Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z hamulcami


gala32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie mam problem z hamulcami, abs

obiawy są następujące po odpaleniu auta pali się kontrolka abs

po naciśnięciu pedału hamulca czuć delikatne szarpanie pedału jednak samochód hamuje normalnie, po kilku minutach jazdy zapala się kontrolka hamulcy i miga ale znika obiaw szarpania pedałem samochód hamuje nie działa abs .audi a4 b5 avant quattro 1.8t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś przy czujnikach robiłeś? Może wina ustawienia odległości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W między czasie trochę się zmieniło , teraz po odpaleniu samochodu nie świeci się abs ale chamulec jakby chrobocze .Abs zapala się po jeździe z prędkością ponad 80km/h na dłùższym odcinku i znak wykrzyknika też się pojawia.

Ostatnio rozbierałem wszystkie zaciski i smarowałem prowadniki hamulec ręczny był zapieczony w pozycji zaciągniętej , rączka w kabinie latała luźno ale już działa .przy czujnikach abs nie grzebałem , jak sprawdzić tą odległość od koronki , może jakieś zdjęcia.Dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałeś ostatnio, albo wgl przeguby? Miałem u siebie tak, że koronka była cała oblepiona. Odległość koronki od czujnika jest określana poprzez gumkę, którą nakłada się na czujnik, tak przynajmniej sprawa wygląda u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc "chrobocze"? Słyszysz jakis konkretny dziwięk? Metaliczny, czy poprostu odczucie, jakby pedał hamulca drżał? Jeśli to drugie to jakiś czujnik źle szczytuje z koronki, ale objaw ten występuje przy dojeżdżaniu do świateł,tj, przy małej prędkości, tak przynajmniej było w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...