Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana podsufitki Avant bez szyberdachu - fotostory


s3ns

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie podpowie? Może ktoś podrzuci link z materiałem który został zamontowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz z modeco, przejrzyj mój temat, ja mam podsufitkę z ich materiału i w aucie różnica minimalna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil właśnie zdecydowalem że wezmę z tej firmy bo mają to na allegro też wystawione i był tam komentarz o podobieństwie do S-line. Zamówię razem tym klejem od Förcha chyba że polecasz ten Bonaterm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kleju to Ci nie powiem, bo mi za 300 oklejał tapicer, ale pytałem jak materiał, to mówił, że spoko, dobra jakość itd... Także nie ma sensu kupować używki, bo za niecałe 400 mam nowke sztuke... A używki w granicach 600 zł... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2019 o 08:21, kamil-vag napisał:

Co do kleju to Ci nie powiem, bo mi za 300 oklejał tapicer, ale pytałem jak materiał, to mówił, że spoko, dobra jakość itd... Także nie ma sensu kupować używki, bo za niecałe 400 mam nowke sztuke... A używki w granicach 600 zł... 

No i używka może zaraz się odkleić, nigdy nie wiesz jak jest przechowywana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niedawno zakupilem a4 b6 i chcialbym wyjac sama podsufitke w celu wymiany materialu.

Czy musze zrobic wszystko jak powyzej, czy jest jakis prostszy sposob bez demontowania boczkow? 

Mile widziana kazda rada.

Z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj targałem u siebie do obszycia, bo sie odkleiła. Musisz wszystkie słupki zdemontowac, sloneczka itd.

20190612_123210.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, KoJ@K napisał:

Wczoraj targałem u siebie do obszycia, bo sie odkleiła. Musisz wszystkie słupki zdemontowac, sloneczka itd.

20190612_123210.jpg

Ok. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana z szyberdachem wiążę się z wykonywaniem szkła;) dodatkowe 60min roboty.

Nie da się normalnoe wyjść obicia spod szyby.

20190905_163353.jpg

20190905_163403.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Klawisz-84 napisał:

Wymiana z szyberdachem wiążę się z wykonywaniem szkła;) dodatkowe 60min roboty.

Nie da się normalnoe wyjść obicia spod szyby.

Da się bez zdejmowania całego szybra demontując tylko samo szkło.

Opisane w poście #49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiem czy było czy nie było, nie zauważyłem przynajmniej.

Pan z tego kanału pokazuje demontaż kilku elementów wnętrza (słupki, uchwyty itd). Jest też płatny cały  tutorial z demontażu podsufitki jakby ktoś chciał:

https://www.youtube.com/channel/UC8n8JmuLSwatTIZpBdsbMjw

 

 

A tu fajny darmowy filmik który coś tam zawsze jeszcze pomoże podejrzeć proces demontażu podsufitki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zajęło to około 5/6h i jedno piwo. 

Ja zdjąłem cały stelaż szyberdachu wygodniej i szybciej raptem 8 śrub i wszystko wyszło.

Boczki jak boczki, trochę gimnastyki i wchodzą idealnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy tak samo można okleić słupki i osłonki wszystkie? (te które demontujemy przed wyciągnięciem podsufitki).

Ja obecnie mam podsufitkę i wszystko inne wyciągnięte ale chce zmienić jasną tapicerkę na ciemną więc muszę też wszystkie słupki górne dać w czerń i zastanawiam się czy klejenie identycznie jak materiał do podsufitki? Bo te słupki mają oryginalnie taki mocniej naciągnięty i twardy ten materiał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest materiał kładziony bezpośrednio na tworzywo z którego wykonane są słupki... bez podkładowej grubszej pianki, dlatego się wydaje mocny i twardy...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil-vag dzięki, jeszcze tego nie odrywałem stąd nie wiem ale podpowiedz, mam kupiony materiał na podsufitkę z podbiciem z gąbki jak należy - mogę też tym kleić słupki czy nic z tego nie wyjdzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was oklejał kiedyś podsufitkę sam? Największa część wydaje się jeszcze jako tako prosta. Natomiast te wszystkie słupki, wcięcia itp. jak to wykonać ? Do tego doszłoby malowanie np. uchwytów od pasów albo od rolety bagażnika. O rączkach, lampkach i całej reszty tutaj nie mówię to chyba raczej tylko wymiana na czarne.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem w trakcie ale przez brak czasu nie okleiłem jeszcze słupków itd. Najgorsze wydaje mi się właśnie oklejenie tych elementów gdzie są te miejsca na powieszenie rolety itd., bo pod nie nowego materiału się nie wciśnie a wymontować tego też chyba za bardzo się nie da...

Ja rączki i uchwyty będę malował po odtłuszczeniu, a lampki, daszki przeciwsłoneczne wymieniał na czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, będę musiał podsufitkę zdejmować z powodu wężyka od tylnej klapy (wiem wiem, wystarczy sam tył zdjąć ale mam większe plany).

Ze zdjęcia z pierwszego posta 

5.jpg

Jaką funkcję pełnią te panele?

Chciałbym wyciszyć dach matami od środka i nie wiem czy po tym zabiegu nie będzie już za dużo materiału, i podsufitka nie wejdzie jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany ile mb  materiału pójdzie na podsufitówke ??

i ile i jakiego na słupki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...