Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrządu, nowe pierścienie, uszczelniacze...


PrzemoS4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie chcę zakładać nowego tematu a mam pytanko czy może ktoś ma doświadczenie z tulejowaniem bbk?

Auto ogólnie śmigało ok - moc, ładna praca wszystko wyglądało ok. Zdarzało się, że zatrząsł się czasami na wolnych obrotach - żadnego wypadania zapłonu nie widziałem, odczyty rozrządu -5,-3. 

Jednak silniczek lubił wypić trochę oleju, zbierałem się z wyciąganiem i szukaniem usterki w silniku. Pił w granicach 1l na 1000, po postoju lubił zagrzechotać. 

Niestety wymieniając olej w filtrze widoczne były jakieś drobinki metalu.

Po głębszym poznaniu historii okazało się, że auto w Szwajcarii w ASO 90tyś temu miało wymieniony silnik. 

Teraz do sedna:

w ostatnim miesiącu bbk ni stąd ni zowąd pozwolił sobie na spalenie 1l oleju już na 500km(bez żadnego katowania normalna jazda), nadszedł czas na dłubanie.

Po rozebraniu okazało się, że pierścienie zapieczone - stąd pewnie zużycie oleju, wszystko wygląda bardzo ładnie poza gładzią na jednym cylindrze. Dość głębokie rysy, panewki ładne poza jedna główna na wale-widoczne ślady zużycia.

Jedna ze świec straciła ceramiczny izolator, który pewnie też miał swój udział w zniszczeniach. 

Może ktoś potrafi coś doradzić jakieś namiary na fachowca w temacie, podobno cylindry alusilowe, można tulejować na alusil albo na żeliwo. Podobno można też szlifować.

Proszę o pomoc:)

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan rozrządu po 224tys km, mechanik stwierdził że miałem spore szczęście że nic się nie stało, ja myślę że taki stan był już od jakiegoś czasu ;D teraz zrobiony niedługo po kupnie, założone dwa metalowe ślizgi z rs4 między innymi ten rozsypany także myślę że będzie już dożywotnio. Odczyty w grupie 093 przed robotą - 9 i - 10, teraz - 4 i - 5.

IMG-20210415-WA0003.jpg

IMG-20210415-WA0004.jpg

IMG-20210415-WA0002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...