Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak zdiagnozować uszkodzone poduszki silnika w A4 B8?


Kriss SierraFan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W czasie jazdy czułem, że mi "trzepie" autem, ale nie wiedziałem co to jest... W międzyczasie wykluczyłem zawieszenie, bo zmieniłem na gwint i dalej jest tak samo a nawet gorzej. Dziś porównywałem przy otwartej masce zachowanie mojego silnika i silnika u kumpla w B8. U mnie ewidentnie rzuca silnikiem przy odpalaniu, ruszaniu i gaszeniu.

Moje pytanie jak na 100% zdiagnozować poduszki?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanale . Brecha w łapę i sprawdzaj luz. Poza tym na świeżo zepsute powinien być wyciek.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B8 nie tak łatwo sie dostac do poduszek :)

Jakis bład jest ?

moze cos innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma błędu.

Podczas jazdy czuć, że trzepie... Dziś jeszcze zobaczyłem, że poduszka skrzyni jest ponadrywana...


Problem usunięty, poduchy wymienione - czas operacyjny 1,5h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowałeś nowe poduszki czy używane? jakie są ceny? Ile jest poduszek. i jeżeli ktoś może podać ich numery to będę bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wymieniał ktoś może poduszki silnika w audi a4 b8 ? Jaka cena oryginalnych poduch prawa i lewa strona ? proszę o odpowiedz bardzo ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio mechanik zdiagnozował uszkodzoną lewą poduszkę (wyciek oleju). Mam silnik CAGC w ASO komplet kosztuje 1580 PLN. Numer części po vinie to: 8R0 198 381 S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza ,od maja 2009 do końca maja 2010 były z literką S na końcu potem wrócili z powrotem do do P na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro poduszki mają tylko takie numery: 8R0 199 381

na czym polega różnica?

nie mogę znaleźć tam żadnej poduszki o numerach 8R0 198 381 P

Edytowane przez sikszak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a ja z innej beczki... wymieniłem jakiś czas temu dwie poduszki silnika bo strasznie rzucało silnikiem i piszczały na wybojach... minęło parę miesięcy i znow pojawiło się to "wkurzające" piszczenie przy rozruchu i na tych nieszczęsnych wybojach... ma ktoś jakiś patent na to??? Wysmarować je czymś? Wyczyścić? A może wymienić poduchę pod skrzynią bo zauważyłem że silnik trochę luźno lata jak na nowe poduchy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tymi numerami- większość poduszek ma nr 8K0 199 381 -czy to też pasuje do silnika CAGA???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak ktoś wymieniał poduszki pod silnikiem to niech się pochwali przy jakim przebiegu i ile Waszym zdaniem wytrzymują te elementy w silniku TDI ? 

Chyba nie jest to jakiś nagminnie psujący się kolejny element w B8 ? którym trzeba się przejmować ;) i jeszcze pytanie czy jeśli wyskoczy jakiś błąd od poduszki to widać go gdzieś na zegarach ?  czy tylko można go sprawdzić przez kabel ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W caga są dwie poduszki z wtyczką czy tylko jedna prawa ma wtyczkę? W etce widzę że pokazuje że dwie maja kabel a w samochodzie zauważyłem że z prawej wychodzi kabel a z lewej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, inhosik napisał:

W caga są dwie poduszki z wtyczką czy tylko jedna prawa ma wtyczkę? W etce widzę że pokazuje że dwie maja kabel a w samochodzie zauważyłem że z prawej wychodzi kabel a z lewej nie.

Dołączam się do pytania :decayed: a zna ktoś numery lemfordera w sytuacji gdy jedna jest z kablem a druga bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z wibracjami w swojej a4 w trakcie jazdy, wymieniłem przeguby z całymi półosiami i nic nie pomogło wiec teraz zastanawiam się czy to nie poduszki silnika. Mam takie wrażenie, że jak wjade w jakąś dziure to czuje jakby telepał się silnik. Gdy otworze maskę i szarpie recami samochodem to silnik troche lata. Silnik lata jak nim troche rękami po bujam. Nie wiem czy tak ma być czy poduszki są walnięte więc prosze o pomoc jak jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztowała Was sama usługa wymiany dwóch poduszek silnika. Prawej i lewej elektronicznie sterowanej. Właśnie to robię i chciałbym sobie porównać ceny czy nie przepłacam.

Dzięki

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po wymianie poduszek silnika w mojej B8 2.0tdi CAGA. Znajomy dzwonił do ASO i jakie było moje zdziwienie jak okazało się że poduszki oryginalne robi SWAG, miałem w ręku stare fabryczne i nowe, faktycznie są zeszlifowane znaczki audi na tych SWAGa. Stara z czujnikiem prawdopodobnie się wylała bo machając nią słychać było jakby zostało z 1/4 oleju. Nie było żadnego błędu w komputerze. Objawy u mnie to przy odpalaniu strasznie rzucało silnikiem, podczas jazdy po dołkach było wrażenie jakby silnik żył swoim życiem i bujało autem jak łodzią ;D do tego wylana poduszka lekko stukała. Koszt poduszek u znajomego to 699zł za poduszkę lewą z czujnikiem, prawa bez i poduszka skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...