Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Twardy pedał hamulca, śpiące turbo, szarpanie przy gaszeniu


nastradamus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z moją A, praktycznie z dnia na dzień turbo zaczęło być ospałe budzi się z opóźnieniem i straciło na płynności, potrafi też wywalić notlaufa, zauważyłem dodatkowo że pedał hamulca potrafi robić się za którymś razem twardy tak jak by nie miał wspomagania, i przy gaszeniu silnika mocniej szarpie.

Gdzie szukać przyczyny? Czy to coś z podciśnieniem w silniku? Prosił bym od czego zacząć poszukiwania zanim zdecyduję się na serwis.

Mogę też wykonać logi, jeśli trzeba podajcie drodzy forumowicze jakie grupy

pozdrawiam

i proszę o pomoc

motor to 1.9 awx

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że gdzieś zanika podciśnienie, do sprawdzenia pompa Vacum i wszystkie przewody podciśnienia a także przelotka przez ścianę grodziową :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawdziłem vacu pompę standardowo króciec wylotowy był luźny zaklepałem go trochę i obleciałem klejem na wężyk dodatkowo założyłem trytkę, wygląda na to że pomogło :)

Mam tylko pytanie czy po wyłączeniu motorowni vacu pompa powinna trzymać ciśnienie czy normalnym jest że znika?

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zaworkiem jednokierunkowym podciśnienie się powinno jakiś czas utrzymywać, jak długo to zależy od szczelności układu , czym dłużej tym lepiej :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy czy za zaworkiem czy przed, po zgaszeniu auta nie powinieneś zobaczyć ubytków na manometrze, jesli są to masz nieszczelność. Przy szczelnym układzie po paru godzinach powinno być jeszcze małe podcisnienie. Jesli masz wakuometr bardzo łatwo jest namierzyć gdzie jest nieszczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za info, tylko mi chodziło że jak zatykam króciec wylotowy vacupompy to po wyłączeniu motorowni czuję pod palcem że podciśnienie znika tak że nie zasysa już palca, czy to normalne zjawisko czy pompa jest nieszczelna?

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz przecież kolega zatyka palcem króciec pompy vacum i nie ma tam żadnych przewodów :decayed:

Nie pracujące vacum nie musi być na tyle szczelne by utrzymywać podciśnienie od tego jest zawór jednokierunkowy .

Ważne jest by podczas jego pracy podciśnienie miało jak najniższą wartość ( jak najbliżej minus 1 bara).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki

A wiecie ile metrów tego przewodu podciśnieniowego trzeba kupić by starczyło na tą plątaninę pod maską? to bym profilaktycznie wszystko wymienił bo ogólnie przewody te lata świetności mają za sobą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...