Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodanie dodatkowych źródeł (AUX i USB) MMI 2G High


Misiek007

Rekomendowane odpowiedzi

WItam,

Jestem tutaj nowy. Zakupiłem właśnie Audi A4 B8 i mam pytanie. Jak narazie w źródłach mam tylko 1 - zmieniarkę CD. Jak mogę dodać kolejne? Czytałem że jest coś takiego jak kabel AMI i wyprowadza się go do schowka i kupuje się odpowiednią redukcje ( JACK 3,5mm lub port USB) i podłącza telefon albo pendrive'a. Znalazłem takie coś:

http://allegro.pl/kabel-przewod-ami-mmi-3g-3g-audi-a4-a6-4f0035727-i5359452186.html

Będzie to pasowało czy potrzebny jest bardziej zaawansowany adapter jak to:

http://allegro.pl/audi-ami-4-mmi-2g-ipod-iphone-usb-aux-muzyka-i5342420386.html

W schowku (podłokietniku) nie mam gniazda AUX

Dla pewności wrzucam jak to u mnie wygląda

http://tufotki.pl/iqcfN

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu mozesz dolozyc AUX badz AUDI MUSIC INTERFEJS

ALbo dokładasz ORI albo zestawy dedykowane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli wystarczy dokupić ten interfejs AMI, pokupić przejściówki, włączyć obsługę AMI kodując VCDS-em i powinno wszystko śmigać tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli wystarczy dokupić ten interfejs AMI, pokupić przejściówki, włączyć obsługę AMI kodując VCDS-em i powinno wszystko śmigać tak?

nawet gotowe wiazki kupisz :wink:

http://allegro.pl/mmi-2g-kabel-do-podlaczenia-ami-dvd-zmieniarki-i5387399398.html

z googla kodownaie dla MMI 2G HIGH

Połącz z modułem 07 - Kontrola Head.

Wybierz 10 - procedurę adaptacji.

Wybierz Kanał 8.

Czytaj zapisaną wartość. Domyślnie powinno być 0.

Zmień wartość na 1 i zapisz go.

Czytaj zapisaną wartość. Teraz należy 1.

Ponownie uruchom system Audi MMI

Wciśnij i przytrzymaj przyciski Setup i samochód.

Po kilku sekundach pojawi się ukryte menu na zielono. Teraz można zwolnić przyciski.

Nawiguj do ustawień DIAG APK 0x01, 0x0B, 0x0C.

Wskaż, znaleźć i włączyć STEREO AUX IN na liście.

Przewiń w dół, aby zaakceptować zmiany i potwierdzić.

Naciśnij przycisk RETURN, aby wyjść wielokrotnie ukrytego menu.

Press Media lub przycisk CD / TV, a następnie naciśnij najwyższej prawy przycisk oznaczony jako źródło i sprawdzić AUX na liście źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMI lub Aux podpinamy pod zmieniarke 6 cd czy ciągniemy kabelki przez całe auto do sterownika? Mam sedan i DVD oraz sterownik i wzmacniacz w lewej wnęce bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/ami-audi-music-interface-audi-a4-b8-8t0035785a-i6299808558.html jakie kable musze do tego dokupić by to podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kupić tylko ten kabel do mmi? Pendrive czyta bez problemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Paulek91 napisał:

Wystarczy kupić tylko ten kabel do mmi? Pendrive czyta bez problemu? 

pod MMI 2G HIGH  ytrzeba miec interfejs plus okablowanie pod USB

WTEDY CZYTA PLIKI Z PENDRIVE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dla upewnienia się bardzo prosze o informacje 

Posiadam mmi2 high z ami w schowku

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7549332931

Czy ten zestaw  wystarczy i bedzie wszystko działać ? Rozumiem ze ten dodatkowy przewód usb mam podłaczyć do ładowarki azeby było zasilanie ?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2019 o 01:06, Munczak napisał:

 

 

Edytowane przez Matys_A4B8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam b8 2008r z mmi 2, brak wyjscia ami i aux, czy jest jakiś adapter ktory można podpiąć, zamiast oryginalnej zmieniarki? P&P jak w starszych modelach, za pomoca adaptera aux-usb? Czy zostaje tylko kodowanie? Pozdrawiam 

Edytowane przez Matys_A4B8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2020 o 21:07, Matys_A4B8 napisał:

Dzieki za zainteresowanie sie.. ?

Nie podałeś nic konkretnego to nikt nie odpisał. W 2008 roku możesz zamontować fabryczne ami które zdecydowanie polecam lub symbolicznie tańsze nieoryginalne typu dension itp. Fabryczna zmieniarka zostaje bez zmian, ani montowane jest dodatkowo.

Jeśli masz budżet mniejszy niż 600-700zl to nic sensownego nie zamontujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2020 o 10:48, shaqal napisał:

Nie podałeś nic konkretnego to nikt nie odpisał. W 2008 roku możesz zamontować fabryczne ami które zdecydowanie polecam lub symbolicznie tańsze nieoryginalne typu dension itp. Fabryczna zmieniarka zostaje bez zmian, ani montowane jest dodatkowo.

Jeśli masz budżet mniejszy niż 600-700zl to nic sensownego nie zamontujesz.

Oczywiście że taniej niż 600zl zamontuje moduł bt z aux firmy juna. Jakość bt jest doskonała auxa prawie nie używam 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shaqal a czego Ty nie rozumiesz? Prościej napisać sie nie da. 

Dziękuję bardzo kodzak33 za odpowiedz 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Matys_A4B8 napisał:

Shaqal a czego Ty nie rozumiesz? Prościej napisać sie nie da. 

Dziękuję bardzo kodzak33 za odpowiedz 

 

Nie podaleś jakie masz mmi, od tego wiele zależy. Może nie masz mmi tylko zwykłe radio, albo mmi 2g low z czerwonym ekranem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, shaqal napisał:

Nie podaleś jakie masz mmi, od tego wiele zależy. Może nie masz mmi tylko zwykłe radio, albo mmi 2g low z czerwonym ekranem.

Mam mmi 2g high 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,podepnę się troszkę pod temat,do mmi 2g high (zmieniarka 6cd nad panelem klimatyzacji,audio bang&olufsen)zakupiłem moduł

A4-B8-A5-8T-Q7-MODUL-STEROWNIK-AMI-USB-I
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 669 zł - A4 B8 A5 8T Q7 MODUŁ STEROWNIK AMI USB INTRFACE (9364664901). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

i teraz pytanie,którą wiązkę dokupić...tą?...

AUDI-WIAZKA-SWATLOWOD-ROZDZIELACZ-ZASILA
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 129 zł - AUDI WIĄZKA ŚWATŁOWÓD ROZDZIELACZ ZASILANIE AMI 2G (8741250805). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

Czy trzeba zakodować dodane AMI?Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam podpowiedzi. Może ktoś ma doświadczenie z poniższym.  Kupiłem coś takiego:

i z tego co czytałem na forum i u chińczyka, to zasilając ten adapter, funkcja odczytu muzyki z pendrive'a powinna działać. Zastanawiam się, czy wadliwy towar, czy coś jeszcze trzeba wykonać ? Funkcja bluetooth działa, ale jak się przełączę na tym urządzonku w tryb usb (czerwona dioda) to mmi od razu wyrzuca, że urządzenie nie podłączone albo nie działa prawidłowo. Jak coś to pendrive 8gb fat32 i jeden plik .mp3 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/6/2020 at 8:16 AM, Kossax said:

Panowie, szukam podpowiedzi. Może ktoś ma doświadczenie z poniższym.  Kupiłem coś takiego:

i z tego co czytałem na forum i u chińczyka, to zasilając ten adapter, funkcja odczytu muzyki z pendrive'a powinna działać. Zastanawiam się, czy wadliwy towar, czy coś jeszcze trzeba wykonać ? Funkcja bluetooth działa, ale jak się przełączę na tym urządzonku w tryb usb (czerwona dioda) to mmi od razu wyrzuca, że urządzenie nie podłączone albo nie działa prawidłowo. Jak coś to pendrive 8gb fat32 i jeden plik .mp3 

Mam ten sam problem jak podlaczam to mi tez nie dziala i caly czas pika i na wyswietlaczu skacze.

í mam mmi 2g high. Pomoze ktos?

Tu jest video z tym bledem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...