Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie gazu i prawidłowa regulacja stag Audi a4b5 1.8 125km


tomalawn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie mianowicie posiadam autko audi a4b5 1.8 125 km ostatnio coś mi się dzieje z gazem , zrobiłem autokalibracje zebrałem mapy i nie wiem czy są dobre i tak zostawić czy trzeba coś wyregulować . Jeszcze jedno ile kolegą pali mi ok 13/14 l na 100km. Poniżej link do zdjęcia map.


Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjÄÄ i obrazkĂłw bez rejestracji! - 18f61803f0e6d.png


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa wygląda całkiem dobrze . Co do pokrycia.

Odnośnie spalania to u mnie 12 w mieście to max. Trasa średnio 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 1.8 +/- pali 10-12 w mieście, na trasie koło 8-10 zależy czy jadę załadowany czy sam i zależy jak jadę, bo czasami lubię sobie pocisnąć :) Jednak zaznaczam że mam automata więc jednak spalanie jest większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zle ale ja bym spróbował dać ciśnienie ok 1,10 i od nowa mapy zrobił,spalanie powinno się zmienić,pobaw się ustawieniem mnożnika tak aby na końcu był jak najbliżej 1

Edytowane przez Leopold27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem jak Wy tym 1.8 robicie 10-12 ltr w mieście. Ja z ledwością w 13 się mieszczę. Zdarza się i 14-14,5 jak więcej korków, świateł. Ale klimatronic na "auto" i 20 stopni ustawione.

Wg mnie spalanie kolegi tomalawn jak na miasto jest ok. Wszystko też zależy od miasta i stylu jazdy. Ale te silniki ekonomiczne nie są mimo wszystko.

A co do map kolego, to wyglądają ok, najlepiej by było spojrzeć na korekty długoterminowe w VAG'u i ewentualnie wtedy coś poprawiać.

Edytowane przez dam-in
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też nie wiem ja koledzy osiągają takie wyniki spalania , ja robie bardzo krótkie odcinki w koło komina może dlatego tyle pali ??? Hmmm sam już nie wiem a co do tego ciśnienia to poprawić czy jest ok ???/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie a4 Adr palił mi 11 litrów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dziś 14,8 w mieście masakra co prawda krótkie odcinki . Aha miałem zapytać co z tym mnożnikiem ??? Wyczytałem też że podczas regulacji czasy wtrysków muszą być takie same na lpg jak na pb i czy za niskie ciśnienie ma wpływ na spalanie ??


Mam jeszcze jedno pytanie czy tą mapa z tymi zerami też można regulować ???

http://zapodaj.net/a7b955c3d3d8c.png.html

Edytowane przez tomalawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dziś 14,8 w mieście masakra co prawda krótkie odcinki . Aha miałem zapytać co z tym mnożnikiem ??? Wyczytałem też że podczas regulacji czasy wtrysków muszą być takie same na lpg jak na pb i czy za niskie ciśnienie ma wpływ na spalanie ??

Mam jeszcze jedno pytanie czy tą mapa z tymi zerami też można regulować ???

http://zapodaj.net/a7b955c3d3d8c.png.html

Jak najbardziej, można regulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podniosłem ciśnienie lpg na 1,2 z 0,9 wrzucę zdjęcia map , czy mógł by mi ktoś doradzić czy teraz jest lepiej i czy powinna zacząć mniej palić . Regulowałem trochę mnożnikiem czasy wtrysków się zgadzają .

http://zapodaj.net/a1dd78a39d725.jpg.html

http://zapodaj.net/64ae76b6aed0e.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja mam ciśnienie na 1,25 ustawione i pali mi tyle co Tobie. Ale też krótkie odcinki i typowe miasto. Jedyne co mi wpada w oko na Twoim screenie to wyższy map, bo 0,33. Może masz jakieś nieszczelności ?? No i generalnie mnożnik powinien dążyć do 1. U Ciebie jest trochę niżej. Żeby było idealnie zrób ciutke niższe ciśnienie, i będzie mnożnik od 1.2 do 1 schodził jak książka pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi a4 1.8 avv 2001 rok - instalacja elpi gaz

spalanie

- miasto 12,5 lato - 14,5 zima

- trasa 10 - lato, 11,5 - zima

średnio w lecie na 45 litrach robie 360,400 km a w zimie 330, 340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra w porządku dziękuję za informacje mam teraz takie pytanie czy jak obniże ciśnienie to będę musiał robić ustawienia fabryczne sterownika czy wystarczy sama autokalibracj

moja teraz spaliła 15 litrów lpg w mieście
I co to ten wyższy map ?


Witam ponownie bardzo proszę o opinie .

Ustawiłem tak ciśnienie aby mnożnik na końcu był na 1 zebrałem mapę pb potem lpg wyregulowałem mnożnikiem i wyszło coś takiego .Z góry dziękuję i pozdrawiam .

http://zapodaj.net/b4755a2cc95bc.jpg.html

http://zapodaj.net/f35020988a8e3.jpg.html

Edytowane przez tomalawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego powiedz mi jeszcze, czy zawsze kasujesz oby dwie mapy (LPG i Benzyna) i zbierasz je w takich samych warunkach?? Najlepiej skasuj sobie oby dwie mapki, obierz sobie jakąś stałą trasę ok 10-15km i ruszasz. Pierw benzyna, później gaz. Póki co jest ok, mnożnik masz książkowy, mapka wygląda ok.

Ja u siebie kiedyś nawet odpinałem akumulator, od nowa adaptowałem przepustnicę itp, bo myślałem że źle ustawiona instalacja rozwaliła mi mapę benzyny, ale nic to nie dało. . .

Btw, ładowanie masz niskie. Zmierz sobie miernikiem przy akumulatorze, bo na stagu jest coś słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego robie ustawienia fabryczne sterownika ustawiam wszystkie wartości odpowiednio następnie puszczam auto kalibracje jak się zrobi startuje z pod domu robie ok 10 km na benzynie tak żeby wrócić pod dom następnie przełączam na gaz i robie identyczny kawałek drogi , potem jade na autostrade bo mam kawałek i taka samo tylko na autostradzie .


Wiesz kolego troche za dłużo mi pali i szukam przyczyny bo 15 w mieście to za wiele .

Edytowane przez tomalawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy po tej regulacji Ci spadło spalanie czy nie. Bo tak jak mówiłem, u mnie też się zdarzy że dojdzie do 15/100 w mieście, przy krótkich odcinkach (dom-sklep) i na klimie. I mi się wydaje że tutaj regulacja nie pomoże- te silniki chyba tak palą. Za to w trasie jestem w stanie zejść na emeryckiej jeździe nawet na 8 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę i napewno dam znać pozdrawiam


Witam koledzy dziś pokonałem trase do Wrocławia i z powrotem wyszło 338 km i spaliła 29,5 litrów gazu wyszło 8,7 w tym jakieś 40 km jechałem na klimie także wynik chyba dobry ,teraz jeszcze musze sprawdzić miasto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj pali 14.7 w miescie krotkie odcinki i zakorkowana lodz

jak nie ma korkow i jezdze wiecej to od 11.5 do 13

trasa gdzie spieszylem sie 9

z przyczepka 12

wiec jak dla mnie pali ci ok

u mnie klima non stop dziala

Edytowane przez misiek12333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje wiesz teraz dopiero zaczęła tak palć bo brała więcej . Ja do tego wrocka tak 100 do 120 leciałem ,zostaje mi jeszcze sprawdzić jak na mieście wyjdzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...