Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6 1.8T BFB]Wolno schodzące obroty. Podbijanie podczas zmiany biegów


toxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich problem z moim autkiem jest nastepujący: Wolno schodzi z obrotów tak do 2 tys obr/min jest w miare ok ale powyzej to już dramat i do tego jeszcze podbija o ok 100 po wcisnieciu sprzegła. I tak czytałem że może być to czujnik sprzęgła o dziwo nie mam go wogole zamontowanego chociaż manetka od tempomatu jest ale się nie włącza. Esitronic podaje że taki czujnik powinien być u mnie zamontowany. W sterowniku zapisany błąd 01794. Czy możecie mi podpowiedzieć gdzie mam szukać problemu? Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podejrzewałem ale pytanie teraz takie nie widzę nigdzie pustej wtyczki? i dlaczego go nie ma? ktoś kiedyś coś grzebał? auto sprowadzone . :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz manetkę tempomatu a nie masz czujnika sprzęgła to na pewno ktoś już łapy wkładał, zresztą nawet bez tempomatu ten czujnik powinien być, poszukaj dokładnie wtyczki, może ktoś odciął kable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug schematu elektrycznego powinien mostkowac sie z jednym z przewodow czujnika stopu potem razem do bezpiecznika nr 7 a drugi przewod do pinu 39 w sterowniku nie widze zadnych przewodow nic odcietego ladnie to wszystko wyglada ktos moze podpowiedziec skad ten przewod dokladnie ma wychodzic z jaki jest kolor wtyczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak kolego poradziles sobie z tym problemem? Bo ja mam to samo tzn. Podbijanie obrotów przy zmianie biegów...

Wysłane z mojego XT1068

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wracam do tematu moze ktos cos podpowie. Zrobione: zamontowany czujnik sprzegla (obroty nie skacza tempomat dziala na plus); przeczyszczona odma sprawdzony zaworek odp skrzyni korbowej dziala w jedna strone poprawnie; przeczyszczona przepustnica adoptowana; rezultat taki ze dalej obroty wolno spadaja. Zauwazylem tylko ze jezeli jest zimmy wszystko chodzi ladnie szybko schodza auto ma mo, a jak sie chwile rozgrzeje to zaczyna sie robic mulowaty i obroty ledwo co schodza ma ktos jakis pomysl co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wracam do tematu moze ktos cos podpowie. Zrobione: zamontowany czujnik sprzegla (obroty nie skacza tempomat dziala na plus); przeczyszczona odma sprawdzony zaworek odp skrzyni korbowej dziala w jedna strone poprawnie; przeczyszczona przepustnica adoptowana; rezultat taki ze dalej obroty wolno spadaja. Zauwazylem tylko ze jezeli jest zimmy wszystko chodzi ladnie szybko schodza auto ma mo, a jak sie chwile rozgrzeje to zaczyna sie robic mulowaty i obroty ledwo co schodza ma ktos jakis pomysl co dalej?

Kolego u mnie też falowały obroty albo chodziły jak same chciały.

Jak wrzuciłem luz (w multi nie odczuwalne było że tak się dzieje) to obroty na 1200-1300 i szły do 2000-2300 tam 1-2 sek i powoli na dół, na dole 1-2 sek i z powrotem do góry.

Okazało się że do wymiany był czujnik odpowietrzenia skrzyni korbowej (koszt w intercars - 13-20 PLN).

http://auto-truck3.pl/img/p/9126-16397-thickbox.jpg

Sprawdzić możesz ściskając rurę która do niego dochodzi. Jak obroty się uspokoją to wiesz że to na pewno to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2015 o 14:34, toxx napisał:

Dobra wracam do tematu moze ktos cos podpowie. Zrobione: zamontowany czujnik sprzegla (obroty nie skacza tempomat dziala na plus); przeczyszczona odma sprawdzony zaworek odp skrzyni korbowej dziala w jedna strone poprawnie; przeczyszczona przepustnica adoptowana; rezultat taki ze dalej obroty wolno spadaja. Zauwazylem tylko ze jezeli jest zimmy wszystko chodzi ladnie szybko schodza auto ma mo, a jak sie chwile rozgrzeje to zaczyna sie robic mulowaty i obroty ledwo co schodza ma ktos jakis pomysl co dalej?

Podejrzewam zapchana odme pod pokrywa zaworow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź układ podciśnienia, te silniki są bardzo czułe na wszelkie nieszczelności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...