Skocz do zawartości
IGNOROWANY

najtańsza a efektywna sekwencja LPG


stasieq

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktoś szukał, wymiary wnęki koła zapasowego w avancie i sedanie są inne, sedan ma płytszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zgodnie z obietnicą zamieszczam kilka (sorry za jakość) zdjęć spod maski po instalacji:

bez8v9zh.jpg5hqsm7vs.jpgcwitrpi7.jpgButle trochę małą mi dali bo 55l ale jakoś to przeżyje. Centralka poszła koło zbiorniczka od płynu do wspomagania.


A ja zgodnie z obietnicą zamieszczam kilka (sorry za jakość) zdjęć spod maski po instalacji:

bez8v9zh.jpg5hqsm7vs.jpgcwitrpi7.jpgButle trochę małą mi dali bo 55l ale jakoś to przeżyje. Centralka poszła koło zbiorniczka od płynu do wspomagania.

Jeszcze zauważyłem dziwny jak dla mnie syndrom. Po zgaszeniu samochodu po paru sekundach słyszę tak 2 sekundowe buczenie z okolicy butli w bagażniku. Pewnie się zawór zamyka ale czy to musi być tak głośne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp powinien wylądować pod deską rozdzielczą, a nie tu... reszta w miarę ujdzie w tłoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Stag QBox + wtryski Barracuda 130 + reduktor Romano (znacznie lepszy parametrami od czerwonego AC R01) + butla 72L i jeździ aż miło :thumbup1:

Ta konfiguracja LPG starcza do mocy dobrze > 200KM więc jak podniosę na 180-190KM to problemu żadnego nie będzie z jej wystrojeniem.

Możesz napisać co to za butla? Ile wchodzi gazu? Prosta jest podłoga w bagażniku?

Obiecane zdjęcia :

Super, butla wyszła idealnie. Rozwiałeś moje watpliwości, dzięki!

72 L brutto zapewnia konkretny zasięg [emoji1]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp powinien wylądować pod deską rozdzielczą, a nie tu... reszta w miarę ujdzie w tłoku.

producent na swojej stronie pisze między innymi:

"Obudowa sterownika została zaprojektowana w sposób zapewniający szczelność urządzenia zgodnie z wymaganiami

obowiązujących przepisów i regulaminu EKG ONZ. Obudowa posiada klasę szczelności IP54 (tzw. bryzgoszczelność), którą uzyskuje po polaczeniu z wiązką przewodów za pomocą złącza. Obudowa urządzenia pozostaje szczelna jedynie

w połączeniu z wiązką (w normalnych warunkach pracy sterownik jest permanentnie połączony z wiązką). Łukowate wygięcie obudowy jest zabiegiem celowym mającym na celu kompensację odkształceń elementów obudowy w zmiennych warunkach termicznych w komorze silnika pojazdu (rozszerzalność cieplna materiałów obudowy)."

Edytowane przez michal008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisał producent to jedno, a to że monterowi nie chciało się to drugie... Mając kompa pod deską z widocznych elementów instalacji (a więc dodatkowo wprowadzających bałagan pod maską) będzie reduktor i przewód gazowy od reduktora do wtrysków (o ile wtryski są upchane pod osłoną). Po co więcej?


Ja mam Stag QBox + wtryski Barracuda 130 + reduktor Romano (znacznie lepszy parametrami od czerwonego AC R01) + butla 72L i jeździ aż miło :thumbup1:
Ta konfiguracja LPG starcza do mocy dobrze > 200KM więc jak podniosę na 180-190KM to problemu żadnego nie będzie z jej wystrojeniem.

Możesz napisać co to za butla? Ile wchodzi gazu? Prosta jest podłoga w bagażniku?



Obiecane zdjęcia :
Super, butla wyszła idealnie. Rozwiałeś moje watpliwości, dzięki!
72 L brutto zapewnia konkretny zasięg [emoji1]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W trasie przy napełnieniu rzędu 60l LPG masz ponad 500km zasięgu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisał producent to jedno, a to że monterowi nie chciało się to drugie... Mając kompa pod deską z widocznych elementów instalacji (a więc dodatkowo wprowadzających bałagan pod maską) będzie reduktor i przewód gazowy od reduktora do wtrysków (o ile wtryski są upchane pod osłoną). Po co więcej?

Ja mam Stag QBox + wtryski Barracuda 130 + reduktor Romano (znacznie lepszy parametrami od czerwonego AC R01) + butla 72L i jeździ aż miło :thumbup1:

Ta konfiguracja LPG starcza do mocy dobrze > 200KM więc jak podniosę na 180-190KM to problemu żadnego nie będzie z jej wystrojeniem.

Możesz napisać co to za butla? Ile wchodzi gazu? Prosta jest podłoga w bagażniku?

Obiecane zdjęcia :

Super, butla wyszła idealnie. Rozwiałeś moje watpliwości, dzięki!

72 L brutto zapewnia konkretny zasięg [emoji1]

W trasie przy napełnieniu rzędu 60l LPG masz ponad 500km zasięgu :-)

Dobra Panowie, powiedzcie mi jedno, czy przy takim umiejscowieniu i butli wejdą mi tam skrzynki narzędziowe na klucze i podnośnik? Bo coś mi się mało miejsca tam wydaje?

20150620_141745_HDRs_zpsbdf4tciv.jpg

20150620_141801_HDRs_zpsjm4vc3wu.jpg

20150620_141754_HDRs_zpsfvya9i5a.jpg

Edytowane przez countryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, powiedzcie mi jedno, czy przy takim umiejscowieniu i butli wejdą mi tam skrzynki narzędziowe na klucze i podnośnik? Bo coś mi się mało miejsca tam wydaje?

No nie bylbym pewien, byc moze lewarek tak i klucz do kol, ale skrzynki narzedziowe to nie bardzo, pytanie tez o jakich skrzynkach myslisz. Cos kosztem czegos, albo butla, albo schowek. Kolo zapasowe/dojazdowe tez odpada, polecam dokupic assistance do polisy jak kapcia zlapiesz, kosztuje grosze a ratuje kieszen w razie W... ;)

Sent from S 9305i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, powiedzcie mi jedno, czy przy takim umiejscowieniu i butli wejdą mi tam skrzynki narzędziowe na klucze i podnośnik? Bo coś mi się mało miejsca tam wydaje?

No nie bylbym pewien, byc moze lewarek tak i klucz do kol, ale skrzynki narzedziowe to nie bardzo, pytanie tez o jakich skrzynkach myslisz. Cos kosztem czegos, albo butla, albo schowek. Kolo zapasowe/dojazdowe tez odpada, polecam dokupic assistance do polisy jak kapcia zlapiesz, kosztuje grosze a ratuje kieszen w razie W... ;)

Fabrycznie miałem zestaw naprawczy więc nic w tym względzie po założeniu gazu mi się nie zmieniło.

Z zestawami naprawczymi jeżdżę (z duszą na ramieniu) już jakiś czas, ale pewnie jak złapię gumę to tak jak piszesz skończy się lawetą :facepalm:

Chodziło mi o skrzynki narzędziowe OE 8E0012112B i 8E0012111A (na rys nr 26 i 24).

ed8e5b73a6bb7900f6c8bbb08b014d3f.png

Edytowane przez countryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, przypomnij mi w weekend (o ile do tego czasu nikt nie odpowie) to przymierzę i dam Ci znać - mam je kupione, ale nie przymierzałem tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, przypomnij mi w weekend (o ile do tego czasu nikt nie odpowie) to przymierzę i dam Ci znać - mam je kupione, ale nie przymierzałem tego :)

Super, to wrzuć info czy tam wejdą te skrzyneczki - fajnie byłoby wykorzystać to miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zobaczyc, ze zdjecia wyglada ze na wcisk moze wejdzie, rzeczywistosc bywa różna. Jesli ich nie masz to pozycz od kogos dla przymiarki, bo rozumiem ze jesli bys je mial to bys nie pytal...

Sent from S 9305i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad takim rozwiązaniem. Napisz jak Tobie wyszło bo za tydzień 1,5 tyg zakładam gaz i mogę się jeszcze zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podepnę się do tematu.

Rozglądam się za instalacją i dostałem dziś taką oferte:

sterownik TECH 224 lub Stag QBOX
wtryskiwacze Barracuda
reduktor AC R01 250
butla toroidalna w miejsce koła zapasowego
przewody elastyczne FARO(nie miedź)
filtr Certools F779C Glass Fiber

całość z montażem zgodnym ze sztuką i strojeniem na AFR/OBDII 2900pln

Nie jestem na bieżąco z instalacjami a na pewno jest tu ktoś kto rzuci okiem na te komponenty i powie mi czy cena jest optymalna czy może szukać czegoś innego? Liczyłem na instalacje w granicach 2500zł ale jest to warsztat o bardzo dobrej opinii i mogę być spokojny, o druciarstwie tu nie ma mowy.

Proszę o info czy w/w części są w porządku i warte tej ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena tych części w detalu około 1600zł.

W moim regionie taka instalacja około 2400zł

Co do miejsca w bagażniku to u siebie zdemontowałem taka półkę co jest w prawym schowku.

Pod nią jest syrena, a jakiś czas temu mi padła to półkę zdemontowałem i tak zostawiłem.

Można tam sporo zmieścić

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciał bym się wypowiedzieć o wtryskach valtec miałem takie w poprzedniej a4 b5 2,8 quattro ,dla mnie te wtryski to dno i wodorosty potrafią obrzydzić jazdę na gazie ,6-7 razy w roku jazda do gazownika ustawiać to coś po około 20k km klepią jak diesel po 40 k km wymiana tłoczków i tak w koło a zrobiłem tym autem 140k km .Sterownik miałem stag 300 reduktor o ile dobrze pamiętam lavato nie było z nimi problemów tylko z wtryskami ,tak że przestrzegam przed montowaniem tego chłamu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresujcie się wryskami AC w03. Montowałem już w kilku autach i spisują się super.

Są małe ,pojedyncze ,podłączenie gazu przez kolanka lub grzebień.

Max 48KM z jednego wtrysku przy ciśnieniu 1bar.

Hany miały być takie dobre i mam je w aucie jeden już coś się przycina 50tys km.

Wymienię na ac w03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co sadzicie o instalacjiLOVATO Smart exr Cena  2350 zl polecona przez gazownika podobno lepsza od Staga Qbok Audi A 4 B7 2005r 1.8T 163 km 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...