Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BPW] Początki wytarcia wałka 2.0 TDI BPW ? - film


midoz

Rekomendowane odpowiedzi

Może pomoże może nie.

U mnie w zakresie obrotów 1800-2200 występuję szarpanie za co odpowiada EGR. EGR zostanie zaślepiony jak tylko chłopaki z Disel Inside ogarną się z remontem u siebie.

Ale do tematu. Zjawisku szarpania które u mnie występuje towarzyszy odgłos jakby coś szurało, tylko wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjawisku szarpania które u mnie występuje towarzyszy odgłos jakby coś szurało, tylko wtedy.

U Ciebie to bez dwóch zdań winny jest EGR.

Ja poszukałem i znalazłem podobne dzwięki ale wystepujące w uturbionych benzynkach

ten dzwięk i efekt nazywają chatter sound lub flutter dump. A jak to się ma w TDI?

https://www.youtube.com/watch?v=FnhZpl1CV7A&list=PLUXXfU0LpljPC8bSEwq-SX9-5Y6lNjIoO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dizlu taki dźwięk wystepuje najczęściej przy uszkodzonej sprężynie w regulatorze podciśnieniowym turbiny... Pamiętam u siebie jak nonstop slyszałem szurania turbo w niskim zakresie rpm to po wymianie egru szuranie występuje gdy dpf sie regeneruje a na codzień chyba wogole.

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dizlu taki dźwięk wystepuje najczęściej przy uszkodzonej sprężynie w regulatorze podciśnieniowym turbiny...

U mnie wygląda dość skorodowane, wężyki siedzą ciasno, brak wycieków.

1jpg_wsqpaqs.jpg

2jpg_wsqpaqq.jpg

Sugerujesz wymianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnij vag, grupa BS011 i obserwuj ciegno silownika, czy sie przestawia, moze tez obadac zakres ruchu, i czy za kazdym wysterowaniem zmienia pozycje w pelnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2015 o 20:32, piotrsob1 napisał:

Ciekawy jestem jak u Ciebie wygląda stan zapopielenia DPF-a, u mnie pokazuje wyliczoną masę popiołu 61 gram, przy przebiegu 156 kkm.

Z tego co gdzieś mi wpadło w ucho, to już powinien być na niego czas, ale puki co problemów nie stwarza. :decayed:

Może dość często się wypala , bo co około 300km, innych zastrzeżeń nie mam :hi:

Odświeżam kotleta,

Piotrek jak Twój DPF po kolejnych 2 latach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rabbi napisał:

Odświeżam kotleta,

Piotrek jak Twój DPF po kolejnych 2 latach?

178 kkm na szafie i DPF cały czas daje radę, popiołu 68 gram, nic niepokojącego się nie dzieje , pomimo powycieranego wałka rozrządu :P:

 

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...