Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe przepisy - zabierają prawko za 50km/h


RALF76

Rekomendowane odpowiedzi

W NL jest to od dawna i wszyscy tu jeżdżą tak żeby nie przekroczyc więcej niż 50 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być za 30 km/h więcej w zabudowanym. Mieszkam na wiosce i to co się dzieje rano jak wszyscy się spieszą do pracy to przechodzi ludzkie pojęcie. Zapieprzają po 100 km/h przez wieś a dzieci idą poboczem na Gimbusa. Bardzo dobre, tylko szkoda, że 50 więcej a nie 30 jak w Szwecji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W NL jest to od dawna i wszyscy tu jeżdżą tak żeby nie przekroczyc więcej niż 50 :)

W Belgii już za 30km/h więcej i w dodatku słono trzeba zapłacić ;-(

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co z tego..będzie gość jechał jakaś główna drogą niby przez teren zabudowany z CB Radiem i po zamiatane.Jeden przekaże ze czysto itp i dalej będą jeździć po 100km/h

Jestem za tym przepisem..

Edytowane przez xBladex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co z tego..będzie gość jechał jakaś główna drogą niby przez teren zabudowany z CB Radiem i po zamiatane.Jeden przekaże ze czysto itp i dalej będą jeździć po 100km/h

Jestem za tym przepisem..

Jechałem z radiem i niewiele to pomogło, nikt nie zauważył sreberka więc na radiu było cicho, no i 100 poszło się ..................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co z tego..będzie gość jechał jakaś główna drogą niby przez teren zabudowany z CB Radiem i po zamiatane.Jeden przekaże ze czysto itp i dalej będą jeździć po 100km/h

Jestem za tym przepisem..

Jechałem z radiem i niewiele to pomogło, nikt nie zauważył sreberka więc na radiu było cicho, no i 100 poszło się ..................

tez powoli zauważam ze mało ktoś odpowiada..ja tylko pytam jak widzę ciężarówki bo osobówek to mało kto coś powie..jeszcze sie nie spotkałem żeby mnie ktoś w uja zrobił i ściemę powiedział..ale tak czy siak trzeba będzie się pilnować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


trzeba będzie się pilnować
A nie lepiej dostosować do nowych przepisów?

Mnie też się czasami spieszy, ale jeśli przekraczam, to max o 20 km/h (miśki zwykle ustawiają taką tolerancję). Ma to też inną, wcale nie mniej cenną zaletę. Tu odpukać w niemalowane... gdyby jednak doszło do wypadku, to w opinii biegłego nie znajdzie się zapis "jazda z prędkością uniemożliwiającą podjęcie skutecznego manewru obronnego na wytworzone na drodze zagrożenie", co daje gwarancję, że nadal będę sypiał z żoną, a nie kolegą z celi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze w Szwecji jak przekroczysz 20 kmh na ograniczeniu do 30 ( szkoły, przedszkola itd) to tez zabierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lepiej się dostosować i mieć głowę spokojna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Belgii, Szwecji, Holandii...i co z tego, tam jest wyzsza kultura, lepsze drogi, lepsze oznakowanie, inna mentalnosc ludzi. Przestancie porownywac nasz grajdolek do normalnych krajow, mam nadzieje ze nie bedzie nagonki na odbieranie prawka i czajenie sie na wioskach gdzie sa 4 domy z dala od drogi ale znak teren zabudowany bedzie i policjanci w krzakach. Pomijam fakt, ze sedziowie, prokuratura, osly z Wiejskiej sa oczywiscie zwolnieni z tego przepisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie dostosować. Wszystko zależy gdzie jeździsz i jak jeździsz... nazwę to "rekreacyjnie" lub "do roboty"

Ja np. jadąć w rodzinne strony wyjeżdżam z Wawy dwupasmówka, zazwyczaj w korkach, więc jadę sobie 40 prawym pasem bo zawsze idzie płynniej, więc nie musze wachlować biegami.

Potem na dwóch pasach i tak zazwyczaj objadę tych najbardziej skaczących z pasa na pas.

Ale ostatenie 40 km zjeżdzam na wioski itd. 90 - jadę max. 120. Więcej nie trzeba, ale bywają dziury, tablica teren zabudowany, długośc dosłownie 700 m, 4 domy i ... prawko będzie można stracić w moment.

Jak latam ponad 10 lat tamtędy, nigdy POlicji nie było - nie zdziwie się, jak się teraz pojawi. Zobaczymy.

Jakiś miesiąc temu ustawiłem sobie na kompie brzęczyk jak przekraczam 85 km/h, więc mam nadzieję, że z prawkiem się nie pożegnam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a jak ktoś ma zagraniczne prawko też zabiorą czy tylko wysokie opłaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo jazdy nie może zostać zatrzymane przez państwo, które go nie wydało. Mandat w gotowce i szerokiej drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz a w NL zabierają :)

W takich przypadkach dzwonią do szefa co mają robić, zwykle kończy się wysoką karą (do 1tyś €) a jeśli pacjent nie ma kasy to zabierają prawko :)

Edytowane przez andynl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Od poniedziałku można stracić prawko za przekroczenie o 50km/h w obszarze zabudowanym więc pilnujcie się :)

No nie będzie wyjścia i trzeba będzie zbastować z tą prędkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomo, że nikt nie będzie sypał miastem stówką jak jest ograniczenie do 50km/h...

A jak sypie to rzeczywiście takie jazdy można nagradzać

Chodzi o naszą mentalność że Policja będzie się ustawiała na wlotach do terenów zabudowanych... i będą łapać ludzi wjeżdżających do terenu zabudowanego... a tu żeby przekroczyć prędkość o 50km i jechać np. 102km/h wcale nie trzeba się starać...

Przez zamyślenie można stracić prawko na 3mc, co ma powiedzieć ktoś kto jest kierowcą zawodowym ? Bezrobocie ?

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Chodzi o naszą mentalność że Policja będzie się ustawiała na wlotach do terenów zabudowanych... i będą łapać ludzi wjeżdżających do terenu zabudowanego

To nie mentalność, to rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...