Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz walbro w seryjnym koszu


Tarantula56

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak to jest z pompami walbro 255 gss342 ? 

Rozmawiałem ostatnio z gościem który można powiedzieć że przygotowuje auta pod " tuning" i stwierdził że pompy walbro 255 są do d*py bo po pół roku jest takowa pompa do wyrzucenia z racji takiej że ona pracuje na 3barach a u nas w b6 jest regulator paliwa 4 barowy i taka pompa pracuje na " wyższych " obrotach i szybko padają po programach.

 Jaka jest prawda z tymi pompami walbro 255 gs342 do naszych 1.8T ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie montuj żadnych walbro czy bosch 040 jak nie masz powyżej 300-350 km bo nie ma sensu a chińskich ich podróbek nawet nie oglądaj bo szybko padają. Tylko ori vdo siemens za 1000zł bd działać, jest jeszcze zamiennik pierburga 4 bar za 300 zł powinien działać ale nie testowałem jeszcze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dominik93 napisał:

Panowie jak to jest z pompami walbro 255 gss342 ? 

Rozmawiałem ostatnio z gościem który można powiedzieć że przygotowuje auta pod " tuning" i stwierdził że pompy walbro 255 są do d*py bo po pół roku jest takowa pompa do wyrzucenia z racji takiej że ona pracuje na 3barach a u nas w b6 jest regulator paliwa 4 barowy i taka pompa pracuje na " wyższych " obrotach i szybko padają po programach.

 Jaka jest prawda z tymi pompami walbro 255 gs342 do naszych 1.8T ?

ten Twój tuner to nie bardzo ma pojęcie,walbro dmucha 6.5bara,tak w b6 jest 4bary regulator i walbro normalnie działa i nic jej nie jest po programach 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa ale przy regulatorze ciśnienia w listwie jak masz regulator w filtrze będzie za wysokie ciśnienie sprawdzone na 2 pompach i 3 filtrach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie działał i nadal działa od trzech lat w b6 z regulatorem w filtrze i trzyma równo 4bary na wtryskach 630cc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2017 o 17:33, krzysiekml napisał:

no u mnie działał i nadal działa od trzech lat w b6 z regulatorem w filtrze i trzyma równo 4bary na wtryskach 630cc

na 630 pewnie daje rade ja testowałem na 320 i 370 ccm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie cos sprawdzonego z pomp paliwa do a4 b6 1.8t w Q , najlepiej w miare p&p ?

srednica 43mm + kolnierz, wyjscie fi 8mm, dlugosc 120-135mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update dla wsadzenia walbro lub innej pompki w koszyk fwd :)

grzebałem w klamotach i znalazłem koszyk z tedei wymiary jego takie same jak z 1.8t tylko łatwiej to upchnąć bo to na mniejsza średnicę pompki chodzi o górną część kosza :decayed:

 

IMG_20180115_191135.jpg

IMG_20180115_191144.jpg

IMG_20180115_204042.jpg

IMG_20180115_204109.jpg

IMG_20180115_191014.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis listonosz dostarczyl pompke ori walbro i tak to siedzi bez zadnych kombinacji :decayed: sitko tez jest i sie miesci w koszu tylko na foto go nie ma ,miłego rezanka :kox::grin:

 

IMG_20180117_184841.jpg

IMG_20180117_184944.jpg

IMG_20180117_184919.jpg

IMG_20180117_185120.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2018 o 19:01, krzysiekml napisał:

Dzis listonosz dostarczyl pompke ori walbro i tak to siedzi bez zadnych kombinacji :decayed: sitko tez jest i sie miesci w koszu tylko na foto go nie ma ,miłego rezanka :kox::grin:

 

 

 

Mozesz cos powiedziec na temat tej pompy paliwa ? Bo musze poszukac do siebie gdyz teraz mam Epman Ep-RYB342 i zastanawiac sie czy wziasc Walbro czy Bosh 044 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, krzysiekml napisał:

a co Ci potrzeba wiedzieć ?

chodzi mi o jakosc najbardziej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłem kilka i żadna jeszcze nie padła i nie było problemów z nimi i w zależności od budowy kosza tak mi sie wydaje słychać że pracuje ,oczywiście tylko ori 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a czy ta pompa z linku jest ok?

Oryginalna u mnie w Bexie ma 43mm bo kosz ma nr 8E0906087N -->>>P  a ta ma 40mm na górze a 50 na dole i wylot paliwa nie na bok tylko do góry. Ponoć jest to oryginał do BMW i mam na miejscu w sklepie.

Pompa tuningowa

Wymienię bo moja już nalatała 170000 i nie wydala pod obciążeniem już a chciałbym zrobić 270KM.

Ta jest z allegro ale coś tanio i nie wiem czy oryginał.

Pompa walbro allegro

Edytowane przez GRADIENT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jest jakaś pompa ktora będzie pasowała bez przeróbek? Bosch pierburg np.? Nie przekrocze 250 km w aucie więc na super wydajnej mi nie zależy a obecna.juz tak wyje że długo nie pojeździ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżam swój post. wpadł wkład PIERBURG który pasuje P&P

kosztował 250 zł. jest spokój, ale przy odpalaniu czasami zawyje mimo wszystko jednak mam spokój na zimym silniku nie ma dziwnych wstrząsów . równo pracuje. temat rozwiązany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2019 o 13:41, TomOskroba napisał(a):

odświeżam swój post. wpadł wkład PIERBURG który pasuje P&P

kosztował 250 zł. jest spokój, ale przy odpalaniu czasami zawyje mimo wszystko jednak mam spokój na zimym silniku nie ma dziwnych wstrząsów . równo pracuje. temat rozwiązany

Czy taka ta pompa Pierburga

ALLEGRO.PL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...