Skocz do zawartości
IGNOROWANY

najtańsza a efektywna sekwencja LPG


stasieq

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

po przeszukaniu forum nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie a brzmi ono w skrócie jak w temacie..

Interesuje mnie zakup A4B6 w benzynie i założenie LPG do niego. Model to 1,8 Turbo 150KM. Chodzi mi przede wszystkim o zminimalizowanie kosztów instalacji LPG, ale co ważniejsze przy zachowaniu dobrej jakości. Czyli w skrócie tania a dobra instalacja LPG. Jakie firmy/ zestawy mogą być w tym silniku montowane.

Nie patrzę na ew. wzrost KM czyli nie zamierzam wstawiać żadnych ulepszeń w celu zwiększenia mocy KM itd itp...

Druga kwestia to możliwość naprawy u większości gazowników/tanie części/częstostliwość wymiany podzespołów najmniejsza...

Być może jest to nierealne nielogiczne ale szukam po prostu dobrej taniej kompletnej instalacji tak by po prostu pełniła swoją funkcję. Jeśli spadek mocy nawet o 10% będzie też nie przeszkadza mi to w niczym.

Proszę o propozycję instalacji wraz z ceną (oczywiście oscylacyjną) z ew. montażem.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapamietaj tanie nie może być dobre :) koszt instalacji do tego modelu to 2500zł mysle dobra cena za normalną instalacje bez udziwnień i zeby to jeździło a nie sie naprawiało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRC Sequent 24.11 bezobsługowa i bezawaryjna instalacja. Mam i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


BRC Sequent 24.11 bezobsługowa i bezawaryjna instalacja. Mam i polecam.

a jaka cena ? z montażem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do BRC trzeba znaleźć dobrego instalatora, większość tylko wrzuca pod maskę ;) STAG, AC R01, HANA/BARRACUDA i będziesz zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brc tylko jak ktoś ogarnia montraż. 95% montazystów brc to partaki i drutownicy. No i nie jest tania. Acr01 to kupa, loteria jaki sie trafi i musi byc miedz/faro 8mm, hana klei na zimno wiec nie ciekawie, barracuda okl.

elektronika: stag, tech, kme

reduktor: kme tur, gold,

wtryskiwacze: barracuda, dragon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brc tylko jak ktoś ogarnia montraż. 95% montazystów brc to partaki i drutownicy. No i nie jest tania. Acr01 to kupa, loteria jaki sie trafi i musi byc miedz/faro 8mm, hana klei na zimno wiec nie ciekawie, barracuda okl.

elektronika: stag, tech, kme

reduktor: kme tur, gold,

wtryskiwacze: barracuda, dragon

A ja tam mam czerwonego AC R01, do tego zielone Hanki i śmiga bezproblemowo od ponad 50k km :decayed: - cena : 2800 PLN.

Kolego stasieq, pamiętaj, że na LPG oszczędza się na stacji, a nie przy montażu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na czarnym i 190km ogarnia

Stag 300 ISA2,hana zielona

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego...nie oszczędzaj na instalacji gazowej - bo sama instalacja gazowa już jest oszczędnością. Pewnie, że są partoki (jak to koledzy wyżej piszą) i za psie pieniądze zrobią instalację i zamontują Ci kuchenkę gazową :kox: - ale osobiście bałbym się jeździć czymś takim. Ja u siebie mam STAGa i zapłaciłem dwa i pół klocka - działa bez zarzutu i mam 1.8 T 163 km.

Co do oszczędności to powiem tylko tyle, że nigdy nie tankowałem w stacjach gazowych NoName typu: super gazik, polgazol, czy megagaz :decayed: , bo to zazwyczaj śmieci - co z tego, że zaoszczędzisz 20 gr na litrze, jak po czasie auto zdechnie - możesz go już nie wskrzesić. Tankuję tylko na Statoilu - mam zryty beret pod tym względem, że jadąc nawet w trasie, wolę przejechać na benzynie te kilka kilometrów i dojechać do danej stacji - mam sprawdzony gaz (wydaje mi się, że jest nawet bardziej wydajny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też noszę się instalacją gazu. Gazownik zaproponował coś takiego:

Stag Q+box,red AC ,wtryski AC BFC ,zbiornik w kolo 2500zl.wtryski Hana 200zl doplata.Wlew pod klapka paliwa 100 zl doplata.
Stag Q+box plus ,red AC ,wtr. AC BFC 2800.doplaty jak wyzej.

Powiedzcie proszę czy to dobra propozycja i czy ceny również są odpowiednie... Dzięki

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W październiku zakładałem w A3 - Stag qbox, hana zielona pojedyńczo montowana, AC czerwony, butla wiadomo w koło i wlep pod klapką bez dopłaty.

Koszt 2400zł

Wtryskiwacze zamontuj pojedyńczo, a nie żadne listwy zespolone.

Auto lepiej się zbiera bo gaz jest wtryskiwany blisko zaworów, a nie węże po 20cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem dziś z instalatorem i zapytałem o oddzielną instalację wtrysków. Powiedział że oczywiście jest to możliwe ale nie przy AC W01 BFC, ewentualnie można to zrobić z wtryskami Hana (200zł dopłaty). Czy rzeczywiście ma to aż tak duże znaczenie jak są rozmieszczone te wtryski; czy na listwie czy oddzielnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ma, dlaczego wtryskiwacze pb są najbiżej zaworów?

Zobacz i poczytaj na forum lpg, dużo można się dowiedzieć i zobaczyć jak powinno być zamontowane

http://lpg-forum.pl/viewtopic.php?t=47119

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Rozmawiałem dziś z kilkoma gazownikami. Ceny wahają się od 2200 do 3400!. Jeden gazownik zaproponował opcję: stag 4 q-box, wtryski Hana gold+ reduktor shark 150 (do 200KM), butla w koło, przewody miedź i wlew pod klapkę. Wszystko za 2350. Czy to dobra opcja? Co ewentualnie byście zmienili? Jak wielką butlę można zmieścić w koło w sedanie?

Edytowane przez michal008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobra cena, jeszcze jakby pojedyńczo zamontowane hany i bedzie ok.

Aby montaż był prawidłowy, wystroisz sobie najlepiej sam.Intetfejs kosztuje 40zł

Butla 55l napewno wejdzie może większa.W avancie mam 67l

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wlew pod klapka paliwa 100 zl doplata.

jak ja zakładałem gaz to o żadnej dopłacie nie było mowy. To montażyści sobie ubzdurali takie coś pod klapką dopłata ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...