Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabe wspomaganie


wojtek1430

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem ze wspomaganiem, wymieniłem pompę z 2.5 tdi po regeneracji, wyplukalem cały układ i zalalem zielony olej febi.

wymieniłem zbiornikczek i przewód zasilający pompę, filtr w zbiorniczku jest na swoim miejscu.

Po odpaleniu auta , wspomaganie chodzi idealnie, po przejechaniu 5-10 km zaczyna chodzić coraz ciężej i wyje pompa, nawet jak nie skręcam kierownicą, olej bardzo szybko się nagrzewa do takiej temperatury ze nie da się dotknąć zbiorniczka po 5 min pracy silnika. Dodam że nie ma żadnych Nie szczelności, a przy wysokich obrotach jak kręcę kierownica pojawiają się pęcherzyki powietrza, przy niskich jak i wysokich obrotach wspomaganie działa tak samo, przy wysokich mocno wyje pompa, nawet na prostych kołach .

Z góry dzięki za pomoc

Problem występuje od początku posiadania auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pojawiają się nadal pęcherzyki powietrza tzn że układ dalej jest zapowietrzony. Proste

A druga bajka jesli masz taki problem od początku auta tzn że ktoś kiedyś mógł przy jakimś dzwonie zalożyć za mała chłodnice bo taką akurat miał i na sztuke jest i tak się będzie działo jak piszesz ze olej się grzeje. Ja miałem ten problem ale po swapie z 3.0 na 2.7BiT była za mała chłodnica i wspomaganie padało.

Edytowane przez tomeklpu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jest 3 pompa wspomagania, na każdej jest identycznie, w afn z 1998 roku nie ma chlodnicy wspomagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pęcherzyków powietrza jest bardzo mało i pojawiają się przy skreconych kołach do oporu.

Wyciągnąłem wąż ciśnieniowy i od strony maglownicy w środku jest jakiś plastik który wchodzi do wnętrza, może to on jest za to odpowiedzialny, jak odpalam auto i nie kręcę kierownica wąż się mocno napina i słychać pompe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję temat. Panowie, czy wiecie może w jakich wersjach A4B5 były montowane chłodnice płynu wspomagania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...