Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z klimatyzacją – błąd 00819 - czujnik G65


kazan

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłbyś mi podać, jaki numer części mam zamówić?
Rozumiem że to powinno rozwiązać mój problem?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie kilka postów wyżej masz podane wszystko jak na talerzu .

Edytowane przez Tomeczek1403
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że części z tymi numera mam poszukać ?

8E0 959 126 lub 3R0 959 126

Rozumiem że to nie będzie pasować ?

https://www.amazon.de/febi-bilstein-29240-Druckschalter-Klimaanlage/dp/B0063BV4LE/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1487941957&sr=8-1&keywords=8E0+959+126

 

Czy ten czujnik się wykręca czy wyciąga ? Chciałbym go dziś wyciągnąć i nic nie zepsuć [emoji4]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykręca się są dwa rodzaje tych czyjników jeden ma gwint 7/16 cala a drugi zwyłky metryczny m10 taka jest różnica, najlepiej zamówić po numerze jaki tam bedziesz miał na czujniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ok, udało mi się go wyciągnąć, tak wygląda - > https://www.dropbox.com/sh/xzx8sfsvsmv4sxs/AABbE5ng57cxjvLBby-sS9Tra?dl=0

Czyli jest to numer 8E0 959 126

 

Czy to musi być oryginał czy może być zamiennik ? Pytam gdyby w sklepie nie mieli

 

PS. Nie mogę znaleźć tego czujnika na getem.pl

 

 

Edytowane przez Caporeira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2017 o 17:05, romanzlasu napisał:

wykręca się są dwa rodzaje tych czyjników jeden ma gwint 7/16 cala a drugi zwyłky metryczny m10 taka jest różnica, najlepiej zamówić po numerze jaki tam bedziesz miał na czujniku

 

Dnia 23.02.2017 o 20:45, Tomeczek1403 napisał:

Na tej stronie kilka postów wyżej masz podane wszystko jak na talerzu .

Pytałem dziś w sklepie, mają taki czujnik: 6ZL 351 028-221

Pytanie czy będzie działać poprawnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, mam ten sam problem. Błąd ciągle 00819 czujnik G65. W blokach pomiarowych, ciśnienie 1bar. Rozszczelniła mi się instalacja czy czujnik walnięty?

 

klima.jpg

Zawartość dodana 16 minutes later

Dodam, że po odłączeniu czujnika, wyskakuje 33bar i load na 0%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi po numerze   8E0 959 126 zamiennik po katalogu tecdoc z hella podaje 6ZL 351 028-401

Dzięki. Zamiennik który kupiłem nie pasował, oddałem go. Kupiłem inny w ASO i teraz klimatyzacja działa.

 

SGS7EDGE TAPATALK

 

 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, majkel20 napisał:

Witam koledzy, mam ten sam problem. Błąd ciągle 00819 czujnik G65. W blokach pomiarowych, ciśnienie 1bar. Rozszczelniła mi się instalacja czy czujnik walnięty?

 

klima.jpg

Zawartość dodana 16 minutes later

Dodam, że po odłączeniu czujnika, wyskakuje 33bar i load na 0%

czujnik raczej ok pewnie brak/mało czynnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gdzieś musi być dziura...

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie kotleta z przed 7 lat!

Kupiłem dziś czujnik klimy hella 6zl 351 028 401 i zastanawiam się zanim zamontuje ( po zamontowaniu już nie mogę oddać) czy będzie pasował czy wstrzymać się i brać oryginał 959116

Czy ktoś zakładał ten zamiennikhellaa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kemor79, i jak ten czujnik hella? Bo chciałem go zamówić. U mnie też padł czujnik, podmieniałem czujnik z a4 od szwagra o klima działa, więc też muszę wymienić

Zawartość dodana 54 minutes later

Kupić hellę: http://allegro.pl/czujnik-cisnienia-klimatyzacji-audi-a4-b6-b7-i6661174975.html

Czy oryginał: http://allegro.pl/czujnik-cisnienia-klimatyzacji-audi-3r0959126-oryg-i5552821405.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy miał ktos problem z czujnikiem klimatyzacji

 http://allegro.pl/czujnik-cisnienia-klimatyzacji-audi-a4-b6-b7-8e0-i6769567825.html#thumb/2

 tzn. wkrecony jest w miejsce oryginalnego bo stary padł i  nowy wkreciłem dosyc mocno ale po zrobieniu trasy 600km w jedna na klimie widze ze jest lekko zapocony tak jakby nie był dostatecznie mocno przykrecony?

Porownałem oba i widze ze ten stary jest troche krotszy i jak był wkrecony to nie dotykał do podtoczenia króćca, a teraz mam ten z hella/behr gdzie ma dłuzsza ta tulejke i jakby sie opierał o te podtoczenie ( nie mam zdjecia jak zrobie to wstawie ) 

Ktos miał taki problem ze mu sie pociło na tym czujniku?

Mam zamiar go wykrecic i lekko zeszlifowac z 1-2mm sprawdzic jak bedzie

Dodaje foto

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/ffb8ed94fadd17a1

Edytowane przez Marecki1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamietam na połączenie idzie tez uszczelka. Wymieniłeś ją?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zamontowałem ten ktory był w zestawie z czujnikiem..... w niedziele wykreciłem czujnik i dałem nowy oring zielony ktory jest troche grubszy i wydaje mi sie ze jakis miększy niz ten co był w zestawie..... narazie czysto.... pojezdze i bede obserwował....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o radę. 

Jeśli temperatura na zewnątrz jest od ok 10 stopni w gore klima chodzi tak jak należy. Wiatraki pracują, klima chłodzi. Natomiast jeżeli temperatura na zewnątrz spada poniżej ok 10 stopni to włącza mi się ECON i klima przestaje chodzić. Co jakiś czas się włączy i wyłączy sama. Podłączyłem kompa i wyskoczył błąd czujnika cisnienia G65. Czy po wymianie czujnika klima nie będzie się sama wyłączać? Skoro czujnik jest niby uszkodzony to klima nie powinna wcale się załączyć a ona pracuje prawidłowo w temperaturach powyżej 10stopni.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem użytkownikiem A4 B7 1.9

Czy ktoś montował Czujnik Ciśnienia Klimatyzacji HELLA 6ZL 351 028-401???? (Według nr katalogowego jest zgodny z czujnikiem który potrzebuje, tj. 3R0959126). Widziałem na forach informacje, ze czujnik ten był kupowany, lecz nigdzie nie znalazłem potwierdzenia ze ten zamiennik działa. 

Prosze o odpowiedź w tej kwestii tych osób, którzy mieli doświadczenie z tym zamiennikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat bo ostatnio walczyłem z G65. U mnie najpierw czujnik Hella - dostępny od ręki w intercarsie - klima startowała i po chwili się wyłączała i tak w kółko, wymieniłem na jeszcze dwa egzemplarze Helli i to samo więc jednym słowem lipa! Założyłem ori czujnik i wszystko gra:) różnica ~ 70 zł pomiędzy hellą, a ori. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...