Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie amortyzatory polecacie do Audi A4 B8?


Robberto

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie może jaki jest numer amora na przód do 1be sachsa w a4 b8 bez quattro?  Opisy np w ic są dziwne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2019 o 17:39, hardstylemax napisał:

Mam a4 b8 lift 3.0tdi quatro na zawiasie 1ba i chce wrzucić eibach pro kit ale przy okazji moge kupic nowe amory i tutaj moje pytanie,  jakie amory kupic do tych sprężyn żeby  fajnie siadło audi na dół  ? I czy cos trzeba dokupić  procz amorow i sprężyn  ?

na serii chyba siądzie najmocniej. B6 na pewno mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2019 o 11:16, marcin4x4 napisał:

na serii chyba siądzie najmocniej. B6 na pewno mniej.

Przecież auta nie obniża się amortyzatorami... Eibach będzie niższy niż 1 ba czy 1bv i sline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak BTW gdybym miał kupować nowe amorki i sprężyny to kupiłbym gwint - zawsze można obniżyć lub podnieść auto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jaski19 napisał:

Przecież auta nie obniża się amortyzatorami... Eibach będzie niższy niż 1 ba czy 1bv i sline

tylko dziwnym zbiegiem okoliczności auta zawsze siadają. Po za tym skoro nie sprężynami to czym ? skokiem tłoka w amortyzatorze ?

Odpytaj wujka google i napisz mi ile znalazłeś sprężyn obniżających a ile amortyzatorów.

12 godzin temu, Jaski19 napisał:

Tak BTW gdybym miał kupować nowe amorki i sprężyny to kupiłbym gwint - zawsze można obniżyć lub podnieść auto 

dobry gwint to inne problemy, większy koszt i nie koniecznie lepsze właściwości jezdne. Nie jeden się z tego typu patentów wyleczył.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2019 o 15:13, Kodzak33 napisał:

Wiecie może jaki jest numer amora na przód do 1be sachsa w a4 b8 bez quattro?  Opisy np w ic są dziwne 

313 364

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, marcin4x4 napisał:

tylko dziwnym zbiegiem okoliczności auta zawsze siadają. Po za tym skoro nie sprężynami to czym ? skokiem tłoka w amortyzatorze ?

Odpytaj wujka google i napisz mi ile znalazłeś sprężyn obniżających a ile amortyzatorów.

dobry gwint to inne problemy, większy koszt i nie koniecznie lepsze właściwości jezdne. Nie jeden się z tego typu patentów wyleczył.

Przecież napisałem, że sprężynami się obniża auto. 

Jak kupisz dobrej jakości gwint najlepiej z regulacją twardości to będziesz zadowolony. 

W drugim aucie mam gwint mts i powiem Ci, że jest bardzo miękki jak na gwint ale dużo sztywniejszy od serii. Z koni dużo twardszy, z ta technix dużo miekszy od mts... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jaski19 napisał:

Przecież napisałem, że sprężynami się obniża auto. 

przepraszam, z rozbiegu źle przeczytałem.

13 godzin temu, Jaski19 napisał:

W drugim aucie mam gwint mts i powiem Ci, że jest bardzo miękki jak na gwint ale dużo sztywniejszy od serii. Z koni dużo twardszy, z ta technix dużo miekszy od mts... 

ja się z gwintów już dawno wyleczyłem, większość znajomych podobnie. Prosta ekonomia...

 

 

 

 

 

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK a czy ktoś może powiedzieć czy do 1BV oprócz ORI i Bilstein jest jeszcze jakaś alternatywa ? Nie ukrywam oem 750zł bilstein 600zł trochę drogo w porównaniu do 1BA i 1BE :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, kaktusr napisał:

OK a czy ktoś może powiedzieć czy do 1BV oprócz ORI i Bilstein jest jeszcze jakaś alternatywa ? Nie ukrywam oem 750zł bilstein 600zł trochę drogo w porównaniu do 1BA i 1BE :/

nie ma: drogo-tanio, jest: albo Cie stac albo nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dev napisał:

nie ma: drogo-tanio, jest: albo Cie stac albo nie

 

Czy Ja napisałem że nie stać ? To że napisałem że drogo odnosi się do zwykłego zawiasu czyli połowa ceny. Pytam, bo może źle szukam w przypadku 1BA i 1BE jest dużo alternatyw KYB, Bilstein, Sahs i inne powiedzmy śmieci a w przypadku 1BV znalazłem tylko BILSTEIN 24-145985 lub Sahs ale też tylko po numerze w ASO bo w intercarsie czy innych sklepach z częściami tego nie mają tak jak w przypadku 1BE i 1BA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kaktusr napisał:

Czy Ja napisałem że nie stać ? To że napisałem że drogo odnosi się do zwykłego zawiasu czyli połowa ceny. Pytam, bo może źle szukam w przypadku 1BA i 1BE jest dużo alternatyw KYB, Bilstein, Sahs i inne powiedzmy śmieci a w przypadku 1BV znalazłem tylko BILSTEIN 24-145985 lub Sahs ale też tylko po numerze w ASO bo w intercarsie czy innych sklepach z częściami tego nie mają tak jak w przypadku 1BE i 1BA. 

Daj VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie temat nieaktualny, okazało się że roczny bana Febiego z przebiegiem około 8 tysięcy miał wywalony sworzeń i to nie amor pukał :) 

 

Edytowane przez kaktusr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przód możesz dac: 19-171616

 na tył: JGT1104T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Dev napisał:

na przód możesz dac: 19-171616

 na tył: JGT1104T

Tomek to są BE. Niestety BV nikt nie produkuje w aftermarkecie. Zakładasz więc od BE lub tak jak podesłałeś Bisltein B6/8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wandej napisał:

Tomek to są BE. Niestety BV nikt nie produkuje w aftermarkecie. Zakładasz więc od BE lub tak jak podesłałeś Bisltein B6/8

1BE to jest to samo co 1BV, 1BD jest już inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Dev napisał:

1BE to jest to samo co 1BV, 1BD jest już inny

No niby tak bo skok jest taki sam. Bv były sztywniejsze niż BE.. pasuje to oczywiście zamiennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , jak w temacie może ktoś pomoże :) potrzebuje amortyzatory tył do audi a4b9 2017r ,dziwne ,  że w ogóle są już do wymiany 168tys przejechane z tego tylko z 1000 km po polskich drogach :)  no ale trudno , proszę o pomoc jakiej firmy kupić żeby były solidne w miarę vin : WAUZZZF48HA154826 . Pozdrawiam 

Edytowane przez marjak71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...