Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wylaczenie systemu Start@Stop na stale lub zapamietanie ustawien.


hispano73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Udalo mi sie w moim Audi Q5 na stale ustawic przyciski start@stop na off! :) Czyli przy odpaleniu auta mam zawsze wylaczona ta opcje.Jest tez mozliwosc wylaczenia na stale a wiec tak wchodzimy:

modul 9 centralna elektryka. Wpisujemy security code (chyba wyswietla 20113), nastepnie adaptacje, kanal 34. od wartosci ktora tam jest odejmujemy 4 aby wylaczyc na stale system start/stop lub mozemy dodac 32 - zapamietuje stan czy ma byc wlaczony czy wylaczony.Dodatkowo mozemy do wartosci ktora tam jest dodac 64 to odwrocimy sposob swiecenia diody w przycisku.Ja mialem wartosc 28 i dodalem 32 czyli nowa wartosc to 60 i mam zapamietane na stale start@stop off! :) Dodam,ze mam soft 12.12.0 i zadnych bledow na VCDS mi nie pokazuje. ;)
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Udalo mi sie w moim Audi Q5 na stale ustawic przyciski start@stop na off! :) Czyli przy odpaleniu auta mam zawsze wylaczona ta opcje.Jest tez mozliwosc wylaczenia na stale a wiec tak wchodzimy:

modul 9 centralna elektryka. Wpisujemy security code (chyba wyswietla 20113), nastepnie adaptacje, kanal 34. od wartosci ktora tam jest odejmujemy 4 aby wylaczyc na stale system start/stop lub mozemy dodac 32 - zapamietuje stan czy ma byc wlaczony czy wylaczony.Dodatkowo mozemy do wartosci ktora tam jest dodac 64 to odwrocimy sposob swiecenia diody w przycisku.Ja mialem wartosc 28 i dodalem 32 czyli nowa wartosc to 60 i mam zapamietane na stale start@stop off! :) Dodam,ze mam soft 12.12.0 i zadnych bledow na VCDS mi nie pokazuje. ;)

cze...

hispano73, jakie wartosci mam w a4 wrzucić, żeby po odpaleniu auta byl automatycznie startstop wyłączony i dioda sie swieciła?

posted from my mobile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam byłem dziś u szpeca i dodał 64 wpisał sume 92 i jest tak że odwróciła się tylko kolejność na diodzie w guziku po odpaleniu zawsze świeci ale system start/stop działa bez zmian czyli mam wpisać 60 i dioda po odpaleniu nie powinna świecić a system będzie wyłączony tak,że silnik nie będzie gasł.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam byłem dziś u szpeca i dodał 64 wpisał sume 92 i jest tak że odwróciła się tylko kolejność na diodzie w guziku po odpaleniu zawsze świeci ale system start/stop działa bez zmian czyli mam wpisać 60 i dioda po odpaleniu nie powinna świecić a system będzie wyłączony tak,że silnik nie będzie gasł.pozdrawiam.

nie jak wpiszesz 60, to auto przy zapaleniu bedzie pokazywac tak, jak zostawiles przed zgasnieciem, czyli dezaktywacja z zapalona lampka lub aktywacja bez lampki-sprawdzone przed chwila

no wlasnie, jak zaczarowac, zeby przy wylaczeniu nie swiecila dioda tylko przy wlaczeniu i aby auto pamietalo po odpaleniu co bylo wczesniej

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam byłem dziś u szpeca i dodał 64 wpisał sume 92 i jest tak że odwróciła się tylko kolejność na diodzie w guziku po odpaleniu zawsze świeci ale system start/stop działa bez zmian czyli mam wpisać 60 i dioda po odpaleniu nie powinna świecić a system będzie wyłączony tak,że silnik nie będzie gasł.pozdrawiam.

nie jak wpiszesz 60, to auto przy zapaleniu bedzie pokazywac tak, jak zostawiles przed zgasnieciem, czyli dezaktywacja z zapalona lampka lub aktywacja bez lampki-sprawdzone przed chwila

no wlasnie, jak zaczarowac, zeby przy wylaczeniu nie swiecila dioda tylko przy wlaczeniu i aby auto pamietalo po odpaleniu co bylo wczesniej

wpisać 124

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz auto polifcie to można to zrobić jak kolega hispano73 opisał. sprawdzone w a4 2014 2.0tdi i a5 2012 1.8tfsi

muszę sprawdzić w swoim bo nie zawsze pamiętam by wyłączyć to ustrojstwo jak ruszam z garażu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 B8 2011r 170 KM
Miałem 28, dodaliśmy 64 czyli wpisane 92 i nic ;-) wszystko bez zmian. Kolejna próba 92-4=88 (teoretycznie odwrócenie działania diody plus wyłączenie domyślnie systemu i też nic. Wciąż bez zmian.
Kolejna próba - wartość początkowa 28 - 4 = 24 i działa :-D. Po uruchomieniu silnika zawsze start stóp wyłączony (sygnalizuje to również świecąca się dioda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przywróciłem fabryczne ustawienia i przestało mi działać wyłączenie start/stop. Dzięki tematowi włączyłem z powrotem :thankyou2:z tym że u mnie w polifcie była wartość fabryczna 4, dodałem 32 = 36, w tym ustawieniu zapamiętuje ostatni stan kontrolki

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę odgrzebie kotleta i to uporządkuje, przynajmniej tak mi się wydaje... jak źle to mnie poprawcie....?

od wartości początkowej -4 całkowite wyłączenie 

od wartości początkowej + 64 odwrócenie działania diody 

od wartości początkowej + 32 zapamiętanie ustawień 

od wartości początkowej + 32 + 64 odwrócenie działania diody z równoczesnym zapamiętaniem ustawień  ( chyba najlepsza opcja bo możemy sobie wyłączyć s/s dioda nas nie wkurza a jak będziemy mieli kaprys włączyć sobie s/s wciskamy przycisk)

Mam nadzieję że nic nie pomieszałem ....?

Edytowane przez Waldi_82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, próbuje wyłączyć ten system w Q3 2012 2.0 TFSI 211KM Quattro S-Tronic. W central electric i adaptacja nie mam kanału 34.

Mam VCDS 15.7, w central electric i adaptacja pokazuje mi tylko opcje które są na foto, czy komuś udało się w takim aucie wyłączyć ten system?

Central electric.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakieś 2 lata temu skorzystałem z tego wątku i wyłączyłem start stop oraz listwę z przyciskami START STOP  i ESP OFF. Jakoś mi to nie przeszkadzało, ale wczoraj warunki na drogach u nas były słabe i chciałem wyłączyć ESP. Wróciłem wartość 28 do MCE 09 - kanał 34 i moja przyciski dalej nieaktywane :(. Mało tego w MCE wyrzuciło błąd 03674 - indicator Lamp for SS Operation, 012 Electr. fault in circiut. Macie jakiś pomysł co u licha? W międzyczasie z samochodem nie było nic robione oprócz radia (zmiana softu i języka). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po latach coś się zmieniło? W Q5 wchodzę w sterownik 09, tam nic nie pyta kod, wchodzę więc w adaptację a tam cała lista różnych rzeczy i tylko aktywacja lub dezaktywacja  dotycząca SS. Żadnych kanałów 34 itp. Ktoś wie jak w tej wersji VCDS zrobić by system po odpaleniu był nieaktywny i była zgaszona kontrolka, a po jej naciśnięciu świecąc oznajmiała aktywację systemu?

20220528_152254.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Uzupełnij profil.

W MLBevo tak to nie działa. Wyłączenie s/s odbywa się poprzez zmianę wartości w sterowniku klimy (deaktywuje s/s na stałe, bez możliwości ponownego włączenia przyciskiem)

Kup sobie moduł i wepnij go za przyciskiem s/s zamiast grzebać w kodowaniach.

Instalując moduł zapamiętuje ostatnie położenie przycisku i zawsze można przyciskiem na nowo aktywować lub deaktywować s/s.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje jak zwykle za info. Można przy module odwrócić działanie kontrolki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł nie odwraca działania kontrolki. Symuluje przy każdym rozruchu wciśnięcie przycisku. Po rozruch silnika po 2-3 sek. deaktywuje s/s tak jakbyś nacisnął przycisk i kontrolka zapala się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę potwierdzić że zwiększenie wartości o 32 jak opisane w pierwszym poście dziala w A4 2014 r. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi a4 b8 2013 wartość początkowa 28 dodane 96 = zapamiętanie ostatniego wyboru s/s oraz odwrócone działanie kontrolki wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja w moim mam wartość początkową 20.

Zmieniłem o -4 czyli 20-4=16

I taką wartość wpisałem.

I działa w obie strony tyle że przy starcie mam od razu wyłączony start stop.

Zrobilem jak w tym filmiku...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...