Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Quattro - olej w tylnym moście


miro_x

Rekomendowane odpowiedzi

Krótkie pytanie.
Co ile trzeba wymieniać olej w tylnym moście i na jaki ? są jakieś wytyczne serwisowe na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się wypowiedzą mądrzejsi ale z tego co mi wiadomo to według serwisu oleju w quattro na torsenie nie wymienia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej jest dożywotni masakra. Dlatego zacierają się tak dyfry bo ludzie oleju wogóle nie wymieniaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też się zastanawiam nad wymianą oleju, chociaż pytałem u paru mechaników i podobno się nie wymienia...W jaki sposób można sprawdzić stan oleju w tylnym moście ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej do dyfra dedykowany przez producenta to G 052 145 (A1 lub S2 - to oznaczenia opakowania - 0,5 lub 1,5 l). Wchodzi 1,8 l. Jak sprawdzisz cenę w ASO to przedzie Ci ochota na wymianę oleju.

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też się zastanawiam nad wymianą oleju, chociaż pytałem u paru mechaników i podobno się nie wymienia...W jaki sposób można sprawdzić stan oleju w tylnym moście ?

Pozdrawiam.

Powinieneś mieć w miarę świeży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej w dyfrze się wymienia i to całkiem często jak upalamy auto. Polecam Motul Gear 75W90. Według Motula kontrola co 30000 km. Moim zdaniem cena tego oleju jest taka śmieszna, że można spokojnie wymieniać co te 30 kkm. Wymiana po za aso powinna oscylować w okolicach 80 zł. Zresztą jak się ma podnośnik to samemu można. U góry z boku mamy korek wlewowy a na dole jest spustowy. Napełniamy aż zacznie wypływać.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej w dyfrze się wymienia i to całkiem często jak upalamy auto. Polecam Motul Gear 75W90. Według Motula kontrola co 30000 km. Moim zdaniem cena tego oleju jest taka śmieszna, że można spokojnie wymieniać co te 30 kkm. Wymiana po za aso powinna oscylować w okolicach 80 zł. Zresztą jak się ma podnośnik to samemu można. U góry z boku mamy korek wlewowy a na dole jest spustowy. Napełniamy aż zacznie wypływać.

wiesz moze jaki torx odkreca ten korek wlewowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś może jaki jest to konkretnie olej? Zaczeło mi ciec z tego własnie mostu, więc pewnie bede musiał spuścić olej żeby uszczelki powymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj Ravenol MTF-2 75W80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wymieniałem u siebie operacja trwała około 25 min, do odkręcenia(było trudno) dwie sruby(dostęp dobry) pierwsza to spływ oleju, druga zamyka otwór przez który nalewałem nowy olej. Lałem Motul Gear 75W90 weszło około 1,7-1,8l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...