Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukanie przedniego zawieszania w zakręcie - FILM


darooo

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu stuka mi coś w prawym przodzie szczególnie w zakręcie, kiedy ruszam, albo kiedy skręcam itp. Przed długi czas nie umiałem odtworzyć tego stukania specjalnie aż do ostatniej jazdy po rondzie :)

Film został nagrany kiedy jadę po rondzie i "dokręcam" mocniej kierownicą czyli tak jak bym za symulował skręt. Jadąc w drugą stronę - pod prąd nic nie stuka :)

Byłem na dwóch różnych stacjach diagnostycznych i nic, tzn pierwsza powiedział, że tylko łączniki stabilizatora które tego samego dnia wymieniłem na lemfordera. Druga wizyta po wymianie łączników nic nie wykazała. Koło dobrze dokręcone :) luzów zawieszenia niby nie ma, wyhaczyłem ostatnio drążek kierowniczy z zwrotnicy i absolutne zero, na tym dużym "przegubie" oraz na końcówce - dwie osoby macały :)

Przeguby? Sam nie wiem, pół oś na frazie luz nie ma, jedynie mogłem poruszać pół osią od przegubu do przegubu (mam film jeśli ktoś by chciał) na jakiś 1 mm, nie wiem czy to jest normalne? Niestety nie porównałem z drugą pół osią.... ;/

Czy ktoś ma jakiś pomysł? Bo ja już lekko się poddaje.

https://youtu.be/vRrRmTXyvBI

Edytowane przez darooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja wlasnie mam ten sam problem co ty z stukami ;/;/ rozwiazales ten problem :):) podzielisz sie :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety cały czas stuka, nie miałem czasu walczyć od czasu filmu. Może ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha to nic jade na kanal zachwile :) demontuje oslony drazkow i bedziemy z kumplem dzialas moze cos znajdziemy :):) ale z tego co czytalem wlansie to albo drazki do wymiany z koncowkami co by bylo za***iście :) albo regulacja na maglu :):) za 2 godz sie okaze co to jest ot dam znac :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz identyczne stuki? U mnie widzisz na filmie, stuka tylko jak jadę w lewo i dokręcam...

Drążek sprawdziłem, łączniki wymieniłem na szarpakach zero także życzę powodzenia i daj znać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam tak samo a do tego jak jade na wprost po rownej drodze i jak ruszam kiera prawo-lewo to mi tez stuk...


nie wiem kolego bylem czaic to pukanie dokrecilem troszke magiel ale nic nie pomoglo, koncowki drazkow mam juz nowe w poniedzialek zamawiam drazki kierownicze i bede ich wymienial, zobaczymy czy cos pomoze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ją stawiam na wyrobione gniazdo zwrotnicy

A tej śruby na maglu się nie tyka bo mozna bidy narobic.tak doradził mi facet który siedzi od lat w przekladniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n poczatku ja dokrecilem jakies 20 stopni ale jak to nic nie pomoglo to wrocilem ja do poprzedniego stanu(zaznaczylem sobie wczesniej markerem) :):)

zostaly mi drazki kierownicze i ich koncowki, bo cale zawieszenie wymienilem jakies 2tys km temu, to chyba juz nie siadlo, w pon sie okaze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ją stawiam na wyrobione gniazdo zwrotnicy

Odnosisz się do mojego filmu czy do kolegi postu? Jakie gniazdo masz na myśli? Piastę? Czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gniazdo w zwrotnicy nie daje takich dźwięków - moim zdaniem to nie to.

ja obstawiałbym coś z maglownicą, drążkami....

czy podczas jazdy na wprost i ruchach kierownicą "energicznie" w prawo i w lewo też coś słychać?

masz seryjne zawieszenie?



pół oś na frazie luz nie ma, jedynie mogłem poruszać pół osią od przegubu do przegubu

to normalne...

przegóby raczej cykają/tyrkocą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tygrysek83 kolego ja mam tak jak piszesz jak jadę na wprost i energicznie kręcę kiera to mi stuka, co to może być? Dodam ze amory mam od zawiechy 1bv i założone sprężyny eibach -30


kolego tygrysek83 pomozesz mi w moim problemie?? wiesz co jest przyczyna tych stukow, jak jade i energicznie ruszam kiera to mi stuka, i na nierownej drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy skręcie w prawo jest tak samo? sprawdzałeś w prawo? jedź na parking reala czy inny i testuj...

po filmiku domyślam się, że kierownica nie jest skręcana już na maxa...

wygląda to też tak, jakby kierownica/ układ kierowniczy za każdym takim ruchem dobijał do czegoś.

na postoju tego nie ma tak? (jak stoisz, skręcaj kierownicą tak jak na filmiku)...


jeszcze jedno, sprawdź jeszcze raz drążki kierownicze, gałki...

czasem jest tak,ze auto jak stoi na kołach ma obciążone pewne elemety zawieszenia i ciężko stwierdzić luzy. podnieś auto na lewarek i posprawdzaj gdy auto w powietrzu jest, czyli zawieszenie ciągnie w dół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy rozwiazalem moj problem :) wymiana koncowek+ drazkow kierowniczych pomogla :) zero stukania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...