Skocz do zawartości
IGNOROWANY

UPDATE Spryski od A3 w A4 ! +Spryskiwacze reflektorów zwykłe w zderzaku S LINE S4 B7


Lorence

Rekomendowane odpowiedzi

UPDATE 06.2015 SPRYSKIWACZE OD A3 8P w zderzaku SLINE/S4:

trzeba zastosować jedynie podkładki, reszta pasuje bez problemów, wszystko działa jak powinno :)

nr seryjne:

8P4 955 101

8P4 955 102

koszt nówek oryginalnych ok 180zł komplet na allegro !!

zdjęcia jak to wygląda u mnie:

v8nRIRQh.jpg

S5JmAT1h.jpg

jh74SaVh.jpg

DJFHkDph.jpg

TJh0qSzh.jpg

________________________________________

Opcje przerabiania starych spryskiwaczy:

Małe porównanie zwykłych spryskiwaczy reflektorów vs SLINE/S4:

Zwykłe spryskiwacze (mocowanie po skosie +dodatkowe zewnętrzne mocowania):

dsc00978-65003.jpg

Sline/S4 ( mocowanie proste, bez dodatkowych zewnętrznych mocowań takich jak powyżej, są one już bezpośrednio zintegrowane z zderzakiem):

365175_x800.jpg

Są dwa sposoby, na montaż zwykłych spryskiwaczy w zderzaku SLINE/S4.

Info jakie znalazłem na kilku zagranicznych forach może komuś się przyda, foty nie są mojego autorstwa, nie odpowiadam za ewentualne szkody, każdy robi to na własną odpowiedzialność.

Obie opcje działają poprawnie i z zewnątrz nic nie widać że cokolwiek jest modyfikowane. Opcja nr1 niszczymy ori mocowania spryskiwacza, opcja nr2 niszczymy stary zderzak i mocowania nowego...

Opcja nr 1:

opis jest zbędny wszystko widać na fotkach

14447ba.jpg

2iuzyw3.jpg

2m29g6a.jpg

30x7hvr.jpg

2aiempe.jpg

I końcowy efekt:

33577de.jpg

idealnie by było wydrukować nowe mocowanie na drukarce 3d jak ktoś ma dostęp ;)

Opcja nr 2:

opcja łatwiejsza ale za to nasz stary zderzak jest do wywalenia, w sumie i tak się opłaca bo zwykłe zderzaki do lakierowania to koszt ok 100 - 150zł (allegro)

1. Montujemy spryskiwacze do starego zderzaka

2. Wycinamy z zewnątrz cały spryskiwacz razem z mocowaniami i kawałkiem starego zderzaka

3. lekko szlifujemy przednią część, przycinamy boki i dopasowujemy do zderzaka SLINE

4. ucinamy stare mocowania w zderzaku Sline (dwie nóżki)

5. wszystko kleimy i gotowe (po takim montażu nadal możemy spokojnie sprysk w przyszłości wymienić/odkręcić)

6. Dodatkowo możemy jeszcze założyć metalową opaskę jak w sposobie nr1 zawsze to lepsze mocowanie.

Można też spróbować zamontować w ten sposób na samych dystansach bez cięcia zderzaka, może się uda ;)

eme7uqad.jpg

powodzenia ;)

Edytowane przez Lorence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiam właśnie temat.. po tygodniu szukania okazuje się że spryski od a3 8P są identyczne jak w a4 b7 s line. kupiłem komplet nowych za 180zł z przesyłką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam znać jak poskładam bo brakuje mi jeszcze tych mocowań do zderzaka :)

W pierwszym poście jest napisane że spryski sline są przykręcane bezpośrednio do zderzaka więc jakie mocowania masz na myśli ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze powyżej, handlarz od którego kupił zderzak wyrwał oryginalne klejone mocowania spryskiwaczy sline... masakra. Na aukcjach niektórzy sprzedają je oddzielnie mimo że ten element jest spawany/klejony na stałe.

P.s. kupiłem wczoraj spryski od audi a3 8p. Nowki ori za 200zl komplet. Z wyglądu jak sline a4. Mocowania do zaślepek pasują bo przymierzyłem na szybko. Dam znać czy pasują też mocowania zderzaka ale najwcześniej za tydzień będę miał czas żeby to ogarnąć.


na chwile obecną jeszcze nie zamontowane ale mam już info:

spryski od a3 pasują ale po zamontowaniu wystają zaslepki lekko z przodu. Trzeba zamontować podkładki / dystans przed przykręceniem i jest lux.


UPDATE SPRYSKIWACZE OD A3 8P,

trzeba zastosować jedynie podkładki, reszta pasuje bez problemów,

nr seryjne:

8P4 955 101

8P4 955 102

koszt nówek oryginalnych ok 180zł komplet na allegro !!

zdjęcia jak to wygląda u mnie:

v8nRIRQh.jpg

S5JmAT1h.jpg

jh74SaVh.jpg

DJFHkDph.jpg

TJh0qSzh.jpg

Edytowane przez Lorence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dobrze zrozumiałem

Te spryski z A3 pasują do S line bez przerabiania tzn tylko podkładki jak an foto ?? Czy one są do zwykłego zderzaka ??

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dobrze zrozumiałem

Te spryski z A3 pasują do S line bez przerabiania tzn tylko podkładki jak an foto ?? Czy one są do zwykłego zderzaka ??

Pozdro

tak pasują bez przerabiania, zdjęcia na samej gorzę to zderzak Sline.

Edytowane przez Lorence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wie ktoś może czy w ASO dostanę bez problemu te spryski :

8P4 955 101

8P4 955 102

??

Bo na http://www.sklep.motorpol.pl/sklep/ podaje , ze zły nr części na allegro jest jeden zestaw ale za 250 zl szt !!!!!!!!! ( koleś oszalał i to używki w dodatku :facepalm: ) , w etce też nie mogę namierzyć za jakiego rocznika A3 one są ....

Edytowane przez bartekzks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wie ktoś może czy w ASO dostanę bez problemu te spryski :

8P4 955 101

8P4 955 102

??

Bo na http://www.sklep.motorpol.pl/sklep/ podaje , ze zły nr części na allegro jest jeden zestaw ale za 250 zl szt !!!!!!!!! ( koleś oszalał i to używki w dodatku :facepalm: ) , w etce też nie mogę namierzyć za jakiego rocznika A3 one są ....

Te z allegro za 250 zł to cena za KOMPLET lewy + prawy :) i są już śrubki z dystanse więc nie trzeba nic kombinować tylko kupujesz i zakładasz. Cena nie jest zła bo jeden ori kosztuje lekko ponad 200 zł.

edit:

Teraz doczytałem poniżej w aukcji że jest napisane cena za tukę ale w opisie na samej górze jest LEWY+PRAWY ...

Edytowane przez Capulet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mówimy o tej samej aukcji, ale jak myślisz o tej :

http://allegro.pl/audi-a3-8p4-04-08-spryskiwacz-reflektora-lampy-ory-i5654138179.html

to tam wyraźnie jest napisane :

SAMOCHÓD:

AUDI A3 04-08 SPORTBACK

STAN TECHNICZNY:

CENA ZA SZTUKE

ORYGINALNE NOWE!

Ale przedzwonię upewnię się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mówimy o tej samej aukcji, ale jak myślisz o tej :

http://allegro.pl/audi-a3-8p4-04-08-spryskiwacz-reflektora-lampy-ory-i5654138179.html

to tam wyraźnie jest napisane :

SAMOCHÓD:

AUDI A3 04-08 SPORTBACK

STAN TECHNICZNY:

CENA ZA SZTUKE

ORYGINALNE NOWE!

Ale przedzwonię upewnię się

Tak chodzi dokładnie o tę aukcję :) u góry jest napisane:

Stan: Używany Producent części: Audi (oryginalne OEM) Strona zabudowy:

Lewe + Prawe,

Gdyby miała być to cena za 1 szt to śmiech na sali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da sie przelozyc sama "dysze" od spryskiwaczy od A3 do B7 S-line? Ja mam spryskiwacz caly ale dysza przy mocowaniu (na zawleczke metalowa wsuwana pod tym grzybkieml na trzpien) polamala sie. Z tego co sie dowiedzialem w zwyklych spyskiwaczach dysza z "grzybkiem" jest taka sama jak w tych od Sline.

Tylko wie ktos moze jak wyjac te zawleczke i wyjac gore?

Zwykly spryskiwacz:

2kvn7k9v.jpg hgnwvtgc.jpg
Spryskiwacz S-Line:
nhi6vwrj.jpg
Edytowane przez blade13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A da sie przelozyc sama "dysze" od spryskiwaczy od A3 do B7 S-line?

tak da się, mi ktoś ukradł zaślepkę i przy okazji urwał mocowanie, spryski miałem jak wyżej czyli od A3 i sam przód przełożyłem od zwykłych spryskiwaczy nie-sline. Nie jest to łatwe bo sprysk musi być cały czas wyciągnięty ale do zrobienia. Trzeba tylko usunąć ten metalowy zatrzask od spodu. Zakłada się już łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś posucha na alledrogo, są jakieś oferty po 250 za sztukę ale to przesada (za tyle sline od a4 chodzą). Ktoś wie czy może takie pasują:

http://www.ebay.de/itm/WASCHWASSERDuSE-FuR-SCHEINWERFERREINIGUNG-Hubzylinder-LINKS-AUDI-A6-4F2-C6-/252126232516?hash=item3ab3e4ffc4:g:Dl0AAOSwhcJWH6pC

z A6??

A te z A3 to chyba

8P0955101

i jeszcze ori

8E0955101 chyba E

http://www.ebay.de/itm/NEU-Original-Audi-S4-V8-8E-B7-A4-S-Line-Hubzylinder-Dusen-SWA-Stosstange-Spritzd-/190932067271?hash=item2c747023c7:g:3esAAOxyOypSXSOD

W sumie tyle co alledrogo a3 tylko ori do a4 sline....

Edytowane przez BrykBryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem właśnie ze spryskami s-line, lewy cieknął a teraz leje , w sobotę go rozebrałem i jest tam taki niebieski oring który prawdopodobnie ze starości łuszczy się i cieknie.Gdyby np wymienić sam oring powiedzmy ze spryskiwacza od zwykłej wersji , sam spryskiwacz powinien być taki sam ,inne jedynie są mocowania.Na pewno byłaby to tańsza wersja niż kupowanie ori w aso za 400 pln .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem właśnie ze spryskami s-line, lewy cieknął a teraz leje , w sobotę go rozebrałem i jest tam taki niebieski oring który prawdopodobnie ze starości łuszczy się i cieknie.Gdyby np wymienić sam oring powiedzmy ze spryskiwacza od zwykłej wersji , sam spryskiwacz powinien być taki sam ,inne jedynie są mocowania.Na pewno byłaby to tańsza wersja niż kupowanie ori w aso za 400 pln .

Siema mam taki sam problem ze spryskami i powiec kolego czy jest większy problem żeby go rozebrac i dokanczam się do pytania czy są do kupienia takie ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ori kupisz za lekko ponad 400 zł za sztukę , z rozebraniem nie ma większych problemów , u mnie po powtórnej rozbiórce okazało się że nie puszcza duży oring w spryskiwaczu , tylko mały oring 6x2.5 przy samej dyszy , i po jego wymianie na ciut większy 6x3 mm i teraz wszystko gra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...