Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwny dzwięk z okolic rozrządu b6 avf -Film


mlodziak22

Rekomendowane odpowiedzi

witam, od jakiegoś czasu mam taki dźwięk w okolicy rozrządu . Rozrząd robiony 30tyś temu ,wszystko było wymienione ,nawet tłumik drgań. Może to być napinacz??

Edytowane przez mlodziak22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób szybki test, ściągnij osłone paska i polej po nim mała ilością wody, jesli świst ustanie masz pewność ze to pasek lub roki i radził bym natychmiast wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mocno napięty pasek rozrządu potrafi tak gwizdać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po 30 tyś sam się napiol :) Test z woda, jeśli przestanie całość do wymiany jeśli nie sama pompa.

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któraś rolka się kończy albo pompa. Tylko nie wsadzaj jakiejś tanizny daj INE i będziesz latał. Tylko pewnie już lepiej wymienić całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było wymienione rok temu na ina, zrobione max 30tyś . Pompa wody ma trochę mniejszy przelot bo Skf trochę ciekła i została wymieniona na nową zakupioną od Hamera . Dzisiaj zdjąłem pasek od klimy i alternatora ,niestety ale nie pomogło. Polałem trochę wody jak pisał Łukasz ,ale dalej taki sam dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to jest napewno z rozrządu to celował bym własnie w pompe wody bo test z wodą wyeliminował by rolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to skąd jeszcze mógłby być ten dźwięk jak nie z rozrządu???


Rozrząd zrzucony zmieniałem wszystkie rolki, pasek ,pompę wody i niestety ,ale to coś w silniku tylko co to może wyć?? Mechanik mi powiedział ,że to może być coś z pompa olejowa co wy na to??

gdybym się zdecydował na wyjęcie tej pompy to dużo roboty ,żeby miskę zrzucić???

Edytowane przez mlodziak22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniałeś pompę chłodziwa to pasek dałeś nowy ?

Jakiej firmy jest pompa ?

Pasek rozrządu tak zazwyczaj wyje, jak modół zębów na którymś kole jest ździebko inny od modułu zębów paska rozrządu .... :naughty:

Czy moment od kiedy pojawiło się wycie nie odpowiada z grubsza momentowi wymiany pompy chłodziwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok temu wymieniałem rozrząd który nie wył tak , zrzuciłem obecny wraz z pompą wody i załozyłem na próbę stary na którym nie był tego dźwięku i nic nie pomogło. obecna pompa audi/vw kupiona na forum u hamera.

rozrząd założony jest książkowo ,przelot ok 30tyś . to coś w silniku .miałem zrzucony pas przedni i nasłuchiwałem skąd ten dźwięk i nie można było zlokalizować,no może z koła na wale korbowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponad 60% tak pracuje :) Jeszcze nikt nie doszedł co to za dźwięk ale od wymiany do wymiany rozrządu nic z silnikiem złego się nie dzieje. Najczęściej zaczyna się po wymianie rozrządu. Pompa oleju? wątpliwe ale w tym przypadku wszystko trzeba mieć na uwadze.

Edytowane przez Duch^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem dokładnie o jaki dźwięk Ci chodzi, ale ten mój jest inny.

Uporalem się z tym dźwiękiem o którym piszesz, miałem go przed wymiana rozrządu, po wymianie rozrządu, pojechałem do drugiego mechanika coś tam grzebal przy rolce napinajacej i dźwięku nie było kilka miesięcy , ale później znowu wrócił hehe.

Zrzucilem rozrząd sam złożyłem tak jak książka pisze i od samego początku nie miałem tego dźwięku, ale to wycie to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam widzisz brak odpowiedzi na ten dźwięk bo tego nikt nie wie coś z rozrządem pewnie ale nawet jak ustawisz jak piszesz książkowo to właśnie tak się dzieje założyłem trochę tych rozrządów i nic z tym nie da się zrobić najczęściej dźwięk troszeczkę się ucisza po paru tysiącach. Osprzęt np pasek czy pompa czy rolki odpadają wymieniałam od oryginalnych z aso po skf i nie ma różnicy dźwięk pozostawał.

Edytowane przez Duch^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezgodność profilu kółka pompy i wzoru ząbków na pasku rozrządu.

Dotknij i lekko przyciśnij na pracującym silniku oczkowym kluczem do paska rozrządu pomiędzy pompą płynu chłodzącego a kołem wałka rozrządu a wycie ustanie.

Oczywiście jak przestaniesz dociskać pasek wycie znów powróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezgodność profilu kółka pompy i wzoru ząbków na pasku rozrządu.

Dotknij i lekko przyciśnij na pracującym silniku oczkowym kluczem do paska rozrządu pomiędzy pompą płynu chłodzącego a kołem wałka rozrządu a wycie ustanie.

Oczywiście jak przestaniesz dociskać pasek wycie znów powróci.

Tylko z czego bierze się ta niezgodność ?? Dodam ,że nową pompę wody skf musiałem wymienić kilka tyś. po wymianie rozrządu na drugą bo ciekła. Wam chodzi o taki dźwięk tylko u mnie wyje inaczej i jak wcisnę trochę gaz.

Edytowane przez mlodziak22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek wpada w drgania.

Sprawdź tak jak zaproponowałem dotykając paska, tylko trzymaj mocno klucz.

Najcześciej klubowicze na tym forum chcą pomóc, daj sobie szansę na samodzielne zdiagnozowanie "usterki" zanim wymienisz niepotrzebnie kolejne części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie tez pojawil sie ten nie szczesny dzwiek. Przed wymiana tego nie bylo. Mowie ulozy sie - zrobione z 10 tysi i jakos nie chce sie ulozyc. ;) Luzowalem napinacz, napinalem ciutke bardziej, zdjalem pasek od alternatora i dalej to samo, dzwiek nie znika, polewalem woda, pruszylem lekko talkiem i nic. Po mojemu jest to od paska i kiedys przy okazji, jak bym demontowal do czegos przod (tylko do czego innego :D ) to zdejme ten i zaloze stary pasek i oslucham. ;) ale nie powiem, bo wkurza mnie to buczenie/rzezenie na wolnych.

Edytowane przez KoJ@K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwięk z pierwszego filmu. Zakładałem kompletne zestawy ori audi i INA na obu hałas został przy wchodzeniu i schodzeniu z obrotów napięte książkowo :) 4mm napinacz hydrauliczny.

Edytowane przez Duch^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a pasek jakiej firmy ,bo ja wcześniej miałem conti i była cisza teraz mam dayco i też coś rzęzi ,ale nie wiem czy to rozrząd czy alternator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...