Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Avant, stockowy subwoofer - poprawa grania?


soul87

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 19.06.2017 o 18:26, kazik87 napisał:

Dzis wracalem z pracy, muza na full a tu zdziwko (efekt na fotelu kierowcy)... Kompletny brak basu. Pod domem przemienilem i gra jak poprzednio.

Zapewne ktoś przed tobą zmienił już polaryzację suba.

Ty włożyłeś wtyczkę tak jak zakłada fabryka więc na fotelu kierowcy zabrakło tego basu.

Nie wiem jak jest w sedanie ale w avancie jest kolosalna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopinam sie do tematu ,ale z innym skutkiem mianowicie bassu w bagażniku nie było słychać tylko charczenie okazał się nadpalony subwoofer ,a że można go odłączyć tak też zrobiłem (w planach miałem wymianę ,a odłączyłem go na czas przyjścia nowego) i okazało się ,że moje nagłośnienie ożyło i gra o niebo lepiej jak z subem prawdopodobnie nadpalony sub przeciążał system co powodowało marną jakość dźwięku lub w RNS-E jest tak jak miałem w Mondeo w Sony ,że radio po odpięciu suba automatycznie dostosowało optymalne parametry dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w jaki sposób wyjmuje się te piny? Próbowałem grubą igłą, wsówką do włosów itp i nie ma bata. Nie mogę sobie z tym poradzić...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz otworzyć blokadę wtyczki najpierw. przyjrzyj się dobrze i zakumasz o co chodzi. Potem dwie igły i pin wychodzi. W sumie nawet jedna wystarczy, bo po otworzeniu blokady z jednej strony pin jest już "wolny".

Edytowane przez kaju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyjąć, trzeba wiedzieć jak ułożone są noski blokady w stosunku do boków pinu.
A to najlepiej sprawdzić, szukając, z odpowiednim numerem pinu w sieci. Jak się przyjrzysz na zdjęciu, łatwiej będzie Ci zrozumieć gdzie nacisnąć by zwolnić blokadę.
Jako punkt odniesienia, Weź kolyskę w którą zaciska się izolację przewodu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tylko dla potomnych, że właśnie sprawdzałem u siebie przy niefabrycznym radiu (Jednostka 2DIN Pioneer) i po przejechaniu 600metrów z przełożoną wtyczką zatrzymałem się, żeby wrócić do serii. Niestety, przy moim niefabrycznym radiu pomysł okazał się być niewypałem i dźwięk stracił na jakości mocno. Ale warto było spróbować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem rownież po tej operacji w b7 i powiem szczerze ze jest dużo lepiej , basu przybyło  i gra calkiem przyzwoicie. Sciąłem nożem kawalek plastiku na kostce żeby można było ja odwrotnie włozyć, szybko i skutecznie.  Polecam :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie znalazłem nic w tym temacie, więc pytam. Próbowaliście coś podkładać/modyfikować przy osłonie suba? U mnie po zamknięciu ma luz i brzęczy kiedy gra muzyka. Kiedy docisnę palcem tą osłonę jest cisza. Jak zniwelowaliście ten luz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem wszystko jak trzeba I ten mod na mega plus nic nie charczy wszystko ladnie gra w b7 tak jak pisali inni z przodu lepszy bas niz wczesniej jest naprawde spoko [emoji108]

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2017 o 21:32, Fido napisał:

Nie wiem jak jest w sedanie ale w avancie jest kolosalna różnica.

W sedanie jest ori dobrze, z przodu jest przyjemny dość miękki bas o ile się nie przesadzi z poziomem na radiu. Ja mam na CD +1 a na FM +2 i jest wystarczająco. Na tylnej kanapie też jest bas, z tym, że twardszy i już wyraźnie słychać jego lokalizację za plecami. Kolega napisał, że przełożył wtyczkę w sedanie, dlatego stracił bas z przodu ;)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie znalazłem nic w tym temacie, więc pytam. Próbowaliście coś podkładać/modyfikować przy osłonie suba? U mnie po zamknięciu ma luz i brzęczy kiedy gra muzyka. Kiedy docisnę palcem tą osłonę jest cisza. Jak zniwelowaliście ten luz?
Ja z tego powodu zdjąłem tą kratkę z głośnika. Prosto i skutecznie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "stockowym" chorusie 2 bas lepszy był po przełożeniu wtyczki w subie,ale po zmianie radia na concert 2+ trzeba było wrócić do pierwotnego ustawienia bo niskie tony stały się bardzo płytkie. Teraz mp3 z płyty dają radę z basem,jak na fabryczny zestaw audio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a wymieniał ktoś sam głośnik suba? Zastanawiam się nad wymianą na jakis mocniejszy o ten samej rezystancji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori już nieźle wymiata po zamianie polaryzacji a Ty chcesz jeszcze mocniejszy ???

Łeb urwie przy samej d*pie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Fido napisał:

Ori już nieźle wymiata po zamianie polaryzacji a Ty chcesz jeszcze mocniejszy ???

Łeb urwie przy samej d*pie.

Dokładnie. Bass mam ustawiony na 3/4 bo mi lusterkiem telepie ?

A tak btw. co zrobić jeżeli lusterko "brzęczy" podczas przyspieszania? Mam wrażenie że właśnie od basu mi się tak zrobiło i mnie irytuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem wymienic bo cos mi trzeszczy. Do tego mam radio concert 2 a pisaliście ze na nim gożej gra po zmianie.Najwyzej wymienie na ori i zmienie polaryzacje i zobacze czy bedzie ok

Edytowane przez Hejszogunie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Hejszogunie napisał:

Chcialem wymienic bo cos mi trzeszczy.

Najpierw sprawdź co trzeszczy a potem bierz się za wymianę.

23 godziny temu, Hejszogunie napisał:

Do tego mam radio concert 2 a pisaliście ze na nim gożej gra po zmianie.

Też mam Concert II i po odwróceniu wtyczki jest lepszy bas z przodu.

Są przypadki że ktoś kupił auto już z przełożoną wtyczką a potem sam odwracał i pisał że jest gorzej.

Nieświadomie powrócił do ori ustawienia wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...