Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana podsufitki Avant bez szyberdachu - fotostory


s3ns

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, ferdek77 napisał:

O, dzięki, walczę dalej, u mnie stara gąbka jest "mokra" bardzo klejąca, na pewno nie spyrciała :)  Swoją drogą, to materiał z modeco koło oem raczej nie leżał...

Bo to nie gąbka się odkleja od podsufitki tylko materiał od gąbki. Taka klejąca się podsufitka ma bardzo dobrą przyczepność,ja na swój materiał nie narzekam. Dobry wybór za tą cenę. Ori materiał ciężki do dostania i cena x5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem szczotkę ciepłą woda, do mokrej szczotki te kluch już się nie lepiły i ładnie reszta zeszła. Jeszcze pytanko odnośnie klejenia, smarowałeś obie powierzchnie i czekałeś aż wyschną, zgodnie z zaleceniami producenta kleju? Trochę słabo widzę rozprowadzanie kleju po gąbce.

Pewnie jak uda się przykleić, to też nie będę narzekał :) Jeszcze raz dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz musisz czekać aż dokładnie wyschnie i odparuje woda bo będzie lipa. Taka lekko chropowata i klejąca się podsufitka jest idealna do przyklejania materiału,małe kawałki starej gąbki nie przeszkadzają. Smarujesz  tylko podsufitkę klejem,roznosisz go aż poczujesz większy opór na pędzlu. Ja dodatkowo podgrzewałem klej opalarką po aplikacji by lepiej trzymał. Możesz użyć suszarki do włosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyklejone, ale nie obyło się bez błędów. Jeśli miałbym to robić jeszcze raz, to na pewno na koziołkach, stole, nie na podłodze( w ferworze walki zrobiłem wgniotkę kolanem)  i naciąłbym wcześniej materiał w miejscu gdzie jest oświetlenie przodu. 

Użyłem kleju BONATERM AS BT( bez toluenu) do pistoletu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ferdek77 napisał:

Przyklejone, ale nie obyło się bez błędów. Jeśli miałbym to robić jeszcze raz, to na pewno na koziołkach, stole, nie na podłodze( w ferworze walki zrobiłem wgniotkę kolanem)  i naciąłbym wcześniej materiał w miejscu gdzie jest oświetlenie przodu. 

Użyłem kleju BONATERM AS BT( bez toluenu) do pistoletu. 

 

A użyłeś pistoletu czy pędzla? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzla, a kupiłem pod pistolet po tym jak przeczytałem opinie o tym na pędzel, że ciężko jest go rozsmarować, robią się kluchy i się zwija. Przy tym do pistoletu takie zjawisko nie występowało, chyba, że za długo w jednym miejscu się mazało, albo poprawiało się po czasie w posmarowanym wcześniej miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ferdek77 napisał:

Pędzla, a kupiłem pod pistolet po tym jak przeczytałem opinie o tym na pędzel, że ciężko jest go rozsmarować, robią się kluchy i się zwija. Przy tym do pistoletu takie zjawisko nie występowało, chyba, że za długo w jednym miejscu się mazało, albo poprawiało się po czasie w posmarowanym wcześniej miejscu.

Nie jestem na 100% pewien ale z tym na pistolet z uwagi na rzadszy klej aplikuje się pistoletem na materiał i na podsufitkę,gęsty klej na pędzel ma większą wydajność i jest grubsza warstwa po nałożeniu ,wystarczy wówczas na samą podsufitkę a klej wejdzie i tak dość głęboko w gąbkę,a ten klej na pistolet to nie koniecznie. Ja pierw tez miałem taki klej i wymieniłem na pędzel. Opinie to chyba jakieś dzieci pisały co próbowały aplikować klej pędzlem na gąbkę ?

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, na razie się trzyma :) Tylko mam problem z zamontowaniem podsufitki, przy lampkach z przodu została mi jedna wtyczka bezdomna, a druga przypasowała w "ślepe gniazdo". Pamiętasz może gdzie ją w tyknąć?

 

20200928_075536.jpg

20200928_075303.jpg

Edytowane przez ferdek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza jest od mikrofonu bt i idzie w to miejsce

20200928_075303.thumb.jpg.0e093f946e35a75a8c75867faf34826f.jpg

Druga prawdopodobnie od fabrycznego alarmu, którego nie masz dlatego wchodzi w puste gniazdo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem miejsca w które by pasowała, widocznie nie mam też mikrofonu, tak czy inaczej udało mi się podsufitkę zamontować, uff :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opadła mi podsufitka. Będę ją oklejał samodzielnie nowym materiałem. Jest okazja aby przejść na ciemną sline. 

No i mam dylemat czy kupić jasną tkaninę taka jak mam teraz bądź taka jak w S-Line. Tylko pozostaje kwestia pozostałych elementów. Czy ktoś stosował metodę malowania tapicerki tj. słupków itp. sprayem do tkanin. Np takim jak poniżej. Oglądałem jakieś materiały w necie i wygląda to całkiem dobrze.

ALLEGRO.PL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ok, tylko wygląda, zupełnie nie nadaje się w codziennym użytku, chyba że lubisz powtarzać cały proces co 3-4 miesiące. 

Jak kupisz materiał na podsufitkę, kup od razu na słupki, bo te oryginalne nie będą pasować odcieniem i teksturą.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał:

Wygląda ok, tylko wygląda, zupełnie nie nadaje się w codziennym użytku, chyba że lubisz powtarzać cały proces co 3-4 miesiące. 

Jak kupisz materiał na podsufitkę, kup od razu na słupki, bo te oryginalne nie będą pasować odcieniem i teksturą.

Jesteś po takim zabiegu? Jakkolwiek z podsufitką powinno pójść w miarę prosto to nie wiem jak że słupkami. Bo na słupkach Ori jest tylko material bez gąbki i nie wiem jak potem z upchaniem takiego materiału z gąbką na słupkach? Klei się na istniejący materiał czy zrywa stary?

Jeżeli to zbyt kłopotliwe i efekt końcowy ma być wątpliwy to może jednak okleiłbym podsufitkę w kolor najbardziej zbliżony do Ori. Ktoś kojarzy, który nr materiału z Modeco będzie odpowiadał tapicerce w mojej B6?

Przeczytałem temat ale najwyraźniej zmienili numerację bo nie znajduje takich materiałów, które przywołują niektórzy w temacie. Znalazłem taką, będzie ok?

https://allegro.pl/oferta/tkanina-samochodowa-podsufitka-audi-a4-a6-silber-10680667658

 

Edytowane przez jaras99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za ten instruktaż, był bardzo pomocny przy naprawi mojej podsufitki.

 Osobiście podsufitki nie wymieniałem na nową lecz wymieniałem na niej tapicerkę jak pokazano tutaj 

 

Niemniej Twoje wskazówki jak zdemontować tapicerkę były bardzo cenne. U siebie nie zdejmowałem kurtyn i pasów. Podsufitkę udało mi się bez większych problemów wysunąć. Ponowny montaż słupków już po wstawieniu zregenerowanej podsufitki z nową tapicerką stanowił już spore wyzwanie, trzeba mieć naprawdę zgrabne palce aby wszystko powpinać i spasować na miejscu, ale udało się nawet bez połamania elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2016 o 10:16, imr_pl napisał:

musisz dokładnie oczyścić podsufitkę , najbardziej przyłożyć się na załamaniach i wgłębieniach dodatkowo oczyszczając drobnym papierem ściernym , później całość odtłuszczasz benzyną ekstrakcyjną.

Odnośnie klejenia - żadnych wynalazków w sprayu, mnie sprzedawca materiału zapewniał że to najlepszy sposób , i co ? Wpsikałem 2 spraye zgodnie z zaleceniem , pierwszy na podkład , 2 po dwóch godzinach położyłem materiał , wszystko super , rano patrzę wszystkie wgłębienia , załamania , część środka odklejona. Na szczęście tak słabo trzymało że oderwałem bez problemu. Nałożyłem wczoraj klej ,,Tapicer'' 16.90 zł , przykleiłem dziś brak przykrego zaskoczenia trzyma idealnie , niestty przez odrywanie w kilku miejscach materiał się delikatnie pomarszczył.

Jak dasz dobry klej - najlepszy podobno Bonaterm A+ przedtem dobrze wyczyścisz i odtłuścisz będzie trymać na załamaniach. Żadnych wynalazków w sprayu. U mnie spray stał się najdroższym podkładem - 92 zł w d#%e

pozdr

Ja się skusiłem na kleje w sprayu ze względu na łatwość aplikacji i pod tym względem nie żałuję wyboru. Wadą jest niska wydajność. Wypsikałem 2 puszki - wydaje mi się że raczej umiarkowaną ilością, z pewnością niezbyt grubo i wystarczyło mi to na nieco ponad 2/3 podsufitki :-/ Miałem zatem nieplanowaną przerwę techniczną w klejeniu i musiałem dokupić 3 puszkę sprayu. Reasumując, z uwagi na niską wydajność po raz kolejny bym już sprayu nie wybrał, natomiast efekt klejenia jest zadowalający i po tygodniu jeżdżenia sądzę że będzie trwały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak szybko sprawdzić kolor podsufitki?

Chcę wymienić sam materiał ale nie jestem pewien jaki odcień zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poć się bo i tak nie dobierzesz idealnie takiego samego odcieniu, musiałbyś najpierw wyprać tą tapicerkę żeby zobaczyć jaki kolor ma czysty materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam idealnej.

Chcę dobrać w miarę podobną a nie wiem ile kolorów było stosowanych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o podsufitkę chodzi i słupki z góry to dwa, szary i grafitowy (S-Line). Spójrz na kolor podsufitki na necie w ogłoszeniach i do tego dobierz kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2022 o 20:07, windus napisał:

Panowie jak szybko sprawdzić kolor podsufitki?

Chcę wymienić sam materiał ale nie jestem pewien jaki odcień zamówić.

Kolory to Platin Hell, Aqua Hell, Twist, Soul,zdejmij podsufitkę i tam znajdziesz naklejkę z kolorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...