Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie amortyzatory polecacie do Audi A4 B8?


Robberto

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, KanG napisał:

Jakiś sprawdzony zestaw ? Chcę wymienić przód i tył. 

Jaka jest rozsądna cena za komplet ?

z góry dzięki.

Hej, do 1BA polecam Sachsy (313 364). Ja przy przebiegu lekko ponadu 200 tys. wymieniałem tylko amortyzatory. Poduszki/łożyska, odboje i sprężyny zostały ze względu na bardzo dobry stan. 

Rozsądna cena za komplet na przód to granice 480-500zł. Na tył w granicach 350-400zł. Pozdrawiam :hi:

Edytowane przez Lastk
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

 

Podepnę się pod temat.

Jakie amorki podejdą do B8 sedan Sline, zawiecha wg wlepy 1BE. (chodzi mi o tył- widzę, że jeden jest zapocony więc czas wymienić)

Mógłby się ktoś wypowiedzieć o Monroe? Czy tylko Sachs?

Pozdrawiam

Edytowane przez Robert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2018 o 21:09, Robert West napisał:

Witam kolegów

 

Podepnę się pod temat.

Jakie amorki podejdą do B8 sedan Sline, zawiecha wg wlepy 1BE. (chodzi mi o tył- widzę, że jeden jest zapocony więc czas wymienić)

Mógłby się ktoś wypowiedzieć o Monroe? Czy tylko Sachs?

Pozdrawiam

Sachs, Monroe Bisltein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3/26/2018 o 20:58, Wandej napisał:

Sachs, Monroe Bisltein

Kupując Sachsa nie można zrobić nic złego.W standarcie czyli 1BA są amortyzatory firmy Monroe.Bilstein B4 odpowiada standatowi a B6 jest bardziej sportowy i ponoć super się jeździ tylko że cena inna niż Sach i Monroe.Jeśli cena nie ma znaczenia to Bilstein jest pierwszym adresem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Oryginalnie siedziały Sachsy i takie tez wstawiłem ( do zawieszenia 1BE 313 366) i poprawa jest znaczna. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2017 o 18:00, budynx napisał:

 


witam,
dołączam się do pytania, czy ktoś ma obeznanie w temacie wymiany tylnych amortyzatorów? U mnie jeden wylał więc będę chciał samemu wymienić.
Będę wdzięczny za każde info.
dzięki

 

Nadkola nie musisz ściągać. Góra jest rozcieta. Delikatne odegniesz i masz dostęp do dwóch srób. Dół jedna śruba. Lepiej robić na kanale. Trzeba trochę siły żeby ruszyć dół 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Musze wymienić amortyzatory.Jeżdżę dosyć dużo(20 tys km w 10 miesięcy) Co możecie polecić w moim przypadku

2018-04-28 16.12.08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie odnośnie amortyzatorów do a4b8 2.0tdi kombi 2010r, mam zawieszenie obniżone eibach -30/-35, jakie amortyzatory pod to zawieszenie? takie same jak pod s-line czy jakieś inne? 

pozdrawiam

Edytowane przez Marcin.W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzwoniłem do dwóch sklepów w moim mieście i pytałem o amory sach na  przód. W jednym sklepie powiedzieli że koszt 270 i że to sa bardzo dobre, a w drugim sklepie 230 zl. I niewiem skąd taka różnica, co o tym sądzicie bo niewiem które kupić. Czy są jakieś podruby czy co. 

Edytowane przez dzwiedziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kupiłem kayaby, produkcja hiszpania, może ktoś się wypowie na ich temat. Cena 190 zł na przód tył 160 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też akurat wymieniłem na kyb bo jeden ori mimo poprawnej sprawności się pocil. Zrobiło się że tak to określe stabilniej na drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie

Mam a4 b8 lift 3.0tdi quatro na zawiasie 1ba i chce wrzucić eibach pro kit ale przy okazji moge kupic nowe amory i tutaj moje pytanie,  jakie amory kupic do tych sprężyn żeby  fajnie siadło audi na dół  ? I czy cos trzeba dokupić  procz amorow i sprężyn  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2018 o 10:43, aprox99 napisał:

Kupując Sachsa nie można zrobić nic złego.W standarcie czyli 1BA są amortyzatory firmy Monroe.Bilstein B4 odpowiada standatowi a B6 jest bardziej sportowy i ponoć super się jeździ tylko że cena inna niż Sach i Monroe.Jeśli cena nie ma znaczenia to Bilstein jest pierwszym adresem

Panowie, a więc takie pytanie: czy jak założę amortyzatory Bilstein B4 to będą pasowały pod zawieszenie S-line 1 BE ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie s-line to nie 1BE.Ja mam w moim 1BE i nie mam s-line.S-line to 1BV. B4 to standardowe amortyzatory do normalnego zawieszenia. Do  sportowego polecane są B6, są drogie ale ponoć super

Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aprox99 napisał:

Zawieszenie s-line to nie 1BE.Ja mam w moim 1BE i nie mam s-line.S-line to 1BV. B4 to standardowe amortyzatory do normalnego zawieszenia. Do  sportowego polecane są B6, są drogie ale ponoć super

OK. Czyli w takim razie mogę założyć amortyzatory B4 bo tak naprawdę 1BE to tylko sprężyny obniżające, dobrze rozumiem? 

Mam jeszcze trochę czasu na wymianę ale powoli się rozglądam. Muszę wymienić wszystkie 4 więc mocno się zastanawiam nad Bilstein B6 bo w komplecie będzie nie mało ale jak najbardziej do rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 be to nie tylko sprężyny, także inne amortyzatory. Nie napisałem że tylko sprężyny. Ford albo renault obniżają auta o 10 albo 15mm tylko sprężynami, amortyzatory są te same. Audi ma w każdym zawieszeniu inne sprężyny i amortyzatory. Ja bym kupił b6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się pod temat :) też szukałem co dobrać pod 1BE do tyłu bo jeden padł i kupiłem Bilstein B4. Identyczne jak ori Monroe (czerwone). Auto jest sztywne. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, aprox99 napisał:

1 be to nie tylko sprężyny, także inne amortyzatory. Nie napisałem że tylko sprężyny. Ford albo renault obniżają auta o 10 albo 15mm tylko sprężynami, amortyzatory są te same. Audi ma w każdym zawieszeniu inne sprężyny i amortyzatory. Ja bym kupił b6

Zawsze warto wysłuchać rad doświadczonych kolegów i przy tym być mądrzejszym. Dzięki :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kabas napisał:

Zawsze warto wysłuchać rad doświadczonych kolegów i przy tym być mądrzejszym. Dzięki :) 

 

Może nie mądrzejszych, jeden ma styk z tym inny z tamtym, wymiana doświadczeń owocuje. POZDR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...