Skocz do zawartości
IGNOROWANY

najtańsza a efektywna sekwencja LPG


stasieq

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie. Nie płaciłem żadnej dopłaty - to absurd. Mi gaziarz powiedział, że nawet wygodniej mu zrobić we wlewie. Dziwni czasem są Ci ludzie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy zamawial mi do e61 STAGA 300 ISA, reduktora nie pamietam, butla 65l w kolo, wtryski VALTEK i jak dobrze zrobione, to bedzie smigac jak nalezy. Zamiast miedzi polozylismy weza 8mm, pod maske proponuje zalozyc silikon na wtryski. Wezyki koniecznie jak najkrotsze! Wlew mialem pod klapka, sam wiercilem ;)

Cala instalacja na 525i kosztowala mnie 1950,-

Nie byl to najtanszy zestaw a jedynie tanszy, pewny i sprawdzony. To druga moja taka sama zakladana instalacja i z zadna nie mialem klopotu, ISA sie kalibruje sama, ty mozesz jedynie wnosic poprawki. Na spalanie benzyny 14,5l w miescie, wychodzilo mnie do 17l gazu.

Caly urok to: kto bedzie zakladal, no i sprawa jasna, za piwo i dziekuje tego nie zrobi.... :P

Sent from S 9305i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale to co piszesz to bzdura, i nie masz pojecia jak zrobić zeby było dobrze. Robiłeś sam i założyłeś valteki?? Najtanszy chłam na rynku za 30kkm kazdy bedzie miec inny wydatek. Silikonowe węże do gazu? Przeciesz to nie moze działać, rozszczelni węże. Węze mają być dobrej jakości z homologacją do lpg i zbrojone, np. Parker. Isa Ci działa bo przejechałes pare kilometrów zeby wszystko działało dobrze instalacje trzeba zestroić a ise wylączyć bo to nic dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz blysnales... :D

Nie bede z toba dyskutowal bo szkoda spamu.

Autor napisal tanio, wiec napisalem jak zrobic tanio (nie najtaniej).

Albo naprawde sam nie masz pojecia albo jestes gaziazem ktory chce wylocic swoje madrosci. Poczytaj o silikonie do gazu a potem sie wypowiadaj. Zbrojenie? - spoko tylko powodzenia jak sstwardnie i sie zalamie. ISA zla? - to pewno ty robisz to lepiej....?

Robilem 2 samochody, jeden mialem 5 lat z czego 4 na gazie i bez problemow, sprzedalem ze wzgledu na pobyt w UK.

Jak nestes szeromi w uszach to zaproponuj mi instalacje do Subaru Legacy 3.0RN bo mysle taki kupic za miesiac a gaz ze wzgledu na paliwozernosc. Jaka instalka bedzie twoim zdaniem najlepsza?

Acha, Subarka bedzie z 2005.

Sent from S 9305i

Edytowane przez RumJanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtryski VALTEK

Nawet jak ktoś chce tanio to te zaworki, które nazywasz wtryskami to chłam dla zdesperowanych. Są inne z dolnej półki, które można spokojnie założyć.

Wezyki koniecznie jak najkrotsze!

Gdzie Ty przy Valdemarach chcesz te krótkie wężyki założyć?? Najkrótsze wężyki to przy wtryskach pojedynczych... Nie jest tak ważna długość do listwy jak długość od wtrysku do kolektora.

ISA sie kalibruje sama

Po Twojej opinii sądzę, że małe jest Twoje doświadczenie w wystrojeniu sekwencyjnej instalacji gazowej, ale pewność siebie wielka. W sumie skądś się wzięło hasło, że "Gaz to zło". Dlatego nie ma się co dziwić skąd niektórzy mają takie opinie. W niewielu autach ISA jako tako wystroi, ale trzeba ją po prostu zawczasu wyłączyć. W większości aut ISA na robi tylko krzaków. Nic nie zastąpi ręcznego wystrojenia instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wezykach piszac, nie pisalem czy to ma byc listwa czy pojedy czy wtrysk, wiec nie czepiaj sie jednego slowa, gdzie zasada jest prosta: od wtryskiwacza do kolektora jak najkrócej.

Przestancie sie czepiac tych "zaworkow", nie napisalem ze sa najlepsze, napisalem ze jest wyborem tanim i nie najgorszym bo sprawdzonym, ludzie nie widzieli jeszcze Hana jak na waltekach jezdzili i byli zadowoleni. Ja napisalem ze swojego doswiadczenia gdzie mialem 2 takie zestawy i oba jezdza do dzisiaj.

Ktos chce sie dowiedziec wiecej w temacie gazu, prosze mnie nie czytac i nie sluchac, odprowadzam na lpg forum, tam uzyskacie wiarygodniejsze rady niz moje.

Chce tylko doradzic sie tutejszych znawcow zeby juz wiecej nie zakladac zaworkow a wtryski do przyszlej Subaryny: co polecacie zeby nie popelnic trzeci raz tego samego bledu stosujac zaworki i polegac na ISA?

Z gory dzieki za pomoc

Sent from S 9305i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ustaliłem wizytę u gaziarza na montaż na przyszły czwartek. Zrobi mi te wtryski pojedynczo. Jednak będę musiał dopłacić całe 30zł :D (prawdopodobnie różnica w cenie zakupu). Za wlew pod klapką u niego nie muszę dopłacać. Butle mówiłem mu żeby jak największą- coś wspominał o 50l ale powiedziałem że większa wchodzi. Zobaczymy co będzie jak odbiorę. Reasumując 2380 za wszystko. Jak odbiorę to podzielę się "wrażeniami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam butle 650x250 67l, wystaje jakieś 1cm, czyli tyle co nic :)

Wrzuć zdjęcia po montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RumJanek, proszę bardzo:

LPGTECH 326

KME TWIN TUR

BARRACUDA 130NL

butla 650x230

Robiłem taki w zeszłym roku.

Czy ma ktos jeszcze jakies propozycje?

Sent from S 9305i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktos jeszcze jakies propozycje?

Ja mam Stag QBox + wtryski Barracuda 130 + reduktor Romano (znacznie lepszy parametrami od czerwonego AC R01) + butla 72L i jeździ aż miło :thumbup1:

Ta konfiguracja LPG starcza do mocy dobrze > 200KM więc jak podniosę na 180-190KM to problemu żadnego nie będzie z jej wystrojeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze polece, ale jestescie barany i tyle! Uwazacie sie za wielkich gazownikow i jedziecie po mnie a tak naprawde reprezentujecie druciarstwo, byle wsadzic instalacje i zgolic klienta, niech sie pozniej martwi, nie mowiac ze SAMI WSADZACIE KLIENTA NA MINE I KOSZTY! Wyjasnie dlaczego i zaczne od tylu:

- kol. countryFan, nie odrobiles lekcji bo silnik Subaru 3.0RN ma fabrycznie 245bhp wiec twoj zestaw nie bedzie pasowal, nawet jak "podniesiesz" moc, chyba ze w twoim przypadku, bo w moim by nie starczyl. Podnies lepiej oczy i czytaj ze zrozumieniem: jaka propozycja instalacji gazowej do Subaru Legacy 3.0RN...

- kol. karolas123321:

Fajnie ze zagazowales w zeszlym roku taki samochod, poszukaj do goscia telefon i zapytaj sie czy jeszcze jezdzi lub jak jezdzi. Ja pisze bzdury i nie mam pojecia? - a co o tobie powiedziec? To ze wtryski Valtek, to zle? Ze silikon fo gazu to tez? Co ma rozszczelnic weze? Jakie cisnienie masz od wtrysku do kolektora ze musisz zastosowac zbrojenie? A moze gaz jest zracy ze certyfikowany silikon nie nadaje sie do tego, tylko dziwne ze Niemcy to sprzedaja i jest dobry...

ISA zla? - no dobra, ja przelatalem kilka lat odkad istnieje i zadnego klopotu ze STAGiem nie mialem, zadnego silnika nie zajechalem, obydwa auta jezdza do dzisiaj a sam je obslugiwalem a nie zadni druciarze (nie mowie o wszystkich zakladach).

Galetto, kiedys jak postanowie zagazowac A4-ke, z tej mojej desperacji zamontuje ten chlam i 'zaworki' jak powiadasz, bo majac je przez 5 lat (lacznie) nigdy mnie nie zaeiodly. Piszac o krotkich wezykach, oczywiscie ze mialem na mysli te o malej srednicy, od wtryskow do kolektora, o zadnych innych nie myslalem.

A teraz wisienka na torcie dla kolegow powyzej dlaczego sa baranami i naciagaczami: SUBARU SIE NIE GAZUJE, NIGDY!!!

- dlatego ze ma miekie zawory (talezyki)

- japonczycy nie znaja co co gaz w samochodzie i nie robili silnikow przystosowanych do gazu

- silnik 3.0RN nalezy calkowicie wyjac zeby zrobic zawory, operacja po 30-40kkm jesli tyle wytrzymie, koszt nawet 4.5-6k w zaleznosci od serwisu i uszkodzen

- dostepnosc czesci, tylko sprowadzenie i raczej przez serwis co jest kosztowne i czasochłonne, dobrze jesli ktos ma inny samochod, jesli jeden to kaplica.

- inne wady, ktorych raczej nie zrozumiecie...

I kto nie ma pojecia o gazowaniu? - ja?

Moze szkolenia nie odbylem, certyfikatu nie mam zeby pomoc zalozyc gaz i byc zadowolonym, wiedzac chociaz tyle, ze wlosi, francuzy i niemcy zrobili silniki ktore mozna zagazowac (nie wszystkie) a zwlaszcza wiedziec ktore sa mniej a ktore bardziej awaryjne i co pozniej moze skutkowac jesli gaz bedzie zalozony.

Ode mnie tyle, temat gazu skonczylem, oby stasieq zalozyl gaz i byl z niego zadowolony, poradzil sie kogos kto na tym zeby zjadl a nie trafil na "fachowca" ktory wie najlepiej bo przeciez zna sie od napraw, kodowan etc az po LPG...

Dobranoc :)

Sent from S 9305i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Stag QBox + wtryski Barracuda 130 + reduktor Romano (znacznie lepszy parametrami od czerwonego AC R01) + butla 72L i jeździ aż miło :thumbup1:

Ta konfiguracja LPG starcza do mocy dobrze > 200KM więc jak podniosę na 180-190KM to problemu żadnego nie będzie z jej wystrojeniem.

Możesz napisać co to za butla? Ile wchodzi gazu? Prosta jest podłoga w bagażniku?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Stag QBox + wtryski Barracuda 130 + reduktor Romano (znacznie lepszy parametrami od czerwonego AC R01) + butla 72L i jeździ aż miło :thumbup1:

Ta konfiguracja LPG starcza do mocy dobrze > 200KM więc jak podniosę na 180-190KM to problemu żadnego nie będzie z jej wystrojeniem.

Możesz napisać co to za butla? Ile wchodzi gazu? Prosta jest podłoga w bagażniku?

Butla jest Bormecha - a jakie wymiary to sprawdzę Ci w papierach jak wrócę do domu, podłoga bagażnika zamyka się normalnie, foto mogę cyknąć jak przestanie padać ;)

Sorki ze polece, ale jestescie barany i tyle! Uwazacie sie za wielkich gazownikow i jedziecie po mnie a tak naprawde reprezentujecie druciarstwo, byle wsadzic instalacje i zgolic klienta, niech sie pozniej martwi, nie mowiac ze SAMI WSADZACIE KLIENTA NA MINE I KOSZTY! Wyjasnie dlaczego i zaczne od tylu:

- kol. countryFan, nie odrobiles lekcji bo silnik Subaru 3.0RN ma fabrycznie 245bhp wiec twoj zestaw nie bedzie pasowal, nawet jak "podniesiesz" moc, chyba ze w twoim przypadku, bo w moim by nie starczyl. Podnies lepiej oczy i czytaj ze zrozumieniem: jaka propozycja instalacji gazowej do Subaru Legacy 3.0RN...

A teraz wisienka na torcie dla kolegow powyzej dlaczego sa baranami i naciagaczami: SUBARU SIE NIE GAZUJE, NIGDY!!!

- dlatego ze ma miekie zawory (talezyki)

- japonczycy nie znaja co co gaz w samochodzie i nie robili silnikow przystosowanych do gazu

- silnik 3.0RN nalezy calkowicie wyjac zeby zrobic zawory, operacja po 30-40kkm jesli tyle wytrzymie, koszt nawet 4.5-6k w zaleznosci od serwisu i uszkodzen

- dostepnosc czesci, tylko sprowadzenie i raczej przez serwis co jest kosztowne i czasochłonne, dobrze jesli ktos ma inny samochod, jesli jeden to kaplica.

- inne wady, ktorych raczej nie zrozumiecie...

Ja tam się nie uważam za żadnego gazownika, po prostu nie doczytałem :facepalm: , że to ma być do Subaru 3.0 i tyle,

Fachowcem w Subaru też nie jestem ale nawet ludzie na forum polecają tam 2.5 zwykły motor, który się super gazuje, więc nie jest tak, że subaru się nie gazuje się wcale.

Może czegoś tam nie rozumiem, bo w końcu skończyłem tylko jeden rok na wydziale mechanicznym, a potem przeszedłem na wydział elektryczny i nie muszę wszystkiego ograniać z mechaniki.

Jak chcesz prowadzić dyskusję na tym poziomie to Twój problem, wydawało mi się, że forum łączy ludzi wokół jakiegoś tematu i służy temu by sobie pomagać, a jeżeli się ktoś myli to przedstawić własny ogląd sytuacji.

Edytowane przez countryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze pojechali po mnie za to, ze zaproponowalem valteki jako tanie wtryski. Wysmiano mnie ze nie znam sie na instalacji i ze zaproponowalem komputer z systemem ISA zeby jakos ogarnial temat zwlaszcza jesli pytajacy mial/ma niewielkie doswiadczenie z gazem. Instalacja miala byc tania, wiec do takiej nawiazalem. Mialem Subaru i ponownie chce kupic, tyle ze to ma miekkie zawory a nie utwardzone jak np. Audi/VW, gdzie w japoncach predzej czy pozniej silnik bedzie do regulacji. Owszem, gazuja 2.0 sohc lub 2.5 (bez turbo) ale to ryzyko, przy 3.0 to strzal w kolano i nie ma sensu, co zaoszczedzisz na gazie - wydasz na naprawe.

Nie jestem po szkolach, slucham tych co montuja gaz i nie chca wpuscic klienta na mine checia zysku i liczenia na to zeklient zaraz wroci, a jesli juz sie dostalo do uprawnien na montaz gazu - zjadlo sie rozumek ze tylko ja wiem najlepiej i kazdy to glupek i sie nie zna. Te posty sa do ludzi zeby troche wyluzowali z mniemaniem o sobie bo wychodzi na to ze ten co sie nie zna, wlasnie wie najlepiej w dodatku spe jalnych szkol nie kończąc.

Pozdrawiam i niech kazdy montuje co uwaza za sluszne, ja 2x wybralem dobrze.

Sent from S 9305i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze polece, ale jestescie barany i tyle!

Spoko za swój niski poziom inteligencji i obycia nie musisz nas przepraszać... :hi:

Uwazacie sie za wielkich gazownikow

Czytając Twoje wypowiedzi odnoszę wrażenie, że właśnie Ty za takiego się uważasz...

Dla ścisłości ja nie jestem "gazownikiem", ani nie montuje instalacji. Zdarza się i to dosyć często poprawić/wyregulować po takich delikwentach, którzy się nimi nazywają i prowadzą działalności w tym kierunku... :wink:

- kol. countryFan, nie odrobiles lekcji

Proponuje Ci, abyś sam zaczął odrabiać lekcje. Polecam zaznajomić się z pojęciem AFR, dokształcić się w dziedzinie pracy silników ZI ponieważ samo wrzucenie komponentów pod maskę i właczenie ISA nie czyni Cię nikim szczególnym i nie wróży sukcesu. Jak już sam się przekonałeś są silniki, które nawet w parze z ISA zachowują się w miarę dobrze. Oczytałeś się też teori nie zawsze zgodnej z rzeczywistością. Z niektórymi silnikami jest gorzej, a wiesz dlaczego?? Ponieważ niektóre silniki wymagają trochę więcej widzy niż ISA czy Autoadaptacja... :D

ISA zla? - no dobra, ja przelatalem kilka lat odkad istnieje i zadnego klopotu ze STAGiem nie mialem, zadnego silnika nie zajechalem, obydwa auta jezdza do dzisiaj a sam je obslugiwalem a nie zadni druciarze (nie mowie o wszystkich zakladach).

Zakres tolerancji rozjazdu składu mieszanki jest bardzo duży. Pokaż parametry pracy silnika na wystrojonej intalacji przez Ciebie to podyskutujemy... :kox:

Galetto, kiedys jak postanowie zagazowac A4-ke, z tej mojej desperacji zamontuje ten chlam i 'zaworki' jak powiadasz

Montuj bardzo szybko niech ISA zrobi swoje, a następnie pokażesz nam tu wszystkim Logi (oczywiście wiesz co to jest?)... Jak byś chciał to Ci mogę wysłać Valdemarki coś tam jeszcze leży u mnie w koszu, a nóż widelec coś sobie dobierzesz, nawet coś w miarę świeżego bym znalazł... :grin:

Piszac o krotkich wezykach, oczywiscie ze mialem na mysli te o malej srednicy, od wtryskow do kolektora, o zadnych innych nie myslalem.

Ja oczywiście miałem na myśli to co powiedziałem. A co do długości wężyków to pojedyncze wtryski montuję na max 3cm. wtryski estetycznie schowane w pozycji pionowej, osłona silnika na swoim miejscu nie pocięta nie odstaje. Zrób to na Valdkach. :D

A teraz wisienka na torcie dla kolegow powyzej dlaczego sa baranami i naciagaczami:

Jeśli nie stać Cie na utrzymanie auta to go nie kupuj. Wylewanie żali nic Ci nie pomoże, tym bardziej na foróm VAG-owym... Tu są miłośnicy innej stajni więc się zastanów czy kogoś obchodzi jakieś Subaru... :decayed:

I kto nie ma pojecia o gazowaniu? - ja?

:banan: :banan: Dokładnie Ty i tylko Ty. Nawet śmiem sądzić, że Ty jako jedyny z całego forum :banan: :banan: ...

PS. To nie jest forum LPG... Jesteś dobry w tej dziedzinie powinieneś uderzyć na Forum LPG i tam podpytać o swoją przyszłą Subarynę i otworzyć oczy niektórym druciażom bo napewno jest ich tam wielu... Tu to są tylko płotki... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Stag QBox + wtryski Barracuda 130 + reduktor Romano (znacznie lepszy parametrami od czerwonego AC R01) + butla 72L i jeździ aż miło :thumbup1:

Ta konfiguracja LPG starcza do mocy dobrze > 200KM więc jak podniosę na 180-190KM to problemu żadnego nie będzie z jej wystrojeniem.

Możesz napisać co to za butla? Ile wchodzi gazu? Prosta jest podłoga w bagażniku?

Na świadectwie do butli mam wymiary 650x270=72L, podłoga w bagażniku jest oczywiście prosta, klapa zamyka się elegancko, z tego co kojarzę zostaje parę centymetrów luzu. Ile wchodzi gazu na max nie wiem, bo mój gazownik mi zatankował trochę dla sprawdzenia, a ja nigdy nie wyjeździłem gazu do końca. W teorii powinno wejść 57L gazu bez kombinowania z zaworem odcinającym, co przy spalaniu średnim 12L daje przyzwoity już zasięg ok 475km. Może jutro uda mi się cyknąć foto to wrzucę jak to wygląda na żywo.

Edytowane przez countryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mnóstwo speców od "gazu" się wypowiada :P

Ja znam jednego: mój ojciec w swojej audi 80 - sam reguluje co jakiś czas instalację i mówię tutaj oczywiście sarkastycznie, bo uważam, że w takich rzeczach się nie grzebie (sam po przejechaniu 1000 km na mojej a4 zaproponował regulację i zdziwił się, jak zobaczył jak wygląda nowa instalacja, a jak wyglądała 15 lat temu i zgodził się, że nic tu nie zrobi bo to robi się na komputerach :grin: ).

Na butli coś tam grzebie, bo mu za dużo pali - tak mówi - a potem się dziwi, że mu "babcia" się dławi pod górę. No cyrk - nie wliczając w to, że kiedyś podczas tankowania mamunia go podkur..ła i z nerwów zapomniał odłączyć gaz i wyrwał z dystrybutora :facepalm:

Tak więc moi drodzy - speców jest co niemiara.

PS: Jak będziecie potrzebować fachowej opinii - to zapraszam do staruszka :hi:

Edytowane przez olivierofm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Stag QBox + wtryski Barracuda 130 + reduktor Romano (znacznie lepszy parametrami od czerwonego AC R01) + butla 72L i jeździ aż miło :thumbup1:

Ta konfiguracja LPG starcza do mocy dobrze > 200KM więc jak podniosę na 180-190KM to problemu żadnego nie będzie z jej wystrojeniem.

Możesz napisać co to za butla? Ile wchodzi gazu? Prosta jest podłoga w bagażniku?

Obiecane zdjęcia :

20150620_141745_HDRs_zpsbdf4tciv.jpg

20150620_141826_HDRs_zpszzvd9tgh.jpg

20150620_141835_HDRs_zps8pwbjxo3.jpg

20150620_141845_HDRs_zpsnd8czhcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się okaże, ze subaru to trzeba jezdzic na benzynie ołowiowej, bo za miekkie gniazda i zawory ma... Szkoda słów z Tobą dyskutować kolego RumJanek, bo wiedzy na temat mechaniki i budowy maszyn oraz sterowania masz mniej niż 8 latek który kiedyś w podstawówce potrafił sobie naprawić motorynkę. Człowiek od subaru przyjezdza na regularne przeglady i auto ma się świetnie. Odradzają Ci gazownicy którzy sie zwyczajnie boją. Nie ma silników na pośrednim wtrysku które są złe do gazu. Są tylko źli fachowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...