Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana podsufitki Avant bez szyberdachu - fotostory


s3ns

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jutro biorę się za oklejanie podsufitki i słupków. Czy ktoś podpowie mi czy mogę kleić nowy materiał na słupki bez odrywania starego? Materiał bez gąbki pod spodem wygląda dość na solidnie przyklejony, a dysponuje tylko jednym dniem na całą operację i nie wiem czy siłować się ze zrywaniem tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rafal_i_ napisał:

czy mogę kleić nowy materiał na słupki bez odrywania starego?

nie ma sensu zrywać starego, tylko pytanie czy nowy masz z gąbką ? jeśli tak to po oklejeniu słupków może być potem naprawdę problem ze spasem elementów, ciężko to będzie upchać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego absolutnie nie zrywaj... ja zrywałem (przez brak wiedzy) i wiem co to znaczy... ten materiał to dziesiąta milimetra więc i tak nowy zapewne jak masz na gąbce to da dużo więcej grubości tak jak Kamil-vag podpowiada. Ja jestem po calej operacji zmiany z siwego na czarne, spasowanie słupków wyszło ok choć ciasno w opor. Najgorsze to te miejsca gdzie masz te plastikowe "wieszaki" na roletke itd. po przyklejeniu materiału tam się zrobiło po prostu za ciasno i nie dało rady tego idealnie wpasować. 

Ps. W jeden dzień chcesz przykleić nowy materiał na całość... Ja nie dałem rady, to wszystko schodzi, trzeba potem obrobić, pozaginac rogi itd. 

Jak co to służę fotkami jak to wyszło na materiale czarnym z gąbką

Edytowane przez browaros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Materiał mam na gąbce. Jakos to upcham najwyżej oderwę gąbkę na tych ciasnych miejscach i na zakończeniach elementów. Bardziej chodziło mi o to czy nie "zważy" się klej na starym materiale i za 3 mce nie odejdzie całość... Za fotki na priv będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie też naprawiłem podsufitke,od zeszłego lata już wisiała coraz bardziej.

Demontaż był szybki bo odkręciłem wszystkie śruby,odchyliłem osłony słupków B,C,D a osłony słupków A wypiąłem całkiem z zatrzasków. Podsufitka wyszła chętnie.20200622_102723.jpg

 

Następnie oczyszczenie z gabki,i klejenie na nowo (klej boterm gta 0,8L)

20200623_183211.jpg

Montaż był już gorszy a to przez fabryczne śruby które mają stożek przed gwintem,wejdzie pod lekkim kątem i juz gwint w dachu uszkodzony.

Finalnie to tak wygląda,zrobiłem troszkę małych wgniotek jak montowałem,ale jak na amatora myślę że nie jest źle. Koszt całkowity to 180 zł i jakieś 4 godziny czasu.

20200625_112315.jpg20200625_111817.jpg20200625_112256.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pila24 napisał:

U siebie też naprawiłem podsufitke,od zeszłego lata już wisiała coraz bardziej.

Demontaż był szybki bo odkręciłem wszystkie śruby,odchyliłem osłony słupków B,C,D a osłony słupków A wypiąłem całkiem z zatrzasków. Podsufitka wyszła chętnie.20200622_102723.jpg

 

Następnie oczyszczenie z gabki,i klejenie na nowo (klej boterm gta 0,8L)

20200623_183211.jpg

Montaż był już gorszy a to przez fabryczne śruby które mają stożek przed gwintem,wejdzie pod lekkim kątem i juz gwint w dachu uszkodzony.

Finalnie to tak wygląda,zrobiłem troszkę małych wgniotek jak montowałem,ale jak na amatora myślę że nie jest źle. Koszt całkowity to 180 zł i jakieś 4 godziny czasu.

20200625_112315.jpg20200625_111817.jpg20200625_112256.jpg

Gdzie kupiłeś materiał i klej? Możesz podać link? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał podał Kamil kilka postów wyżej,ja wybrałem model materiału 7k-31 czarny struktura,materiał lekko się różni od ori ale bardziej pasuje do materiału Speed niż ten co był fabrycznie na podsufitce. Klej kupiłem w zakładzie tapicerskim,kup boterm,bonaterm,lub tapicer puszkę 0,8L na pędzel. Tyle pójdzie na podsufitke avanta. Dodatkowo podgrzewałem klej opalarką po aplikacji by skrócić jego czas otwarcia. Całość podzieliłem na 4 odcinki które po kolei smarowałem klejem i przyklejałem materiał

Tutaj link do materiału,do avanta 3mb potrzeba

TKANINA-SAMOCHODOWA-NA-PODSUFITKE-14-KOL
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 40 zł - TKANINA SAMOCHODOWA NA PODSUFITKĘ - 14 KOLORÓW!!! (7521841664). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pila24Też mam speed i zastanawiam się nad 7k-30 a 7k-31. Ciężko jest to okleić? Jedna osoba da radę czy lepiej dwie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam w 2 osoby,dobrze by było też lekko naciągnąć materiał by żadne dołeczki nie porobiły  się. Materiał 7k-30 chyba nieco bliższy jest do oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pila24 napisał:

Polecam w 2 osoby,dobrze by było też lekko naciągnąć materiał by żadne dołeczki nie porobiły  się. Materiał 7k-30 chyba nieco bliższy jest do oryginału.

Podeślesz fotę różnicy w materiale jeśli Ci się uda złapać to aparatem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fotkę u siebie tej co podpisana była wcześniej sline:

S-LINE AUDI 9F-52

received_267298661000041.jpeg

Aparat uchwyci różnice, normalnie siedząc w aucie, ciężko cokolwiek się dopatrzeć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kamil-vag napisał:

Ja mam fotkę u siebie tej co podpisana była wcześniej sline:

S-LINE AUDI 9F-52

received_267298661000041.jpeg

Aparat uchwyci różnice, normalnie siedząc w aucie, ciężko cokolwiek się dopatrzeć ?

To teraz mam dylemat :D A Wam który lepiej pod pasował ? :)  @kamil-vag Jakiego kleju używałeś ?

Edytowane przez Jarek882
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jarek882 napisał:

Podeślesz fotę różnicy w materiale jeśli Ci się uda złapać to aparatem ? 

Mogę Ci podesłać różnice między ori s-line a 7k-31 bo mam taką fotkę . Ale szczerze to ważne jest ze kolor taki sam,mimo różnic w strukturze ciężko się połapać dla kogoś kto zacznie oglądać podsufitke ze było coś tam robione 20200625_111844.jpg

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Jarek882 napisał:

@pila24 Klej nanosiłeś na podsufitkę tylko czy na materiał i podsufitkę ?

Na podsufitke,odcinkami około 50cm,następnie opalarką podgrzewałem by szybciej złapał 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pila24 napisał:

Na podsufitke,odcinkami około 50cm,następnie opalarką podgrzewałem by szybciej złapał 

Bez opalarki da radę? Bo nie mam. Ewentualnie inny klej w sprayu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jarek882 napisał:

Bez opalarki da radę? Bo nie mam. Ewentualnie inny klej w sprayu? 

Da rade,po prostu rozgrzany klej szybciej łapie :) poza tym po sklejeniu podsufitki klej musi utwardzić się. Mój potrzebował na to 48 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pila24 napisał:

Da rade,po prostu rozgrzany klej szybciej łapie :) poza tym po sklejeniu podsufitki klej musi utwardzić się. Mój potrzebował na to 48 godzin.

Po 48 godzinach dopiero montowałeś do auta podsufitke? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jarek882 napisał:

Po 48 godzinach dopiero montowałeś do auta podsufitke? 

Stosujesz się do tego co producent kleju podaje na opakowaniu. Poza tym te kleje na bazie butaprenu tak ostro walą że trzeba odczekać aż zaschną-inaczej będzie ostra jazda w aucie ?

Bez podsufitki można normalnie jeździć,tyle że daszków brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...