Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana podsufitki Avant bez szyberdachu - fotostory


s3ns

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę odgrzewane no ale może się komuś przyda.

Po pierwsze - jak się odkleja to się odklei bardziej. Pozostaje tylko wymiana.

Winę ponosi sparciała gąbka.

Po drugie nic nie naklejać na stary materiał/gąbkę. Odleci na bank a poza tym ciężko będzie zamontować podsufitkę.

Gąbka schodzi łatwo. Najpierw zdzieramy materiał a potem za pomocą szczotki drucianej zdzieramy gąbkę. Schodzi ładnie.

Polecam klej bonaterm a+ na pędzel. Klei momentalnie i trzyma jak zły ;)

Największa zabawa jest z naciąganiem materiału wokół konsoli że światłami z przodu. Na szczęście mój materiał był na tyle elastyczny że wyszło miodzio.

Efekt jak dla mnie lepszy niż fabryka. Kolor trochę ciemniejszy od oryginału ale nieźle się wstrzeliłem z faktura materiału i jest cudnie. Po pół roku dalej idealnie ;)

Pozdrawiam

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie podlinkuj materiał i pokaź jakieś fotki, jak Ci to wyszło :cool1:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne fotostory. Ale utknąłem przy szyberdachu. Wszystko zdemontowalem oprócz sufitu.  Cos trzyma i boje sie szarpać. Wie ktoś jak to zdemontować ?

 

Edit.  Udało sie.. trzymała ramka od szybru. teraz jest problem jak podmienić roletke szyberdachu. Jak ją wyjąć...

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś zastanawiał się jak wyjąć przesłonę szyberdachu to wstawiam krótkie fotostory, na pewno się komuś przyda gdyż nie widziałem podobnego tematu na forum.

Najwygodniej jest to zrobić mając cały szyber na stole. Można próbować operować na samochodzie ale i tak trzeba poluzować śruby mocujące cały mechanizm do dachu w celu opuszczenia i dostania się do śrub korytek odpływowych umieszczonych od strony dachu (góra mechanizmu) więc po co sobie utrudniać. Zarówno w sedanie, jak i avancie sprawa wygląda identycznie.

 

1. Szyber mamy uwolniony. Interesuje nas odkręcenie zaznaczonych białych korytek odpływowych, które dodatkowo wklejone i uszczelnione są plastyczną masą (podobna, a może nawet taka sama jak w przypadku reflektorów przednich w B7).

odplywy.jpg

2. Odkręcamy po 3 śruby torx20 na stronę.

sruby odplyw.jpg

3. Ogrzewamy 2-3 minuty zwykłą suszarką do włosów miejsca uszczelnienia aż masa nabierze plastycznej konsystencji i wysuwamy korytko odpływowe z szyny. Z drugiej strony identyczne działanie.

sciaganie odplywu.jpg

4. Wysuwamy w kierunku tyłu samochodu roletkę, która oprze nam się jeszcze swoją przednią częścią o dwa odboje pod taflą szyberdachu. Odboje zaznaczone na czerwono - sięgamy do nich paluchem i odchylamy do góry pchając jednocześnie roletkę do tyłu, aż przejdzie poza odbojniki - strzałki zielone.

przepychanie roletki.jpgzaczep1.jpgzaczep.jpg

5. Uwalniamy całkowicie roletkę wysuwając mocowania z prowadnic.

wysuwanie roletki.jpg

6. Wsuwamy nową roletkę - pamiętając o uprzednim wyczyszczeniu i przesmarowaniu suchym smarem prowadnic i mocowań - aż przejdzie poza odboje przy tafli szyberdachu. Odgrzewamy chwilę suszarką klej na korytkach by nadać mu plastyczności. Zakładamy na szyny, dociskamy mocno dla dobrego uszczelnienia. Skręcamy korytka odpływów trzema śrubkami torx20 na stronę, przykręcamy cały mechanizm szybra do dachu i cieszymy się jego działaniem. ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś rozbierał dolną cześć słupka B ? Chce się dostać do wiązki drzwi tam w środku słupka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Forymowicze.
Noszę się z zamiarem wymiany podsufitki w avancie z szyberdachem.
Chce ja wymienic sam ale nie wiem z ktorego sklepu skorzystac.
Miał ktos styczność z tymi sklepami:
http://m.hurtowniatapicerska.pl/item/373230
tutaj maja podsufitke laminowana pianka i jej grubość ~2.5mm
https://www.artykulytapicerskie.pl/pl/p/Tkanina-samochodowa-754/602
tu nie ma podanej grubości ale za to sklep z Krakowa gdzie mieszkam.
Może sklep polecany z tego wątku:
https://hurtownietapicerskie.pl/wszystkie-produkty/4390-dzianina-laminowana-podsufitka-su992.html
tutaj chyba bez pianki - to w takim przypadku należało by dokupić jakiś podkład?

Pytanie następne: ile materiału trzeba by kupić aby starczyło na sufit i całą resztę.
Za pomoc z góry dziękuję.


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w kodach na wlepce jest zawarty kolor podsufitki, czy tylko po vinie da sie ,   a moze  wie ktos  jakie kolory był podsufitek  i ich nazwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2018 o 17:17, afroo. napisał:

Gdyby ktoś zastanawiał się jak wyjąć przesłonę szyberdachu to wstawiam krótkie fotostory, na pewno się komuś przyda gdyż nie widziałem podobnego tematu na forum.

Najwygodniej jest to zrobić mając cały szyber na stole. Można próbować operować na samochodzie ale i tak trzeba poluzować śruby mocujące cały mechanizm do dachu w celu opuszczenia i dostania się do śrub korytek odpływowych umieszczonych od strony dachu (góra mechanizmu) więc po co sobie utrudniać. Zarówno w sedanie, jak i avancie sprawa wygląda identycznie.

 

1. Szyber mamy uwolniony. Interesuje nas odkręcenie zaznaczonych białych korytek odpływowych, które dodatkowo wklejone i uszczelnione są plastyczną masą (podobna, a może nawet taka sama jak w przypadku reflektorów przednich w B7).

odplywy.jpg

2. Odkręcamy po 3 śruby torx20 na stronę.

sruby odplyw.jpg

3. Ogrzewamy 2-3 minuty zwykłą suszarką do włosów miejsca uszczelnienia aż masa nabierze plastycznej konsystencji i wysuwamy korytko odpływowe z szyny. Z drugiej strony identyczne działanie.

sciaganie odplywu.jpg

4. Wysuwamy w kierunku tyłu samochodu roletkę, która oprze nam się jeszcze swoją przednią częścią o dwa odboje pod taflą szyberdachu. Odboje zaznaczone na czerwono - sięgamy do nich paluchem i odchylamy do góry pchając jednocześnie roletkę do tyłu, aż przejdzie poza odbojniki - strzałki zielone.

przepychanie roletki.jpgzaczep1.jpgzaczep.jpg

5. Uwalniamy całkowicie roletkę wysuwając mocowania z prowadnic.

wysuwanie roletki.jpg

6. Wsuwamy nową roletkę - pamiętając o uprzednim wyczyszczeniu i przesmarowaniu suchym smarem prowadnic i mocowań - aż przejdzie poza odboje przy tafli szyberdachu. Odgrzewamy chwilę suszarką klej na korytkach by nadać mu plastyczności. Zakładamy na szyny, dociskamy mocno dla dobrego uszczelnienia. Skręcamy korytka odpływów trzema śrubkami torx20 na stronę, przykręcamy cały mechanizm szybra do dachu i cieszymy się jego działaniem. ; )

W sobotę wymieniałem u siebie w B7 podsufitkę, mam auto z szyberdachem i do wymiany przesłony szyberdachu nie ma konieczności odkręcania całego szyberdachu, powiem więcej, żeby wymienić samą przesłonę nawet podsufitki nie trzeba ściągać.

Robi się to tak :

  1. podnosimy szyberdach do góry
  2. odsuwamy przesłonę szyberdachu maksymalnie do tyłu
  3. ściągamy gumowe osłony (harmonijki) prowadnic szyberdachu ( z lewej i prawej strony), wystarczy je pociągnąć do siebie delikatnie, dość łatwo schodzą
  4. pod osłonami mamy po 3 śruby torx na każdą stronę które trzymają samą szybę dachu odsuwanego, odkręcamy te śruby i wyciągamy samą szybę dachu na zewnątrz auta
  5. jak już wyjmiemy szybę to przesuwamy przesłonę do przodu (zasuwamy ją)
  6. od góry (z zewnątrz auta) odkręcamy 4 wkręty które trzymają przesłonę (łączą przesłonę ze ślizgami)
  7. przesuwamy przednie ślizgi max do przodu, tylne ślizgi max do tyłu i wyciągamy przesłonę na zewnątrz przez dziurę w dachu
  8. montaż w odwrotnej kolejności
  9. po przykręceniu szyby należy ją ustawić tak żeby z przodu była niżej o max 1mm od krawędzi dachu a z tyłu wyżej o max 1mm od krawędzi dachu (takie ustawienie zapobiega powstawaniu hałasu podczas jazdy z większymi prędkościami (elsa zaleca właśnie tak ustawić szybę dachu).
    Ustawienie jest dość proste i nie ma z tym żadnych problemów

Ogólnie robota dość prosta, nie ma tam raczej żadnych niespodzianek, sama wymiana przesłony to około 45 min na spokojnie i można to sobie zrobić niezależnie od wymiany podsufitki, bo tak jak pisałem jej nie trzeba ściągać do tego.

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kdawid napisał:

W sobotę wymieniałem u siebie w B7 podsufitkę, mam auto z szyberdachem i do wymiany przesłony szyberdachu nie ma konieczności odkręcania całego szyberdachu, powiem więcej, żeby wymienić samą przesłonę nawet podsufitki nie trzeba ściągać.

 

1 godzinę temu, kdawid napisał:

Ogólnie robota dość prosta, nie ma tam raczej żadnych niespodzianek, sama wymiana przesłony to około 45 min na spokojnie i można to sobie zrobić niezależnie od wymiany podsufitki, bo tak jak pisałem jej nie trzeba ściągać do tego.

Temat jest o wymianie podsufitki więc przy okazji jej demontażu można zdjąć szyber, nasmarować i posprawdzać odpływy, co również zajmuje kilkanaście minut, a ustawiać niczego nie trzeba, zwyczajne odkręć-przykręć.

Mimo wszystko Twoja metoda może się komuś jak najbardziej przydać. :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, afroo. napisał:

Mimo wszystko Twoja metoda może się komuś jak najbardziej przydać. :thumbup1:

To nie moja metoda tylko metoda z ELSY :), sam bym na to na pewno nie wpadł :)

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie  dzisiaj zabieram się za demontowanie podsufitki ( słupki zostają) jutro mam ją dostarczyć do tapicera i tu pytanie czy po odłączeniu wiązki idącej do lampek w podsufitce na kompie pozostaną błędy? Auto na czas naprawy podsufitki muszę nadal używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamil-vag napisał:

Możesz jeździć, nic się nie stanie :P

Dzięki wielkie. Zastanawiam się tylko jeszcze jaki materiał wybrać czy coś podobnego do ori czy może na styl alcantary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej b6 roleta jest na stałe z szybrem, tzn gdy uchyla się lub otwiera szyberdach to ona chodzi razem z nim i nie da się jej samej odsunąć. Czy ją też da się zdjąć bez wyjmowania szyberdachu? Mam okazję kupić czarny komplet sline i mocno się napaliłem ale trochę boję się wyjmować szyberdachu, bo nie wiem czy potem sobie z nim poradzę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, osobisty napisał:

W mojej b6 roleta jest na stałe z szybrem, tzn gdy uchyla się lub otwiera szyberdach to ona chodzi razem z nim i nie da się jej samej odsunąć. Czy ją też da się zdjąć bez wyjmowania szyberdachu? Mam okazję kupić czarny komplet sline i mocno się napaliłem ale trochę boję się wyjmować szyberdachu, bo nie wiem czy potem sobie z nim poradzę... 

Pewnie masz szyber z solarem. W tym przypadku nie wypowiem się jak zdjąć przesłonę. Natomiast co do demontażu całego szybra to nie masz się czego obawiać. Odkręcasz nakrętki po obwodzie szyn i cały mechanizm z szynami schodzi w dół. Odpinasz złącze elektryczne i wężyki spływów wody i masz go na stole. Najlepiej robić to w dwie osoby bo swoje waży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, afroo. napisał:

Pewnie masz szyber z solarem. W tym przypadku nie wypowiem się jak zdjąć przesłonę. Natomiast co do demontażu całego szybra to nie masz się czego obawiać. Odkręcasz nakrętki po obwodzie szyn i cały mechanizm z szynami schodzi w dół. Odpinasz złącze elektryczne i wężyki spływów wody i masz go na stole. Najlepiej robić to w dwie osoby bo swoje waży.

Tak właśnie mam solar. Czyli to jest różnica i ta roleta ruchoma nie podejdzie pod solarny? ? Szkoda, miały być s line

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, osobisty napisał:

Tak właśnie mam solar. Czyli to jest różnica i ta roleta ruchoma nie podejdzie pod solarny? ? Szkoda, miały być s line

Zamiennie przesłona nie pasuje niestety ze zwykłego szybra. Pozostaje poszukać sprawnego solar szybra z czarną przesłoną w bdb stanie i podmienić w całości. U mnie kupno całego szybra z przesłona wyszło taniej niż sama przesłona, za którą sobie przesadnie cenili, ale mam zwykły szyber.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, afroo. napisał:

Zamiennie przesłona nie pasuje niestety ze zwykłego szybra. Pozostaje poszukać sprawnego solar szybra z czarną przesłoną w bdb stanie i podmienić w całości. U mnie kupno całego szybra z przesłona wyszło taniej niż sama przesłona, za którą sobie przesadnie cenili, ale mam zwykły szyber.

To jest jakaś opcja ale będzie ciężko znaleźć solara z czarna przesłoną w dobrych pieniądzach. Można zrobić tez tak, że po prostu kupić materiał w kolorze podsufitki i nakleić go na przesłonę, ale sporo z tym zachodu bo kiedyś wymieniałem materiał już w podsufitce. No nic, na razie odpuszczam bo miało być P&P, a rzeźbić mi się nie chce. Dzięki 

Jeżeli ktoś ma czarny dach z solarem na handel proszę o info ;)

Edytowane przez osobisty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ten materiał 

Model: 9F-52  Audi S-LINE
Kolor: Antracyt
Szerokość:150 

ze sklepu modeco jest najbardziej zbliżony do oryginału S-Line? Zbliża mi się regeneracja sufitu i nie wiem co wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...