Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe przepisy - zabierają prawko za 50km/h


RALF76

Rekomendowane odpowiedzi

Ale płaczecie, jakby wam ktoś zabawki zabrał. Przypominam wam, ze nigdzie w prawie nie ma obowiązku łamania przepisów drogowych a już w szczególności przekraczania ograniczenia o 50km/h. To, ile osób tu płacze na tym przepisem i boi sie jaka to będzie masakra jest dobitnym świadectwem jak zdegenerowanym jesteśmy nagrodem i tak na prawdę już nie kij może tu pomóc ale wręcz zamordyzm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie rozmawialem z sąsiadem z drogówki

mieli dziś krajową akcję "Prędkość"

co 3 godziny telefony do rzecznika z RMF i Zetki ile już zatrzymano praw jazdy

samoistnie napędzający się mechanizm .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie o to chodzi, ludzie maja w końcu zrozumieć i poczuć, ze jaja sie skończyły. Jeździcie pokornie za granicą będziecie i w Polsce.

Edytowane przez marekg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak po naszych drogach nie da się szybko jeździć bo w niektórych wioskach asfalt pamięta gierka taką mamy Polskę

Edytowane przez damian111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To, ile osób tu płacze na tym przepisem i boi sie jaka to będzie masakra jest dobitnym świadectwem jak zdegenerowanym jesteśmy nagrodem

Dokładnie tak.

My Polacy za bardzo się wycwaniliśmy, czas na zmiany.

Obejrzałem we wiadomościach jak zatrzymano takiego i zabrano mu prawko.

Jęczał i miał pretensje do Policji i wszystkiego dookoła , tylko nie do samego siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby zabierali prawko za przekroczenie o 20km/h to bym zrozumiał pretensje i żale kierowców, o tu mowa o ponad 50km/h i jeszcze źle

to jakie powinno być ogranicznie prędkości w terenie zabudowanym by nam pasowało? 150km/h ? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby zabierali prawko za przekroczenie o 20km/h to bym zrozumiał pretensje i żale kierowców, o tu mowa o ponad 50km/h i jeszcze źle

to jakie powinno być ogranicznie prędkości w terenie zabudowanym by nam pasowało? 150km/h ? :facepalm:

Kolego to nie chodzi o to, przepis sam w sobie jest dobry tylko w naszym kraju zamiast stosować go jak należy to przekształci się to w łapankę gdzie policja będzie stawiała znak "teren zabudowany" w środku lasu i z zadowoleniem będą zabierali prawka.

Niestety brak autostrad i dróg expresowych powoduje że ludzie jadą za szybko przez małe miejscowości gdzie stoi przysłowiowa stodoła w środku lasu ze znakiem "teren zabudowany"

Edytowane przez andynl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


w naszym kraju zamiast stosować go jak należy to przekształci się to w łapankę gdzie policja będzie stawiała znak "teren zabudowany" w środku lasu i z zadowoleniem będą zabierali prawka.

i o to chodzi ...... tu jest clou problemu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, oby nie było tak jak ze strażą miejską - łapią w dziwnych miejscach a celem jest jedynie kasa a nie bezpieczeństwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

obawiam się o te właśnie wloty po trasie do małych miejscowości/wsi gdzie znak w nocy ktoś przestawił jak wracał z disco :) i można się nadziać ..

znak wygięty, odwrócony, pomalowany, zalepiony śniegiem lub wywrócony jest nieobowiązujący.

Edytowane przez rav14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

obawiam się o te właśnie wloty po trasie do małych miejscowości/wsi gdzie znak w nocy ktoś przestawił jak wracał z disco :) i można się nadziać ..

znak wygięty, odwrócony, pomalowany, zalepiony śniegiem lub wywrócony jest nieobowiązujący.

dobrze wiedzieć - dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo szybko rośnie liczba wykroczeń.... :facepalm:

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w naszym kraju zamiast stosować go jak należy to przekształci się to w łapankę gdzie policja będzie stawiała znak "teren zabudowany" w środku lasu i z zadowoleniem będą zabierali prawka.

i o to chodzi ...... tu jest clou problemu !!!

Bedą stawiać pięćdziesiątki tylko po to żeby ludziom prawa jazdy zabierać? Ludzie, wyście już w tym narzekaniu do reszty rozum potracili...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry przepis! Od dawna powinno tak być!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marekg

Przepis sam w sobie jest dobry, tylko sposób kontrolowania kierowców, częściej lub rzadziej, pozostawia wiele do życzenia... Niejednokrotnie działania kontrolne na drogach straży miejskiej (to jest wręcz nagminne) lub policji nastawione są na zarobek miasta, gminy czy państwa, a nie na podwyższenie poziomu bezpieczeństwa na drogach...

Jestem ciekaw co "władza warszawska" wymyśli jak cały naród zacznie jeździć przepisowo? (to nie realne) :grin: Wiadomo, mniejsze wpływy do budżetu itd... Może zaczną karać za nieodpowiedni kolor auta lub gdy mamy za mało mocy pod maską... :grin:

Mnie osobiście ten przepis to "rybka", mimo że "kierownica" to moje źródło utrzymania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie zatrzymują za niewinność, prawda?

Jesli chodzi o to na czym budżet będzie chciał zarobić kiedy znacznie spadną dochody z mandatów to nic prostszego- podatki. I na wzór krajów zachodnich (niektórych) bardzo nieopłacalne będzie trzymanie starszych aut (to już sie dzieje, niedawno o tm rozmawialiśmy na forum) oraz bedą wysokie opłaty za moc silnika chociażby. Powód zawsze sie znajdzie. Będziemy mieć ładne autka ale pod maksa większości z nich bedą małe i słabe silniczki.

Edytowane przez marekg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczniemy jeździć przepisowo nie będzie wpływów do budżetu z mandatów. Ale ile państwo zaoszczędzi na kosztach leczenia,- ludzi rannych,mniej zabitych, mniej akcji strażaków itp. Zazwyczaj poruszam się z prędkością 50-75 i do niedzieli wszyscy mnie wyprzedzali, zwłaszcza starymi rzęchami, od poniedziałku spokój.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem mała przygodę z policja. i moim prawo jazdy a mianowicie droga do pracy jest w miarę równa i szeroka ,brak ograniczej ale w jednym miejscu (olszyna teren podmokły ) asfalt był kiepski i postawili znak ograniczenie do 30km/h. w tamtym roku drogówka wylała tam nówka sztuka asfalt ale ograniczenie nie znikło i dziś prawie o mały włos bym pożegnał sie z prawkiem.

Na ich smiesznej suszarce było 74 km/h :banan: ( dobrze że nie 80km/h)

i dlatego fajnie miec auto z turbinką bo to ona mnie blokowała do porządnego rozpędzenia sie. :grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jestem ciekaw co "władza warszawska" wymyśli jak cały naród zacznie jeździć przepisowo? (to nie realne) Wiadomo, mniejsze wpływy do budżetu itd... Może zaczną karać za nieodpowiedni kolor auta lub gdy mamy za mało mocy pod maską...
Postawią jeszcze więcej fotoradarów, kamer na skrzyżowaniach, podniosą jeszcze ceny mandatów, wprowadzą obowiązek odbycia płatnych szkoleń, dla tych co prawko utracili i znów będzie kasa.

Nie bardzo rozumiem o co tyle krzyku? W ciągu ostatnich 10 lat, tylko raz zdarzyło mi się zapłacić mandat. Wiem, powiecie że byłego gliniarza nie będą karać, jednak na dachu nie mam koguta, ani lizaka za szybą, a na palcach jednej ręki mogę wyliczyć ilość kontroli drogowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...