Skocz do zawartości
IGNOROWANY

UPDATE Spryski od A3 w A4 ! +Spryskiwacze reflektorów zwykłe w zderzaku S LINE S4 B7


Lorence

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć gdzie mogę kupić takie spryskiwacze od a3 bo na allegro nigdzie ich nie widać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy spryski od A6 C6 pasują do A4 B7 S-line? Przykładowo:

https://www.olx.pl/oferta/spryskiwacze-do-audi-a6-c6-s-line-04-08-CID5-IDmWCts.html#94315f0f2d

Obecnie na allegro 280pln za sztuke od a3 albo 365pln ori do a4 s-line...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2017 o 14:25, elmek napisał:

Wie ktoś czy spryski od A6 C6 pasują do A4 B7 S-line? Przykładowo:

https://www.olx.pl/oferta/spryskiwacze-do-audi-a6-c6-s-line-04-08-CID5-IDmWCts.html#94315f0f2d

Obecnie na allegro 280pln za sztuke od a3 albo 365pln ori do a4 s-line...

 

Zamówiłem własnie przed chwilą. Na alledrogo są nowe zamienniki po 57 zł.
Jak dojdzie to dam znać czy pasuje.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Wojtek Ludew napisał:

 

Zamówiłem własnie przed chwilą. Na alledrogo są nowe zamienniki po 57 zł.
Jak dojdzie to dam znać czy pasuje.

 

Dzieki, dokładnie o tych myslalem, czekam w takim razie na info. Nawet delikatna rzeźba jest ok, bo nie wiem skad przebitka 4x tyle za a4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, elmek napisał:

Dzieki, dokładnie o tych myslalem, czekam w takim razie na info. Nawet delikatna rzeźba jest ok, bo nie wiem skad przebitka 4x tyle za a4.

Jak tak siedziałem i porównywałem zdjecia Ori od s linę a A6... To wydaje mi się że dziurki na śrubki trzeba będzie dorobić w innych miejscach i dodatkowo te cycki od przodu uciąć. Ale konkretne info dam jak dojdzie:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec, przyszedł mi spryskiwacz od A6.

Na pierwszy rzut oka i porównanie ori od S line a4, a a6.
Mocowania przy dyszy spryskiwaczy są inne, nie pasuje pod "kapsel" do a4  (zaślepka zderzaka). Dyszę należy wymienić, rozciągając spryskiwacz, od spodu ukazuje się zapinka, którą trzeba wysunąć i ściągnąć dyszę! UWAGA - łatwo uszkodzić mocowanie, przy zapince. Ja uwaliłem, przez co nie było szczelne i ciekło. (obecnie jest podklejone klejem do szyb, ale spryskiwacz sam w sobie jeszcze nie był zalewany płynem, bo czekam, aż się utwardzi.)
Długość spryskiwacza ok. 1,5 cm dłuższy od a6, ale pasuje, zderzak się montuje bez przeszkód.

Otwory na śrubki mocujące - IDENTYCZNE JAK w a4 - co mnie zdziwiło :)
Ze spryskiwacza trzeba jeszcze usunąć "dzyndzle" które widać na zdjęciu (tam gdzie sprsywkiacz przylega do zderzaka) Zdjęcia poniżej.

IMG_20171125_093629.jpgIMG_20171125_192226.jpg

Kolejna przeszkoda, to jakby "wypustki" na to aby wpasował się spryskiwacz oryginalny, zaznaczone na zdjęciach pomarańczowym. Zastanawiałem się czy usunąć to ze zderzaka, czy przerabiać spryskiwacz. Usunąłem ze zderzaka, bo tak czy siak jak się to skręci śrubami to przecież się nie przesunie, nie obróci itd...

IMG_20171125_192135.jpgIMG_20171125_094142.jpg

Całość skręciłem, Pasuje, jedynie różnica  wysunięciu dyszy spryskiwacza (zdjęcie nr. 1) . Ten od a6, siedzi głębiej w zderzaku - natomiast tak obstawiam że będzie działać. Infromację dodam jutro o działaniu, tak jak wspomniałem musi utwardzić się klej.

IMG_20171125_100131.jpg

 

 

Aktualizacja 23:56 25.11.2017

Spryski wysuwają się oba w tym samym  momencie. Natomiast, rozszczelnił mi się przewód na złączce (pod lewa lampą) miedzy zderzakiem, a budą. Przez co nie daje takiego ciśnienia i nie psika, a płyn wali litrami z pod lewej lampy.

Postaram się jutro zrzucić zderzak i poprawić.
 

Edytowane przez Wojtek Ludew
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kamil1197 napisał:

nie idzie się dostać do sprysków reflektorów bez ściągania zderzaka?

Nie. Trzeba ściągać, niestety... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2017 o 22:38, Wojtek Ludew napisał:

Wiec, przyszedł mi spryskiwacz od A6.

Na pierwszy rzut oka i porównanie ori od S line a4, a a6.
Mocowania przy dyszy spryskiwaczy są inne, nie pasuje pod "kapsel" do a4  (zaślepka zderzaka). Dyszę należy wymienić, rozciągając spryskiwacz, od spodu ukazuje się zapinka, którą trzeba wysunąć i ściągnąć dyszę! UWAGA - łatwo uszkodzić mocowanie, przy zapince. Ja uwaliłem, przez co nie było szczelne i ciekło. (obecnie jest podklejone klejem do szyb, ale spryskiwacz sam w sobie jeszcze nie był zalewany płynem, bo czekam, aż się utwardzi.)
Długość spryskiwacza ok. 1,5 cm dłuższy od a6, ale pasuje, zderzak się montuje bez przeszkód.

Otwory na śrubki mocujące - IDENTYCZNE JAK w a4 - co mnie zdziwiło :)
Ze spryskiwacza trzeba jeszcze usunąć "dzyndzle" które widać na zdjęciu (tam gdzie sprsywkiacz przylega do zderzaka) Zdjęcia poniżej.

IMG_20171125_093629.jpgIMG_20171125_192226.jpg

Kolejna przeszkoda, to jakby "wypustki" na to aby wpasował się spryskiwacz oryginalny, zaznaczone na zdjęciach pomarańczowym. Zastanawiałem się czy usunąć to ze zderzaka, czy przerabiać spryskiwacz. Usunąłem ze zderzaka, bo tak czy siak jak się to skręci śrubami to przecież się nie przesunie, nie obróci itd...

IMG_20171125_192135.jpgIMG_20171125_094142.jpg

Całość skręciłem, Pasuje, jedynie różnica  wysunięciu dyszy spryskiwacza (zdjęcie nr. 1) . Ten od a6, siedzi głębiej w zderzaku - natomiast tak obstawiam że będzie działać. Infromację dodam jutro o działaniu, tak jak wspomniałem musi utwardzić się klej.

IMG_20171125_100131.jpg

 

 

Aktualizacja 23:56 25.11.2017

Spryski wysuwają się oba w tym samym  momencie. Natomiast, rozszczelnił mi się przewód na złączce (pod lewa lampą) miedzy zderzakiem, a budą. Przez co nie daje takiego ciśnienia i nie psika, a płyn wali litrami z pod lewej lampy.

Postaram się jutro zrzucić zderzak i poprawić.
 

Wow, takiego fotostory to sie nie spodziewałem, dzieki wielkie!

Słabo tylko z tą dyszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2017 o 22:38, Wojtek Ludew napisał:

Aktualizacja 23:56 25.11.2017

Spryski wysuwają się oba w tym samym  momencie. Natomiast, rozszczelnił mi się przewód na złączce (pod lewa lampą) miedzy zderzakiem, a budą. Przez co nie daje takiego ciśnienia i nie psika, a płyn wali litrami z pod lewej lampy.

Postaram się jutro zrzucić zderzak i poprawić.

Siema

I jak, udało się przetestować czy taka proteza działa ? :) Cena ori a4 b7 sline zwala z nóg.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PanCichy napisał:

Siema

I jak, udało się przetestować czy taka proteza działa ? :) Cena ori a4 b7 sline zwala z nóg.

 

 

Hej,

Wczoraj dopiero zabrałem się za zderzak. 

Brakowało na trójniku oringa i przez to ciekło. 

Po uszczelnieniu, zauważyłem że cieknie bez ciśnienia ze spryskiwacza... Więc sądzę że się rozszczelnil na dyszy tam gdzie był klejony.. do godziny wrócę z info. 

 

Edit 12:04.

Nie działa, no k..... Słychać pompkę ale nie daje albo ciśnienia albo coś źle złożyłem i nie ma przelotu. Muszę jeszcze raz ściągać zderzak...

Edytowane przez Wojtek Ludew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12/29/2017 o 11:35, Wojtek Ludew napisał:

Hej,

Wczoraj dopiero zabrałem się za zderzak. 

Brakowało na trójniku oringa i przez to ciekło. 

Po uszczelnieniu, zauważyłem że cieknie bez ciśnienia ze spryskiwacza... Więc sądzę że się rozszczelnil na dyszy tam gdzie był klejony.. do godziny wrócę z info. 

 

Edit 12:04.

Nie działa, no k..... Słychać pompkę ale nie daje albo ciśnienia albo coś źle złożyłem i nie ma przelotu. Muszę jeszcze raz ściągać zderzak...

dzięki za odpowiedź!

To nie dobrze, że nie działa :( Jak uda Ci się coś wyrzezeć to daj znać, bo w przyszłym tyg będą mi chcieli założyć zderzak i pojawi się problem braku spryków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2018 o 13:28, PanCichy napisał:

dzięki za odpowiedź!

To nie dobrze, że nie działa :( Jak uda Ci się coś wyrzezeć to daj znać, bo w przyszłym tyg będą mi chcieli założyć zderzak i pojawi się problem braku spryków...

W poniedziałek lub wtorek zrzucam zderzak. Ale coraz mniej mi się chce z tym rzeźbić i jak się teraz nie uda to przerabiam zwykły spryskiwacz bez s line.



EDIT 11.01.2018

Sprysk od A6 się rozszczelnił, mimo zastosowania kleju do wklejenia szyby...
Robie patent z przerobieniem sprysku od zwykłego zderzaka.

 

IMG_20180110_200635.jpg

Edytowane przez Wojtek Ludew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłem temat modowania sprysków, bo nie miałem siły. Kupiłem ori w ASO.
Wszystkie przeróbki nie działały... albo mniejsze cisnienie, albo sie rozszczelniały...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2018 o 21:34, Wojtek Ludew napisał:

Odpuściłem temat modowania sprysków, bo nie miałem siły. Kupiłem ori w ASO.
Wszystkie przeróbki nie działały... albo mniejsze cisnienie, albo sie rozszczelniały...
 

jak oryginał który ma takie same mocowanie do wężyka zarówno w a3 w a4 jak i sline i zwykłym może Ci sie rozszelnić ?? miałeś wadliwy albo uszkodzony sprysk i stąd te problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2018 o 06:39, Lorence napisał:

jak oryginał który ma takie same mocowanie do wężyka zarówno w a3 w a4 jak i sline i zwykłym może Ci sie rozszelnić ?? miałeś wadliwy albo uszkodzony sprysk i stąd te problemy

Tak kolego, niestety kupując zamienniki można tak trafić. Sądzę że jakbym podszedł do tematu przerabiania znów to bym już to ogarnął. 

 

Brak przelotu tzn ciśnienia było spowodowane zagięciem przewodu. 

 

Myślę że najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie od A6 spryskiwaczy tyko trzeba kupić z dysza która ma takie same mocowanie. 

 

Kupując do a4 bez s u dwóch różnych dostawców , jeden mial z właściwym mocowaniem, a drugi już nie. Więc sądzę że chinczyki produkują różnie . Chyba że autentycznie wychodziły jakby dwa różne mocowania. 

Edit

 

No i kwestia samego materiału. Oryginalny materiał jest wytrzymały giętki i ciężko coś tam ułamać , w zamienniku plastik jest twardy jak beton i żeby coś pękło wystarczy chwila nieuwagi. 

Straciłem cierpliwość. 

 

Edytowane przez Wojtek Ludew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś na sprzedaż takie SPRYSKIWACZE OD A3 8P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spryski o początku oznaczenia 8P0 z a3 mogą być ?tak samo jak 8P4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...