Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe przepisy - zabierają prawko za 50km/h


RALF76

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości, jak to sie ma do tamtejszych wynagrodzeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolesia z ktorym często jezdzilem do DE po auta. W Polsce zap....ł ile wlazło, na nic nie zwracał uwagi, ile auto dało tyle jechało. Po przekroczeniu granicy człowiek zmieniał sie nie do poznania, nawet tam gdzie mozna cisnac do oporu nie przekraczał 150 gdzie w PL na gorszych drogach malo kiedy jechał mniej jak 200. :facepalm:

Nie popełniał zadnych wykroczeń.

Cieżko płaci się w € i w o wiele wiekszych kwotach.

U nas cos zaczęło się coś w końcu dziac, zabieraja prawka, wieksze mandaty za predkosc i głupotę na drogach.

osobiście mam nadzieję że to jeszcze nie koniec niespodzianek w tej materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 93km/h na 50-tce w Belgii-prawko do odstawki na tydzien i 570€...i tutaj tez tak jak w polsce-wjazd do stolicy, dwupasmowka, niedziela rano i auto z aparatem w grilu...Ale za to jaka terapia ! Nie przekraczam 80-ki :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteśmy w POLSCE, nie w DE, SE, NL czy innych. U nas nie ma autostrad u nas nie ma dróg ekspresowych więc takie porównania są bez sensu. Jadąc 40km 90% drogi przejeżdża się przez obszar zabudowany, prosta droga, las i j**ane 50km.h!

Przypomnę jeszcze że pomiary policji pozostawiają wiele do życzenia, skoro ktoś nie musi posiadać uprawień do obsługi urządzania pomiarowego, a ono samo jest niezgodne z przepisami (np iskra) to czemu kierowca ma stracić prawko bo panu w mundurze się "coś wydaje" ?

Tak, złapali mnie jak jechałem 65km/h według nich 98... fajnie że firmówki mają rejestrator trasy.. i tak nie pomogło.


za predkosc i głupotę na drogach.

problem właśnie w tym że tylko za prędkość, głupota dalej jest tania a czasem wręcz bezkarna.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem info, że w 2013 r koszty kolizji drogowych w Polsce przekroczyły 40 mld zł... Masakra... O takich sprawach jak utrata zdrowia, czy życia nie wspomnę już... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo jazdy nie może zostać zatrzymane przez państwo, które go nie wydało. Mandat w gotowce i szerokiej drogi.

Nie prawda. Teraz zabierają i odsylaja do ambasady. Mandat platny gotówką. Jedynie co różni to ze masz pokwitowanie na 72h a polacy maja 24h .. Mówili rano w rmf o tym wlasnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem info, że w 2013 r koszty kolizji drogowych w Polsce przekroczyły 40 mld zł... Masakra... O takich sprawach jak utrata zdrowia, czy życia nie wspomnę już... :kwasny:

dziwisz się jak codziennie masz wypadki ? przejrzyj sobie prasę to zobaczysz że nadmierna prędkość przyczyną jest dość rzadko, co innego zbyt mało dynamiczna jazda.

U nas nie raz widziałem jak "tir" wyprzedzał osobówkę bo ta nie jechała nawet tych 50km.h (na 90 !), wczoraj spotkałem kolesia który przez wioski zasuwał 30km/h i nikt go nie wyprzedzał, fajny sznurek się zrobił.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez polityki skad reklama komara

Moderatorze co niektórych to drazni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo jazdy nie może zostać zatrzymane przez państwo, które go nie wydało. Mandat w gotowce i szerokiej drogi.

Nie prawda. Teraz zabierają i odsylaja do ambasady. Mandat platny gotówką. Jedynie co różni to ze masz pokwitowanie na 72h a polacy maja 24h .. Mówili rano w rmf o tym wlasnie

Chodziło mi raczej o wstrzymanie uprawnień a nie zabranie papierka. Do tego pierwszego prawa nie maja za granica. Papierek wraca do po i tutaj często jest po prostu oddawany właścicielowi. Czytałem tez, ale trzebaby to zweryfikować, ze ktoś nie oddał prawka na życzenie policji zagranicznej ale na miejscu dzwonił do ambasady i prawnika (kierowca firmowy). Policjanci mieli pogawędkę przez radio z przełożonym i papierek musieli oddać natychmiast.

jesteśmy w POLSCE, nie w DE, SE, NL czy innych. U nas nie ma autostrad u nas nie ma dróg ekspresowych więc takie porównania są bez sensu. Jadąc 40km 90% drogi przejeżdża się przez obszar zabudowany, prosta droga, las i j**ane 50km.h!

Przypomnę jeszcze że pomiary policji pozostawiają wiele do życzenia, skoro ktoś nie musi posiadać uprawień do obsługi urządzania pomiarowego, a ono samo jest niezgodne z przepisami (np iskra) to czemu kierowca ma stracić prawko bo panu w mundurze się "coś wydaje" ?

Tak, złapali mnie jak jechałem 65km/h według nich 98... fajnie że firmówki mają rejestrator trasy.. i tak nie pomogło.

za predkosc i głupotę na drogach.

problem właśnie w tym że tylko za prędkość, głupota dalej jest tania a czasem wręcz bezkarna.

Marcinie, jakie to ma znaczenie w jakim jesteśmy kraju? Jak w Polsce mało jest autostrad i expresowek to ma byc przyzwolenie na łamanie przepisów ? Nie rozumiem. To znaczy, ze im gorsze drogi tym szybciej powinnismy po nich jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wśród prawników i kierowców pojawiły się jednak głosy, że takie karanie jest niezgodne z konstytucją. Kierowcy zapowiadają skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich."

nazywają się kierowcami? pffff Ja patrzę na to pod kątem bezpieczeństwa dla pieszych i innych pojazdów, jadąc z tą normalną prędkością owszem można komuś narobić tez krzywdę, ale kto zap****la nie wiadomo ile można narobić więcej nieszczęścia niż jadąc wolniej!

"Kto jeździ rozsądnie i przestrzega prawa, nie musi się obawiać tak surowych konsekwencji "

Edytowane przez nobii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kto jeździ rozsądnie i przestrzega prawa, nie musi się obawiać tak surowych konsekwencji "

jesteś tego taki pewny ?

To jest nagonka na zwykłych ludzi, ktoś kto zapier.... i tak się przed tym uchroni, ma yanosika, ma CB ma antyradary kamery i inne wynalazki albo po prostu da w łapę. Szary zwykły obywatel nie jest tak obwarowany i przygotowany. Prosto mówiąc jedziecie sobie do ciotki, trasa 50km z czego 90% to obszar zabudowany, miejscami z ograniczaniem do 30km/h. Droga prosta generalnie bez większych zmian spokojnie wleczecie się 50-60km/h i wjeżdżacie w taką strefę. Robimy pomiar wychodzi 81km/h i macie po prawku... jechaliście 60 a 20 dodał wam pomiar. Inna sytuacja, droga 90km/h jedziecie za kimś, droga prosta linia przerywana zaczynacie wyprzedzać jednocześnie mijać znak D-42 po zakończeniu nagle widzicie że są jakieś domy, radiowozów i powiedźmy 100 na bałcie.

Przez cały rok, przez cały miesiąc i cała drogę jechaliście spokojnie, raz mieliście pecha albo kogoś chcieliście wyprzedzić (bo zaspaliście 10 minut albo był wypadek i nie możecie się spóźnić) i was mają.

Ja naprawdę nie mam nic przeciwko takiemu karaniu w miastach, ale nawet i tam trochę zdrowego rozsądku. Dwupasmowa droga, pas zielni i organicznie do 40km/h litości ludzie.. 70 kogoś tam zabije ?

Jeśli pracując w mieście mam 2km do obwodnicy, expresówki czegokolwiek normalnego i mogę sobie spokojnie polecieć 100+ do domu to naprawdę w mieście mogę jeździć wolno, nawet bardzo. Realnie niestety są zupełnie inne, gdzie nie jedziesz są przejścia dla pieszych, skrzyżowania i sznur aut... w DE przelecisz kraj u nas dwa miasta.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest cytat z artykułu, a pewny kto jest w tym kraju? ;] Prawidłowy pomiar tylko mnie interesuje, żadne dodawanie tylko by te pomiary były robione w sensownych miejscach. Rację masz z tymi dwupasmowymi to jest BEZSENS, za to lenie mogłyby się wziąć, ruszyć w Polskę i pozmieniać, zresztą co będę gdybał jak to temat rzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazywają się kierowcami? pffff Ja patrzę na to pod kątem bezpieczeństwa dla pieszych i innych pojazdów, jadąc z tą normalną prędkością owszem można komuś narobić tez krzywdę, ale kto zap****la nie wiadomo ile można narobić więcej nieszczęścia niż jadąc wolniej!

w takim razie po za obszarem zabudowanym też powinni zabierać prawko, mało tego powinni ograniczyć prędkość do 50km/h albo i niżej. Tam też są inni uczestnicy ruchu i piesi, którzy są w dużo gorszej sytuacji niż w mieście (brak chodnika etc).

Nikt nikogo nie zwalnia z myślenia, pieszy to nie święta krowa (mimo oznak).

Prawidłowy pomiar tylko mnie interesuje, żadne dodawanie tylko by te pomiary były robione w sensownych miejscach.

no właśnie... a tymczasem każda afera "pomiarowa" jest głęboko zakopywana, za każdym razem policja robi testy i rzecznik mówi że no owszem są błędy i sytuacje w których policjant powinien odstąpić od wymierzenia karty a tymczasem tego nie robi. Skoro jeden mówi stanowcze NIE (jest błąd) a drugi mówi wyskakuj z prawka i kasy to jak ma się czuć kierowca ?

przepisy zmienili nawet szkoleń nie musi być. Urządzenia są ok ale muszą być poprawnie obsługiwane, sądy oddawały prawka bo wiedziały jak jest.

zresztą co będę gdybał jak to temat rzeka.

no niestety,.. mnie tylko teraz wkurza bo wszyscy są świeci i nikt nigdy w życiu nie jechał szybciej. W takim razie po co audi ? trabant wam starczy.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trabant brzydszy ;] nie wiem czy wszyscy święci, ale jak w moim przypadku nie chciałbym spacerować sobie z dzieckiem czy rowerkiem jechał, a ktoś przez miasto przelatywał obok mnie 100 lub więcej bo o tym rozmawiamy zabieraniu gdy przekroczysz o 50 lub więcej. Owszem mogę nie spacerować, ale miasto ma chodnik to sobie chodzę.

Do obsługi suszarki nie trzeba szkolenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra ile mamy lemingow w kraju. Tu nie chodzi o ten zakaz, bo to jest dobre rozwiazanie. Tu chodzi o nagonke i lapanke w dziwnych miejscach. Po za tym polecam.

http://prawonadrodze.org.pl/teraz-kazdemu-mozna-zabrac-prawo-jazdy-msw-przeforsowalo-swoje-chore-pomysly/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy link.

Czyli jak zwykle wyruchano kierowców w d*pę. :facepalm:

I to bez wazeliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko kierowcow, w dupe i to bez waliny jestesmy waleni juz od dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...