błędami !!!

 

 

Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, kolega na razie temat odpuścił ze względów rodzinnych a szkoda. Jeśli wróci do tematu wymiany lamp to dam znać !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , 

A czy ktoś pomoże ,podpowie jak zakodować lampy. Wyskakuje mi brak kodowania. 

Lampy działają ale.brak skrętu.

Moduł komfortu 8K0907064A

Moduł centralnej elektryki 8K0907063D

Dzięki za wskazówki.

20220107_201636.jpg

20220107_185407.jpg

20220107_175419.jpg

Edytowane przez WALLY AT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WALLY AT napisał:

Witam , 

A czy ktoś pomoże ,podpowie jak zakodować lampy. Wyskakuje mi brak kodowania. 

Lampy działają ale.brak skrętu.

Moduł komfortu 8K0907064A

Moduł centralnej elektryki 8K0907063D

Dzięki za wskazówki.

20220107_201636.jpg

20220107_185407.jpg

20220107_175419.jpg

Moduł komfortu nie ma tu nic wspólnego, wejdź w moduł AFS (55) Zrób kodowanie, (są podpowiedzi) później skasuj błędy i zrób nastawy podstawowe i powinno być ok.

Pod warunkiem, że lampy masz skrętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niech kolega napisze najpierw jaka jest sytuacja wyjściowa. Dlaczego lampy nie są zakodowane. Dokładał lampy czy jak? Jeżeli tak to jakie miał, jakie włożył itp.

Dodatkowo niech poprawnie uzupełni profil bo nawet nie wiadomo o jakim aucie i modelu mowa. 

Powyższe zdjęcie przedstawia moduł do świateł do jazdy dziennej (led) i nie ma nic wspólnego z AFS.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...