• Ogłoszenia

6 6
wrclaguna

Wymiana przednich zwykłych lamp na Bixenon LED 2008-2012 *

Rekomendowane odpowiedzi

the_beast    0

Ja mam u siebie zmienione na poliftowe lampy skrętne Bixy i poziomowanie mi kolega ogarnął, poprzepinał piny w lampach i śmiga ale ori nie mam skrętnych i pytanie moje jak to ogarnąć i czy dużo roboty? Bord 8K0907063P a lampy 8K0941032C. Mam gdzieś w szafce jeszcze moduł Xenon 8H0907357, może by się przydał :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    elbober    0

Witam

Jestem w trakcie wymiany lamp zwyklych na bi xenon , mam a4 po lifcie z 2012 roku ale lampy byly zwykle , i teraz kilka pytan gdzie dokladnie wpiac przewody z prawej i lewej lampy do  bcm? Czy przymie kodowanie ? , mam grzane fotele,  czy jak nie zaloze samopoziomowania to czy nie bedzie walic bledow?  Czy bcm przed liftem podejdzie do polifta? Ma ktos spis bcm do po lifta ktory obsluguje bixa?

z gory dzieki 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    indiapapa    0
    Napisano (edytowane)
    Dnia 20.07.2016 o 09:59, juzek114 napisał:

Witam , panowie właśnie jak odnośnie samopoziomowania ? Co trzeba zrobić aby się samopoziomowaly ?

Cos nikt w kwestii samopoziomowania sie nie chce wypowiedziec ??

Prawa lampa swieci mi w kosmos , oczywiście ksenon .

Jak moge ja wyregulowac? Regulacja na srubach przy lampie nie pomogła

SAMOPOZIOMOWANIE

Ja się mogę wypowiedzieć bo dziś wymieniałem przedni sensor na nowy.

Moduł 8K0 907 357 znajduje się we wnęce za prawym schowkiem (dosyć głęboko po prawej).

ab616daa_l.jpeg

Sensory są zamontowane przy wahaczu lewych kół. U mnie problem był z samym sensorem ale przedzwoniłem całą instalację od modułu do wtyczki, bo zatrzask wtyczki był pęknięty i nie byłem pewien czy to kabel czy sensor. Schemat el. pasuje od Jetty MK5.

915dd444_o.jpeg

Sensory

Ja najpierw zakupiłem niestety niewłaściwy. Do A4 B8 pasują dwa modele: 8K0 907 503 A i B 200Hz. Wersja B jest Made in Romania, wersja A czyli starsza - Made in Germany. Koniecznie 200Hz, gdyż sterownik obsługuje tylko tą częstotliwość sygnałów.

Czujnik z zielonym uchwytem dla przykładu ma takie same oznaczenie ale bez A i B. Zamiast 200 ma 800Hz i jest przeznaczony tylko dla samochodów z air suspension (czujniki montowane po prawej). Tego nie kupować, gdyż nie będzie działać.

2470828e_l.jpeg

Sprawdzałem obydwa sensory za pomocą takiego oto patentu.

4bffbe67_l.jpeg

Screen z VCDS po wymianie:

0c70952d_o.jpeg

Na ebayu można znaleźć nówkę za ok 72$.

s-l1600.jpg

End of story jak to mawiał Tony Soprano.

Edytowane przez indiapapa
    małe zmiany

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Rumun89    0

czy Bord z końcówką J obsłuży Bixenony , bangolufsen , grzene fotele ?? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Góral65    0
    Napisano (edytowane)

:hi:

Ogarnął już ktoś poziomowanie bixów skrętnych przedlift?

co i jak po kolei trzeba kodować, 

cały czas mam problem z komunikacją sterownika 55 ze sterownikami w lampach

temat ogarnięty:)

Edytowane przez Góral65

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Joel52    0

Witam, mam zwykle lampy h7 a zależy mi na dziennych ledach z oznaczenia wiem ze nie mogę założyć xenonon(8k0907063k) ale czy nie mogę przerobić swoich lamp i dołożyć listwy oryginalnej ledowej?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Vis    3

musiałbyś w zasadzie cały środek wymienić

są dostępne gotowe zamienniki Depo (z h7 w soczewce + pasek led) : https://www.uniquestyleracings.com/index.php?route=product/product&product_id=612

ew. jeśli zależy Ci tylko na kolorze dziennych to na forum jest temat odn. wymiany żarówek drl na ledowe

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Joel52    0
    Napisano (edytowane)

Rozmawiałem z tym sprzedającym - twierdzi, że bez problemu zainstaluje ledy - http://allegro.pl/audi-a4-b8-8k-8k0-bi-xenon-led-ledy-montaz-plock-i6750828426.html - jest to możliwe w moim przypadku?  (8k0907063k)

bortez.jpg

Edytowane przez Joel52

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    wrclaguna    8
    1 minutę temu, Joel52 napisał:

Rozmawiałem z tym sprzedającym - twierdzi, że bez problemu zainstaluje ledy - http://allegro.pl/audi-a4-b8-8k-8k0-bi-xenon-led-ledy-montaz-plock-i6750828426.html - jest to możliwe w moim przypadku?  (8k0907063k)

Tu masz lampy przerobione wynalazkami wewnatrz :wink:  ..... czyli jak cos sie wysra to lampa kosz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Joel52    0

twierdzi, że daje gwarancję na rok i wszystko jest na oryginale...  a ma ktoś doświadczenie jak świecą lampy DEPO https://www.uniquestyleracings.com/index.php?route=product/product&product_id=612 - widać diody jak w oryginale? pomóżcie proszę który zestaw wybrać

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Góral65    0
    8 godzin temu, Joel52 napisał:

twierdzi, że daje gwarancję na rok i wszystko jest na oryginale...  a ma ktoś doświadczenie jak świecą lampy DEPO https://www.uniquestyleracings.com/index.php?route=product/product&product_id=612 - widać diody jak w oryginale? pomóżcie proszę który zestaw wybrać

a co po roku jak gwarancja minie? a coś padnie? albo rozbijesz jedną czego nie życzę, gdzie znajdziesz drugą? jak dobrze poszukasz to w tej cenie kupisz i lampy i MCE  no i będzie możliwość dorobienia sprysków i poziomowania

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Joel52    0

A jak wyglada sprawa mce ? Sam zaprogramuje czy konieczna jest wizyta w aso ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Góral65    0
    8 godzin temu, Joel52 napisał:

A jak wyglada sprawa mce ? Sam zaprogramuje czy konieczna jest wizyta w aso ?

programowanie zrobisz sam, jest opisane na początku tego wątku, a do aso trzeba będzie podjechać do ściągnięcia CP

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Dnia 31.12.2015 o 01:16, aa.debiec napisał:

Hej Chłopaki, uważnie przeczytałam cały post i nie zgadza mi się jedna rzecz. W wypisanych numerach sterowników nie odnalazłam swojego.

Posiadam 8K0 907 064 M. Czy bixenony będą działać?

8k0 919  475 B  a pytanko bd działac  czy nie ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Goffer3    0

Zamontowałem w końcu bi-xenony, zrobiłem kodowanie i po włączeniu świateł drogowych żarniki przez chwilę mrugają. W MCE nie ma błędów. Sprawdziłem kable, piny, zrobiłem drugie adaptery ale nic to nie dało. Po włączeniu świateł mrugają xenony, co dziwne nie za każdym razem. Brak mi już pomysłów. Może ktoś się spotkał z tym u siebie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Grohu    0

Po wymianie MCE09 na obsługujący Bixa mogę od razu kodować i montować bixenon czy dopiero po zdjęciu CP w ASO. Pytam bo jestem umówiony na poniedziałek na zdjęcie CP, a chętnie bym już dziś rezał Bixa. Jednym słowem czy CP blokuje możliwość kodowania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Goffer3    0

Można kodować przed sciągnięciem CP

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Grohu    0

Ok super. Pytałeś czemu ci mrugają itp. Ja mam to samo ale mam MCE 8K0907063M, który nie obsługuje więc zapewne to jest powód. Dziś albo jutro będę rezał to dam znać czy zadziałało na 8K0907063D. A ty jaki masz MCE?

Edytowane przez Grohu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Goffer3    0

Ja mam 8K0 907 063P

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Grohu    0

No to ciekawe bo u mnie było to samo na 8K0 907 063M, który nie obsługuje Bixa. Mijania działały, kierunki i diody też tylko po prostu mrugały ze 3-4 razy na starcie no i sypało błędy. Dziś albo jutro będę montował moduł i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Goffer3    0

no i miałem błąd w kodowaniu! I to na samym początku! W byte 0 miałem wartość 69 a powinno być 26.  Teraz wszystko działa jak należy :)
    Zanim na to wpadłem to rozebrałem pół auta łącznie z błotnikami. Przy okazji pociągnąłem instalację do Home Linka i Hold Assist. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Grohu    0

Ja to się zdziwiłem bo podłączyłem nowe MCE wpiąłem piny i.... działa nawet VCDS nie musiałem podłączać ;) W pon jadę na zdjęcie CP i wtedy posprawdzam kodowania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    wrclaguna    8
    6 godzin temu, Grohu napisał:

Ja to się zdziwiłem bo podłączyłem nowe MCE wpiąłem piny i.... działa nawet VCDS nie musiałem podłączać ;) W pon jadę na zdjęcie CP i wtedy posprawdzam kodowania.

Widocznie BCM był z auta co były bixy :hi:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta