Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Huczenie po zmianie kół


pastaldo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jeśli mod stwierdzi że to nie ten dział to proszę o przeniesienie

Mam problem natury dokuczliwej. Od kiedy zmieniłem na letnie 17" to mam dziwne odgłosy czasami tak jakby huczenie łożyska tylko takie rytmiczne jakby czasem coś przycierało. Odgłosy są z prawej strony z przodu. Pojawia się ono głównie w trakcie hamowania silnikiem. Wciśnięcie hamulca nic nie zmienia. Myślałem że to kończący się klocek bo faktycznie miałem jeden klocek zjechany prawie całkowicie a reszta 3/4grubości jeszcze. Wymieniłem klocki na nowe ale problem został. Na zimowych 16" 205/55R16 nie było nic niepokojącego słychać. Teraz jest głośniej niż jakbym jeździł na zimówkach.
Pomyślałem że jak samodzielnie zmieniałem koła że może zamieniłem stronami ale sprawdzone jest i koła założone ok. Jeździłem na nich do końca poprzedniego sezonu, było ok a teraz taki cyrk. Możliwe jest że przy szerszej bo teraz 235/45R17 oponie łożysko zaczęło się głośniej odzywać?
Czasami mam wrażenie że trochę ściąga na lewo innym razem na prawo ale to głównie w koleinach co chyba jest normalne przy szerokim kapciu. Koła mają równe ciśnienie 2.5 bara.
Sprawa jest dość pilna bo teraz mam sporo jazdy z rodziną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamien kola z przodu na tyl i zobacz czy jest roznica, jakby to bylo lozysko to na zimowkach tez by huczało , jak przechowywałeś opony ? polozone na boku czy na biezniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję podmiany choć wizualnie różnic niema w wyglądzie tym bardziej że te koła podobno od ich nowości jeździły z Quatro. U mnie sa 2 sezon. Koła przechowywałem w pozycji leżącej na boku napompowane do nominalnego ciśnienia. Z tym że zawsze tak koła przechowywałem i nigdy takich problemów nie miałem.

Edytowane przez pastaldo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjedziesz ręką po bieżniku to będziesz czuł czy są po ząbkowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolego jest to samo. Przyczyna? Guz na oponie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre opony wydają dziwny dźwięk huczenia podczas jazdy. Też myślałem że u mnie łożysko padło ale po zmianie opon jest błoga cisza. Ja bym się tym nie przejmował, po prostu konstrukcja bieżnika jest taka że huczy. Jak na zimówkach było ok to na bank nie łożysko tylko opony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy mówią - opony. Ja miałem podobny problem, po zmianie na letnie auto powyżej 100km/h zaczynało drżeć, tarcze skreśliłem bo wymieniałem ostatnio, wyprostowałem felgi, bo swoją drogą były 2 krzywe, i nadal to samo, okazało się, że opony były raz że łyse, dwa że stare i mimo, że nic na nich nie było widać to efekt był jaki był. Wymiana starych na nowe, zamiana przód na tył i jak ręką odjął. Mam nauczkę, żeby nie mówić: a jeszcze trochę pojeżdżą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt opony. Zamieniałem miejscami ale nic nie dało. Były małe drżenia ale to koła były nie wyważone dobrze. Huczenie zostało bo oponki mam wyząbkowane. Nie ma tragedii wiec ten sezon jeszcze przejeżdżą a na następny i tak trzeba będzie pomyśleć o innych.

Druga sprawa w zakładzie powiedzieli mi że te opony które mam czyli Dunlop Sport Maxx RT często się ząbkują i nie jeden taki przypadek widzieli. Tak więc na następny sezon trzeba będzie szukać mniej wrażliwych na to zjawisko opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...