Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wentylator chłodnicy nie załącza się.


Biedron82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś z was zderzył się z przypadkiem nie działającego wentylatora chłodnicy?

Mam właśnie taki problem i zamierzam rozebrać przód żeby dostać się i sprawdzić sterownik lub wentylator.

Pytam bo być może to jakaś pierdółka nawaliła i nie jest konieczne rozebranie twarzy :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście.

Wyskakują błędy sterowania wentylatora.

Tyle, że nie wiem czy KO sterownik czy sam wentylator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodam jutro bo kompa zostawiłem na warsztacie :)


daj numer błedu :)

Siema.

Kody błędów to:

4531 i 4527

Pozdro

Edytowane przez Biedron82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę coś od siebie mianowicie w te upalne dni postanowiłem sprawdzić jak dziala u mnie układ chłodzenia a więc uruchomiłem auto, wyłączyłem klimę, podpiąłem vcds,a i czekam obserwójąc kiedy załączy się wiatrak - i się nie doczekałem... na Vcds temp 115*C a o dziwo na zegarach 90*C! O co kaman? Skąd ta rozbieżność wskazań temp? No i czemu wentylatory nie ruszyły? Na kompie zero błędów:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2016 o 12:20, miszax napisał:

Dorzucę coś od siebie mianowicie w te upalne dni postanowiłem sprawdzić jak dziala u mnie układ chłodzenia a więc uruchomiłem auto, wyłączyłem klimę, podpiąłem vcds,a i czekam obserwójąc kiedy załączy się wiatrak - i się nie doczekałem... na Vcds temp 115*C a o dziwo na zegarach 90*C! O co kaman? Skąd ta rozbieżność wskazań temp? No i czemu wentylatory nie ruszyły? Na kompie zero błędów:/

I jak rozwiazales problem mam taki sam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo dałby ktoś rozwiązanie problemu bo sterownik już niepotrzebnie kupiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tez zauwazylem ze nie kreci sie wentylator, a do kompa podlacze go dopiero 5 czerwca 2018. Klima nie dziala tez. dmucha ale ciepłym, Oco kaman???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie zauważyłem fajne zjawisko więc opisuje dla osób wyżej co testują włączenie się wiatraka...

W upale i wskazaniu na fis 33 stopnie jechałem w klimie, zatrzymałem się na 5-7 min i nie gasiłem auta..

Stałem przy masce i co 1-2 min zwiększały się dodatkowo obroty wentylatora lub włączał się drugi (stawiam to pierwsze gdyż chyba mam jeden)

Co ciekawe po wejściu do auta temp była na wskaźniku o szerokość wskazówki niżej od 90 stopni czyli schłodził się silnik w tym upale na postoju...

Zatem działa to chyba całkiem nieźle w trudnych warunkach.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, nie działająca Klimatyzacja to wynik uszkodzonego czujnika ciśnienia ( woda sie dostała na rzewody i zalało czujnik ). Teraz po wymianie klima dziala i wlaczenie klimy odrazu odpala 2 wiatraki. niestety dalej nie zalaczaje się na postoju. Wskazówka temperatury pokazuje 90 stpni i niedrgnie na wiecej.  Cholera wie oco kaman.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, zmigi napisał:

nie działająca Klimatyzacja to wynik uszkodzonego czujnika ciśnienia ( woda sie dostała na rzewody i zalało czujnik ). Teraz po wymianie klima dziala i wlaczenie klimy odrazu odpala 2 wiatraki. niestety dalej nie zalaczaje się na postoju. Wskazówka temperatury pokazuje 90 stpni i niedrgnie na wiecej.  Cholera wie oco kaman.

wyłączyłeś klime i wentylator się nie włączył? może nie wzrosła na tyle temp aby się włączył..

wskaźnik pokazuje 90 nawet jak jest dużo więcej - nie pamiętam dokładanie ile ale tak jest wyskalowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączylem klime i zatrzymały sie wentylatory i nie pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zmigi napisał:

Wyłączylem klime i zatrzymały sie wentylatory i nie pracują.

trzeba sprawdzić kompem jaka temp silnika, może za niska aby włączyły się wentylatory..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątek gdzie na dole jest  info iż 90 na blacie to w rzeczywistości może być od 85-95

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2016 o 12:20, miszax napisał:

Dorzucę coś od siebie mianowicie w te upalne dni postanowiłem sprawdzić jak dziala u mnie układ chłodzenia a więc uruchomiłem auto, wyłączyłem klimę, podpiąłem vcds,a i czekam obserwójąc kiedy załączy się wiatrak - i się nie doczekałem... na Vcds temp 115*C a o dziwo na zegarach 90*C! O co kaman? Skąd ta rozbieżność wskazań temp? No i czemu wentylatory nie ruszyły? Na kompie zero błędów:/

Witam ponownie! 

Ktoś ogarnął temat?

W moim temacie nikt mi niestety nie pomógł :(

Na fejsie na grupie A4 B8 też zero pomocy  :(

W moim przypadku aby uniknąć przegrzania silnika w ciepłe dni  muszę jeździć z włączoną klimą - wtedy wiatraki pracują.

Jakoś sobie radzę w tych warunkach - ale niestety problem nie rozwiązany...

Czy takiemu działaniu może być winny sterownik wiatraków?

Normalnie masakra totalna - mechanikom nie chcę dawać auta bo mi pół silnika wymienią a w serwisie to pewnie fortunę zostawię...

Może ktoś coś wie w tym temacie? 

Bardzo proszę o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2019 o 23:27, miszax napisał:

Witam ponownie! 

Ktoś ogarnął temat?

W moim temacie nikt mi niestety nie pomógł :(

Na fejsie na grupie A4 B8 też zero pomocy  :(

W moim przypadku aby uniknąć przegrzania silnika w ciepłe dni  muszę jeździć z włączoną klimą - wtedy wiatraki pracują.

Jakoś sobie radzę w tych warunkach - ale niestety problem nie rozwiązany...

Czy takiemu działaniu może być winny sterownik wiatraków?

Normalnie masakra totalna - mechanikom nie chcę dawać auta bo mi pół silnika wymienią a w serwisie to pewnie fortunę zostawię...

Może ktoś coś wie w tym temacie? 

Bardzo proszę o pomoc!!!

Witam, mam ten sam problem. Ktoś wie o co chodzi? Silnik 2.0 tfsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, czy ktoś sobie z tym poradził, bo niestety u mnie podobny problem. 

Silnik 2.0tfsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...