Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana podsufitki Avant bez szyberdachu - fotostory


s3ns

Rekomendowane odpowiedzi

1) jaki sposób w sedanie włożyć podsufitkę do wnętrza auta żeby jej nie załamać, nie pogiąć i nie zniszczyć? Mechanik powiedział, że trzeba zdemontować szybę, radził, że lepiej przednią???

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/99984-all-b6-wymiana-podsufitki-w-a4-b6b7-sedan-bez-szyberdachu/- posty #6 - #8.

2) dlaczego zdjęcia z Twojego posta "s3ns"się nie wyświetlają, nie ładują?

najwidoczniej serwis na który ładowałem zdjęcia albo się zwinął lub coś innego go trafiło. Postaram się przeprowadzić jakiś update w weekend.

3) Tu nie pomogę :confused4:

:hi:

Edytowane przez s3ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba o odswierzenie zdj :) i pytanie jak z demontazem słupków i jak pasy przez to przełożyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, wybaczcie, pamiętam że była już wcześniej prośba o zdjęcia, mam masę spraw rodzinnych na głowie, ale obiecuję zrobić update zdjęć w przeciągu paru dni.

:hi:

@dydek1 - słupki są przymocowane na klipsy i śruby, są one ukryte pod słupkiem i podsufitka je przysłania. Co do pasa to ja po wyjęciu słupka B odpinałem go z dołu przy fotelu (jest tam taka klamra z blokadą, którą można wyjąć i przewlec przez słupek i w drugą stronę przy montażu :)

Edytowane przez s3ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

update wykonany.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki czy ktoś z was wymieniał samodzielnie sam materiał. Wiem że jak oderwiemy materiał zostają resztki gąbki trzeba ją dokładnie zeskrobac oczyścić. A jak jest z przyklejeniem nowego materiału czy łatwo się poddaje na wytłoczeniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki czy ktoś z was wymieniał samodzielnie sam materiał. Wiem że jak oderwiemy materiał zostają resztki gąbki trzeba ją dokładnie zeskrobac oczyścić. A jak jest z przyklejeniem nowego materiału czy łatwo się poddaje na wytłoczeniach?

musisz dokładnie oczyścić podsufitkę , najbardziej przyłożyć się na załamaniach i wgłębieniach dodatkowo oczyszczając drobnym papierem ściernym , później całość odtłuszczasz benzyną ekstrakcyjną.

Odnośnie klejenia - żadnych wynalazków w sprayu, mnie sprzedawca materiału zapewniał że to najlepszy sposób , i co ? Wpsikałem 2 spraye zgodnie z zaleceniem , pierwszy na podkład , 2 po dwóch godzinach położyłem materiał , wszystko super , rano patrzę wszystkie wgłębienia , załamania , część środka odklejona. Na szczęście tak słabo trzymało że oderwałem bez problemu. Nałożyłem wczoraj klej ,,Tapicer'' 16.90 zł , przykleiłem dziś brak przykrego zaskoczenia trzyma idealnie , niestty przez odrywanie w kilku miejscach materiał się delikatnie pomarszczył.

Jak dasz dobry klej - najlepszy podobno Bonaterm A+ przedtem dobrze wyczyścisz i odtłuścisz będzie trymać na załamaniach. Żadnych wynalazków w sprayu. U mnie spray stał się najdroższym podkładem - 92 zł w d#%e

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super opis. Tak powinien wyglądać poradnik, masa zdjęć i szczegółowy opis. Ja szukałem czegoś do elektryki foteli to oczywiście wątek miał 30 stron i jak znalazłem to tylko krótkie info, jakiś schemat elektryczny i komentarz że reszta prosta i każdy powinien sobie poradzić. nie każdy jest urodzonym elektrykiem czy mechanikiem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki czy ktoś z was wymieniał samodzielnie sam materiał. Wiem że jak oderwiemy materiał zostają resztki gąbki trzeba ją dokładnie zeskrobac oczyścić. A jak jest z przyklejeniem nowego materiału czy łatwo się poddaje na wytłoczeniach?

musisz dokładnie oczyścić podsufitkę , najbardziej przyłożyć się na załamaniach i wgłębieniach dodatkowo oczyszczając drobnym papierem ściernym , później całość odtłuszczasz benzyną ekstrakcyjną.

Odnośnie klejenia - żadnych wynalazków w sprayu, mnie sprzedawca materiału zapewniał że to najlepszy sposób , i co ? Wpsikałem 2 spraye zgodnie z zaleceniem , pierwszy na podkład , 2 po dwóch godzinach położyłem materiał , wszystko super , rano patrzę wszystkie wgłębienia , załamania , część środka odklejona. Na szczęście tak słabo trzymało że oderwałem bez problemu. Nałożyłem wczoraj klej ,,Tapicer'' 16.90 zł , przykleiłem dziś brak przykrego zaskoczenia trzyma idealnie , niestty przez odrywanie w kilku miejscach materiał się delikatnie pomarszczył.

Jak dasz dobry klej - najlepszy podobno Bonaterm A+ przedtem dobrze wyczyścisz i odtłuścisz będzie trymać na załamaniach. Żadnych wynalazków w sprayu. U mnie spray stał się najdroższym podkładem - 92 zł w d#%e

pozdr

Są kleje do materiału w 1l puszkach :) kup ze 2 :P ja z 2 lata temu wymieniałem materiał w Astra 2 kombi i półtorej puszki poszło.

Najpierw zerwałem stary materiał, następnie wziąłem uwaga - drucianą szczotę i zdrapałem z grubsza klej, kolejny etap to szczotka z twardymi włosami na drewnianej rękojmi (stara szczota co niegdyś babcia myła nią dywany) i ładnie wyczyściłem podsufitkę.

Materiał połóż na środku, pół na pół i zacznij od środka w jeden bok i kolejny lub rób po troszku w każdą stronę. Schody zaczną się przy załamaniach od światełek i uchwytów na ręce z pomocą przyszła teściowa :P dała mi maszynkę do podszywania materiały ręczną i co mogłem ładnie podszywałem ;D świetne rozwiązanie. Klej do wyschnięcia 24H w suchy i ciepły dzień ;)

http://www.materialytapicerskie.com.pl/pl/p/Klej-Bonaterm-AS-1L-do-tapicerki,-podsufitki-boczkow/139 - ja nakładałem pędzelkiem ;)

Edytowane przez Klawisz-84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ze skladanie wszystkiego,czeka mnie składanie po jakimś miesiącu od wyjęcia:)Zaczynamy chyba od tyłu auta i przesuwamy sie do przodu tak?Nie sciągałem słupków bo zmieniałem tylko materiał na podsufitce bo zaczął żyć swoim życiem i sie w paru miejscach odkleił:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słów mi brak żeby się odpowiednio nadziekowac za to fotostory.

Odkleja mi się materiał z sline i właśnie w 2h wywloklem podsufitkę.

Zabieram się za klejenie !

Dzięki !

 

<edit>

No i lipa. Odkleiło się wszystko kompletnie. Liczyłem się co prawda z tym bo starałem się przykleić stary materiał do starej gąbki i nie wyszło.

Pytanie - czy da się jakoś odratować stary materiał żeby pozostać w oryginale ? A jeśli nie to moze ktoś wie jaki dokładnie materiał i od kogo kupić aby był jak najbardziej zbliżony do oryginału? Podsufitka oczywiście S-line czarna.

Sprawa dość pilna bo za miesiąc w planach Węgry a już powoli mi podsufitka zaczyna wycierać łysine w resztkach włosów.

Pozdrawiam

 

<edit 2>

Mam nadzieję że moderator nie wywali mi linka :)

Który będzie najbardziej podobny do s-line z tej aukcji ? : http://allegro.pl/tkanina-samochodowa-na-podsufitke-17-kolorow-i6865269639.html

 

Edytowane przez xifedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również pomyślałem o zmianie podsufitki na czarna bo mój sline z początku produkcji ma jasną. Tyle że spróbuję pomalować ją lakierem .Podłokietnik załatwiłem  jasny trochę farby akrylowej oraz do skór i jest już ponad pół roku czarny i nie ściera się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może namiary na materiał podobny do s line w b6  aby nie różnił się jakoś bardzo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat ;) Znalazłem ostatnio identyczny materiał czarny s line. W cenie 20 za 1m2. I teraz pytanie czy ktoś z was obszywał samemu sufit wraz ze słupkami? Nie wiem czy kleić na stary materiał, czy wszystko ździerać, a  raczej to ciężka robota by była. I jak to by się miało potem do spasowania elementów jeżeli przyszła by kolejna warstwa materiału? Myślałem, też nad obiciem alkantarą, która leży w garażu, ale raczej z tym już było by gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jeżeli stary materiał Ci nigdzie nie odłazi to można na niego kleić. Podlinkuj stronę z tym materiałem, który wygląda, jak ten na czarnej ori podsufitce :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://hurtownietapicerskie.pl/90-dzianinowe

 

Tutaj też mają dużo materiałów. Z moich obliczeń na avanta wystarczy w zupełności wymiar 150x400 cm na wszystkie słupki i podsufitkę z szyberdachem. Materiał nigdzie mi nie odchodzi ale zastanawiam się jak to by się trzymało na starym materiale i jak ze spasowaniem elementów, bo jak przyjdzie druga warstwa to może być ciężko spasować wszystkie elementy idealnie. Koszt nie wielki bo z klejem wyszło by ok 180 zł. Fakt, że to cały dzień pracy od świtu do zmierzchu, ale myślę że było by warto. Lampki można było by pomalować na czarno z rączkami. Myślę nad takim rozwiązaniem, ponieważ nie ma dużo sufitów do szyberdachu, jak już jest to bez możliwości wysyłki na drugim końcu polski albo zniszczone, porysowane z odchodzącym materiałem lub cena powyżej tysiaka.

 

Jak ktoś wykonał takie coś u siebie to niech podrzuca fotki, myślę, że jakieś grono ludzi by sobie zrobiło taki czarny sufit ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2017 o 18:33, Redus23 napisał:

Odkopuję temat ;) Znalazłem ostatnio identyczny materiał czarny s line. W cenie 20 za 1m2. I teraz pytanie czy ktoś z was obszywał samemu sufit wraz ze słupkami? Nie wiem czy kleić na stary materiał, czy wszystko ździerać, a  raczej to ciężka robota by była. I jak to by się miało potem do spasowania elementów jeżeli przyszła by kolejna warstwa materiału? Myślałem, też nad obiciem alkantarą, która leży w garażu, ale raczej z tym już było by gorzej. 

na stary material nic się nie przykleja musisz zedrzeć stary materiał pod nim jest gąbeczka która sparciała ją też trzeba zedrzeć całość pokryć klejem i przykleic nowy material na gąbce tak robił u mnie tapicer

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy da radę podkleić odklejającą się podsufitkę bez jej demontażu?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...