Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] ABS zapala się na nierównościach


vanzan

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami zapala mi sie kontrolka Abs-u podczas jazdy jak nagle wjade wdziure lub gdy jest zakręt i gdy jest prosta droga

Moge jechac ale wtedy nie mam Abs-u wiec staje gasze autko i zapalam znowu i juz nic nie miga i jade dalej i jest nadal ok. Ale to tylko czasami tak jest :sad:

Co to za przyczyna, czy to czujnik Abs-u w kole???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami zapala mi sie kontrolka Abs-u podczas jazdy jak nagle wjade wdziure lub gdy jest zakręt i gdy jest prosta droga

Moge jechac ale wtedy nie mam Abs-u wiec staje gasze autko i zapalam znowu i juz nic nie miga i jade dalej i jest nadal ok. Ale to tylko czasami tak jest :sad:

Co to za przyczyna, czy to czujnik Abs-u w kole???

czujnik ABS-u w ktoryms z koł ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami bywa tak ze czujniki sa zabrudzone i nie otrzymują zmiany impulsu od więca na kole (czy jak to tam sie nazywa), zobacz vagiem które koło i sprawdz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ostatnio pojawił się u mnie taki nie typowy problem z ABS-em. Niedawno wymieniał mi znajomy prochownik półosi lewego koła od strony piasty, i dwa krótkie górne tylne wahacze po obu stronach. Od czasu tej naprawy przy hamowaniu na bardzo małej prędkości (5 km/h) tuż przy zatrzymaniu się (przy bardzo łagodnym hamowaniu), włancza mi się ABS. Kiedyś rozebraliśmy jeszcze raz to lewe koło i umyliśmy dokładnie ząbki od ABS-u, myśleliśmy ze to jest przyczyną, ale dalej dzieje się to samo. Proszę fachowców o dorade.. :cry::cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ostatnio pojawił się u mnie taki nie typowy problem z ABS-em. Niedawno wymieniał mi znajomy prochownik półosi lewego koła od strony piasty, i dwa krótkie górne tylne wahacze po obu stronach. Od czasu tej naprawy przy hamowaniu na bardzo małej prędkości (5 km/h) tuż przy zatrzymaniu się (przy bardzo łagodnym hamowaniu), włancza mi się ABS. Kiedyś rozebraliśmy jeszcze raz to lewe koło i umyliśmy dokładnie ząbki od ABS-u, myśleliśmy ze to jest przyczyną, ale dalej dzieje się to samo. Proszę fachowców o dorade.. :cry::cry::cry:

Nieprawidłowa odległość czujnika od koronki. Dosuń lub oddal czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy mam własnie taki sam problem z abs-em ,wystarczy tylko ściągnać koła przednie i przesunąć od koronki tak zrozumiałem

zapraszam kolege najpierw do newbie i do zapoznania sie z regulaminem naszego forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo i mam 1 pytanie na które nie moge znaleść dokładnej odpowiedzi. ;( A mianowicie: Jaka ma być odległość czujnika od koronki na przegubie ? i jak mam to zmierzyć.

Proszę o sensowna i w miarę szybką odpowiedz. :) :) :notworthy:[br]Dopisany: 17 Styczeń 2011, 14:17_________________________________________________i jeszcze 1 pytanie. Wie ktoś może ile płynu hamulcowego i jaki mam wlać?

moje auto to:

A4 avant 98 rok 1.9tdi 90koni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...