Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak prawidłowo podłączyć wzmacniacz


Janaszioom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam założyłem wczoraj skrzynie basowa i mam pytanie z wzmacniacza są 3 wyjścia +,- podłączyłem pod karoserie w bagażniku, oraz sygnałowy, i mam tutaj pytanie podobno może on iść od radia ale gdy tego sygnałowego nie podłącze pod + to wzmacniacz nie działa i obecnie mam tak też zrobione i mam pytanie czy ten kabelek musi być podłączony do radia czy może być tak jak jest bezpośrednio do plusa?i czy można na nim zamontować włącznik/wyłącznik wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam założyłem wczoraj skrzynie basowa i mam pytanie z wzmacniacza są 3 wyjścia +,- podłączyłem pod karoserie w bagażniku, oraz sygnałowy, i mam tutaj pytanie podobno może on iść od radia ale gdy tego sygnałowego nie podłącze pod + to wzmacniacz nie działa i obecnie mam tak też zrobione i mam pytanie czy ten kabelek musi być podłączony do radia czy może być tak jak jest bezpośrednio do plusa?i czy można na nim zamontować włącznik/wyłącznik wzmacniacza?

http://car-tronic.pl/files/file/technika/wzmacniacz.jpg

Nie wiem czy to tylko mi ciezko zrozumiec o co pytasz? Czytalem 3 razy to pytanie i dalej nie wiem o co pytasz.

Kabel sterujacy musi byc pod radio pod Remote podpiety (lub pod zacisk 15).Chodzi o to, by podlaczyc w miejscu, w ktorym pojawia sie napiecie przy uruchomieniu silnika.

Jak podepniesz bezposrednio pod Plus akumulatora, wzmacniacz bedzie caly czas wlaczony. Nie tylko wyczerpie Ci akumulator ale przy kazdorazowym uruchamianiu silnika bedzie "strzal" ze skrzyni.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki wzmacniasz masz? a tak na marginesie masz a4 b6 czy b7? w 2005 byly raczej tylko b7. wlasnie zobaczylem ze masz avf silnik. to jednak b6, ale z 2005?

Edytowane przez januszm41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę te kable do radia podłączyć do obecnych kostek np dołączyć do jakiegoś kabla czy musze kupić jakąś

przejściówke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel sygnałowy musi być podpięty pod sterowanie z radia bo wzmacniacz ma pracować dopiero w momencie uruchomienia radia. Miernik w rękę lub patrzysz na rozpiskę na radiu i szukasz remote lub sygnału plusa po włączeniu radia nie radzę podpinać na stałe sygnału z plusem bo w przypadku awarii wzmacniacza możesz spalić auto bo wzmacniacz będzie cały czas pracował a co za tym idzie pobierał prąd. Zrób to tak jak przewiduje producent nie rób druciarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, a czy mogę uciąć kabel cinch i podłączyć pod oryginalne końcówki w których jest kilka wolnych miejsc? Ponieważ obecnie mam przejściówke na mini iso ale przez nią nie mogę mieć podłączonej zmieniarki oraz sterowania z kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak utniesz to zaraz będziesz i tak potrzebował pinów aby dozbroić kostki. Poprzekładaj piny z przejściówki do kostek gdzie masz sterowanie z kierownicy i zmieniarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czincz musi być podpięty pod wyjście małego sygnału z radia inaczej będzie spory przester czyli przelotka z mini iso na czincz i tam jest też sterowanie wzmakiem tzw remote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie coś i w które miejsca mam podlączyć czerwony,biały oraz ten bez końcówki ?? coś sam próbowałem ale teraz przestał działać tył oraz przepalił się bezpiecznik na plusie ;/

http://img24.otofotki.pl/obrazki/en29_11225765_986265704727681_1846175215_n.jpg

http://img24.otofotki.pl/obrazki/rk82_11121393_986265631394355_791711450_n.jpg


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak było w przejściówce zanim wyszarpałeś piny ? Przecież to była najlepsza wskazówka.

Jeśli ma to być podpięte z tylnymi głośnikami to czerwony z RCA trzeba zewrzeć z żółtym a biały RCA z zielonym.

Jeśli ma to być podpięte z przednimi głośnikami to czerwony pin z RCA trzeba wsadzić w wolne miejsce obok żółtego a biały pin RCA wsadzić w wolne miejsce obok zielonego.

W obu przypadkach ekran (masa) należy połączyć z brązowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było w przejściówce, a gdzie podłączyć sygnałowy oraz ten 3 kabel z chinczy ten bez końcówki ? Który to jest masa na przejściówce?

http://img24.otofotki.pl/obrazki/zx552_11216289_986277458059839_971756882_n.jpg

Edytowane przez Janaszioom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak masz zdjęcie kostki przejściówki to przecież wystarczy popatrzyć jak była ona włożona w gniazdo radia i następnie przenieść pin po pinie do docelowej kostki. Tam gdzie są wolne miejsca wsadzasz pin a tam gdzie już jest zajęte to podłączasz się pod przewód który już jest.

Nie rozumiem w czym problem. Przecież ta żółta kostka jest tak jakby wycinkiem tej docelowej czarnej kostki.

Przewód niebieski, "sygnałowy" jak go nazywasz (bardziej poprawna nazwa to "sterowanie" lub "remote") należy podłączyć do białego który jest obok brązowego.

Ten "3 kabel z chinczy ten bez końcówki" tak jak napisałem masz połączyć z brązowym i to jest właśnie masa i zarazem ekran przewodów RCA.

Skoro miałeś przejściówkę na wszystkie 4 wyjścia to ja bym sobie podłączył je wszystkie i miał do wyboru z których mi bardziej odpowiada skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko zrozumiał że trzeba jeden plus stały z akumulatora do wzmaka, a drugi z radia remote do wzmaka aby go włączyć razem z radiem. Kiedyś widziałem jak gość wszystko z remote zasilił i z radia dym poszedł bo nie wytrzymało obciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z aku mam gruby kabel plus do wzmacniacza, minus do nadwozia i z radia do wzmacniacza remote, jak sprawdzić czy oryginalny wzmacniacz zasilający głośniki w tylnych drogach jest sprawny? Czy ma jakiś bezpiecznik?

Okazało się że mam przepalony oryginalny wzmacniacz w bagażniku, nie chce zakłądać nowego tematu więc piszę tutaj na wzmacniaczu mam oznakowanie 8E9 035 223 S01 czy musże kupić wzmacniacz o takim samym oznakowaniu ?

Edytowane przez Janaszioom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...