Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Avant, stockowy subwoofer - poprawa grania?


soul87

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko...

Mam system BOSE. Chciałbym zamiast ori suba (odłączyć go) dać nowy z Q5 lub Q7 w koło zapasowe (Avant).

Który bedzie lepszy, ten z Q5 (zwykły)  czy z q7 (bose) ? 

Edytowane przez dawids22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Q5 Bose. Z Q7 jest wyzszy i wystaje, podloga w bagolu jest uniesiona kilka cm. Niby nie problem ale jak chcesz cos przeiwezc to ciezar opiera sie na subie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z q5 bose ? A nie b&o ? Bose występowało w q5 wgl ? Wiem ze było audi sound system i b&o jak starzy brali nowe q5 jakiś czas temu...;)

ten zwykły sub z q5 wiesz może ile ma ohm ? 

Edytowane przez dawids22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z q5 bose. Sam taki posiadalem w poprzednim b7. Zreszta nie tylko ja taki posiadalem na forum, woec skoro je mielismy / mamy to znaczy, ze takie byly :)

 

Nie mam pojecia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałes tego suba zamiast oryginalnego w boczku czy razem grały  oba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie. Nie chce wprowadzac w blad ale kojarzy mi sie, ze byly podlaczobe oba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Ja mam takie pytanie słabo mi gra ten sub w bose raz ten bas czuc raz jak by wogole nie gral.....czytałem że można zmienić vcds w opcji radio na cabrio i będzie lepszy efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dziś sprawdziłem i rzeczywiście po zmianie polaryzacji bas jest lepszy. potestuje jeszcze w trakcie jazdy ale póki co wyglada na to że jest dużo lepiej. 

A dla wszystkich co kombinują z wyjmowaniem pinów polecam wziąć nożyk taki do tapet i jak przedmówcy polecali ściąć tą prowadnicę z wtyczki - minuta roboty a można w razie co odrazu przełożyć i sprawdzić różnicę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D pozwólcie ze odkopie temat ale mam pytanie , czy jezeli zmieniłem ten głosnik na mocniejszy 120 W to po przełożeniu kabli bedzie wszytsko okej ? wzmacniacz da rade ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to może nie tyle moc głośnika co jego impedancja nie może być niższa niż tego oryginalnego bo może spalić wzmacniacz. 120W (jeżeli mowa tu o mocy RMS) to też za dużo. Nie wiem dokładnie jaką moc ma ten ori sub ale 120 W RMS na ori wzmaku bedzie raczej cicho grał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś zrobić zdjęcie w miejsca w którym trzeba nacisnąć by wyciągnąć piny? Chyba już próbowałem wszystkim i nic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, powie mi ktoś czy u mnie ten mod jest już zrobiony? Jeżeli nie to które kable dokładnie trzeba zamienić?

166437719_256148676168413_4374493677817110849_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Avari napisał:

Siema, powie mi ktoś czy u mnie ten mod jest już zrobiony? Jeżeli nie to które kable dokładnie trzeba zamienić?

166437719_256148676168413_4374493677817110849_n.jpg

Czy co jest zrobione? Jaki mod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi to o to, czy u mnie jest była już zmiana polaryzacji czy kable są standardowo wpięte. Przeczytałem cały wątek i jednemu koledze po zmianie gorzej grało, ktoś zasugerował, że może już wcześniej miał te przefazowanie a sobie zmienił na standard stąd pogorszenie, chciałem u siebie tego uniknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kostce wzmacniacza jest wszystko poprawnie wpięte. Subwoofer to te 2 grube przewody czerwono-szary i brązowo-szary. Jeżeli już to może ktoś na kostce subwoofera zmienił biegunowość. Poprawnie ma być po prawej stronie na kostce brązowo-szary po lewej czerwono-szary. 

Screenshot_20210330-094857_Opera.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Pomotało mi się coś, że to na wzmaku się przepina. Modyfikacja wykonana, bas tłucze aż miło. W załączeniu zdjęcia poglądowe przed i po jak te kabelki mają wyglądać.

166722278_1370170396681248_6271505072764822300_n.jpg

167022019_887830551791501_3403096087977424691_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...