Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A6 C5 2.8 vs 2.7TT


quattro87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Czy ktoś z klubowiczów posiada może jeden z stych silników w swoich autach? zależy mi na opiniach na temat ich wad, bo zalety na pewno większe ma 2.7TT. dla mnie najważniejsze jednak teraz będą koszty jego utrzymania i spalanie.(rodzina się powiększa :))
obecnie mam A4 B5 1.8ADR Q, chce zmienić na A6 C5 avant. będzie z LPG na pewno. Jakie jest spalanie w obu silnikach i jakie są ich koszty utrzymania, co może się nadmiernie zużywać? wolałbym 2.7TT ale nie wiem jak z turbinami? czy to jedyna rzecz która może paść? bo podobno sam silnik to pancerna konstrukcja?
zależy mi żeby nie spalał więćej niż 12-14 litrów LPG w mieście. i żebym nie musiał co jakiś czas zaglądać do warsztatu z wiaderkiem pieniędzy.
Wiadomo że osiągi 2.7TT dużo lepsze ale w porównaniu z moim 1.8 to te 70hp więcej to już będzie ekstra.
2.8 ma skrzynie 5 biegową a 2.7TT 6 biegową prawda? mówie tu o manualu

Pozdrawiam


A i jak jest z automatycznymi skrzyniami? awaryjne? wolne czy szybkie są w zmianie przełożeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te spalanie,którego oczekujesz od 2.8 i na pewno 2.7T to zapomnij,raczej od 12l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 l benzyny przy bardzo spokojnej jezdzie po miescie...obstawiam ze z 20 gazu by wzieło tt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na kosztach utrzymania to odpuść sobie 2.7tt. To nie są tanie rzeczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2.8 w lżejszej a4 więc już Ci mówię że spalanie wyższe.

Silnik raczej mało awaryjny, podobno cewka i wycieki to wrażliwe punkty.

Kolega ma A6 C5 2.4 i około 16l w mieście mu wychodzi przy muskaniu pedału gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak prawidłowo zlogować 2.7T 250KM i jak interpretować zebrane wyniki? Chciałbym kolejne auto (A6 C5) właśnie z tym motorem i nie chciałbym trafić na przypudrowanego syfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...