Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SWAP na QUATTRO manual


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy rezacze

Miałem nie pisac tego manuala ale duzo PW dostaje dotyczace tego tematu .

Zawsze MARZYŁEM MIEĆ QUATTRO ale ciezko było dostac pare lat temu taki egzemplarz :)

Zawsze cos brakowało w wyposazeniu .

Trafiła sie skrzynia po minimalnym przebiegu 15 tys. km

Postaram się opisac proces SWAPU ze skrzyni manulanej na QUATTRO

Jesat to czysta mechanika i nic skomplikowanego :naughty:

Do wymiany mamy wszystko co idzie za silnikiem oraz cały tylne zawieszenie ( zbiornik paliwa wraz z pompami ) , pompa ABS pod QUATTRO

U mnie jest seryjny silnik 2.0 TDI CR 143 KM CAGA skrzynia manual KXP

AUTA  2008-2010


Wykaz znanych mi pomp ABS :

 

 



Kilka fotek :


http://s19.postimg.org/hr00toazn/ZBIORNIK.jpg
http://s19.postimg.org/pq31q5ns3/q_001.jpg
http://s19.postimg.org/yz5809wo3/q_002.jpg
http://s19.postimg.org/a75lt1fhf/q_003.jpg
http://s19.postimg.org/4yw65r15v/quattro_002.jpg
http://s19.postimg.org/jjd90kw4j/quattro_003.jpg
http://s19.postimg.org/3t9oapl0j/q_002.jpg
http://s19.postimg.org/dwgw33tlv/quattro_004.jpg




KODOWANIE STEROWNIKA :

Jedyne jakie kodowanie robiłem to :  VCDS  ma podpowiedzi  !!!

w zestawie wskazników ( INSTRUMENTS 17)   zmiana dotyczy pojemności zbiornika

pompa ABS 03

 

Podłączenie elektryczne to pociagniecie dwoch kabli od pompy paliwa ( czujnik poziomu )


 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientujesz się przy CAGB 136km też da radę takiego SWAPa zrobić?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientujesz się przy CAGB 136km też da radę takiego SWAPa zrobić?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

oczywiscie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także zawsze marzyłem o quattro.

Dziś uruchomiłem procedurę, zakupiłem skrzynie, wał, zawieszenie z półosiami, aczkolwiek mam problem z mostem, w serwisie podają mi nr taki jak podał Grzegorz

Most 0BC 500 044 B, jak się dowiedziałem oznaczenie osi, czy jak to w serwisie podają ma symbol MFS z kolei niektórzy podają nr 0AR 525 053 E, ale ten nr nie wchodzi podobno w systemie serwisowym.

Czy ktoś coś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty przeróbki są takie, że mało kto się na to decyduje.

Rozsądniej jest sprzedać auto i kupić inny egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy za ile dostaniesz graty [emoji4]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakończyła się operacja SWAPa quattro w mojej B8 i to z powodzeniem. Rewelacja. Zdążyłem w porę z modem :)

Muszę jednak przyznać, że gdyby nie Grzegorz (WRC Laguna) nigdy bym tego nie wdrożył w życie. Przetarte szlaki naszego mistrza modyfikacji nieziemsko ułatwiły sprawę

Tarcza obita "kewlarem" wg polecenia Rogalottiego z R-Performance + docisk SACHS Performance (do 530 Nm) - działa on lekko przy wciskaniu, aczkolwiek przy puszczaniu sprzęgła dość mocno pręży. No cóż coś za coś :)

Jeszcze raz wielki szacun dla Grzegorza za świetnego manuala i listę potrzebnych części

Przy okazji pozdrowienia dla Witka z R-Performance


A pompy ABS nie trzeba mieniać pod quattro??

Oczywiście pompa do zmiany

Ponieważ podzieliłem prace na dwa etapy

- najpierw zmiana tylnego zawieszenia i zbiornika, założenie mostu i półosi

- póżniej zmiana dwumasu i sprzęgła, przy okazji skrzyni no i zapięcie skrzyni z mostem

zdążyłem zaobserwować po ukończeniu pierwszego etapu, że po przejechaniu jakiś 100m wyrzuciło mi błąd ABS, ESP, błąd tylnych hamulców, poziomowanie świateł, przestał tez działać prędkościomierz no i najciekawszy objaw problem był ze zgaszeniem samochodu. Na szczęście miałem pompę w bagażniku, więc po szybkiej wymianie i odpowietrzeniu, pozbyłem się większości błedów poza ESP (kwestia kodowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakończyła się operacja SWAPa quattro w mojej B8 i to z powodzeniem. Rewelacja. Zdążyłem w porę z modem :)

Muszę jednak przyznać, że gdyby nie Grzegorz (WRC Laguna) nigdy bym tego nie wdrożył w życie. Przetarte szlaki naszego mistrza modyfikacji nieziemsko ułatwiły sprawę

Tarcza obita "kewlarem" wg polecenia Rogalottiego z R-Performance + docisk SACHS Performance (do 530 Nm) - działa on lekko przy wciskaniu, aczkolwiek przy puszczaniu sprzęgła dość mocno pręży. No cóż coś za coś :)

Jeszcze raz wielki szacun dla Grzegorza za świetnego manuala i listę potrzebnych części

Przy okazji pozdrowienia dla Witka z R-Performance

A pompy ABS nie trzeba mieniać pod quattro??

Oczywiście pompa do zmiany

Ponieważ podzieliłem prace na dwa etapy

- najpierw zmiana tylnego zawieszenia i zbiornika, założenie mostu i półosi

- póżniej zmiana dwumasu i sprzęgła, przy okazji skrzyni no i zapięcie skrzyni z mostem

zdążyłem zaobserwować po ukończeniu pierwszego etapu, że po przejechaniu jakiś 100m wyrzuciło mi błąd ABS, ESP, błąd tylnych hamulców, poziomowanie świateł, przestał tez działać prędkościomierz no i najciekawszy objaw problem był ze zgaszeniem samochodu. Na szczęście miałem pompę w bagażniku, więc po szybkiej wymianie i odpowietrzeniu, pozbyłem się większości błedów poza ESP (kwestia kodowania)

Przybliżone koszty operacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłem dokładnie, szacuje coś koło 10k licząc nowy dwumas i sprzęgło razem z odciskiem performance i robotą.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Praktycznie połowa kosztów to sprzęgło z montażem

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A jaki olej do takiej skrzyni z quattro zalać? Castrol 75w-80 czy 75w-90? Boję się że w skrzyni znajdują się tarczki odpowiedzialne za podział napędów i zły olej może je uszkodzić :/

Olej do skrzyni manualnej 75W-90 np. CASTROL Syntrans Transaxle , aczkolwiek trochę inny niż w moście (tam był 75W-90 Longlife)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,koledzy potrzebuje pomocy,chcę zamontować w swojej audi quattro,w aucie mam zawieszenie tylne już przystosowane pod napęd,wydech,zbiornik,tunel. Mam pytanie o sterownik ABS bo nie mogę nigdzie znaleźć informacji ,wiem ze pod założenie AHH się nadaje ,oto jego numer ABS 8K0614517DF,sterownik ABS8K0907379AQ,ktoś pomoże w tym modzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Pytanie moje jest następujące. Czy można ta operacje wykonać partiami?

To znaczy na początku włożyć tylne zawieszenie z półosiami i mostem i tak jeździć - bez wpiętego walu?

(Wiem ze jak miałem jeepa to odpięcie walu nie było problemem;) )

A w drugiej fazie dokupić wal / skrzynie/ zbiornik paliwa / pompe abs 

Albo ewentualnie odwrotnie - najpierw sama skrzynie z quattro a w 2 gdzie resztę?

Z gory dzieki za odpowiedz

 

Edytowane przez Green_I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ktoś może potwierdzić że skrzynia LRV też będzie pasować do 2.0 TDI przy tym SWAPie?

Jak rozumiem Dumas i sprzęgło może zostać ze starej skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak LRV pasuje, sprzęgło się nie różni


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli skrzynia w ośce ma przełożenie 34/11 (LLQ) a wrzucimy skrzynie quattro z przełożeniem 38/11? Jaki to ma wpływ na pracę silnika?

I jeszcze jedno pytanie, jak to jest w tej etce, że nie jest określony typ silnika (benzyna/diesel)? Mam rozumieć że skrzynie z benzyny można zamontować w dieslu?

5b89e1fc226ddf3bmed.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...