Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Wyciek oleju z półośki


08meloki

Rekomendowane odpowiedzi

Dobre pytanie o te uszczelnienia . Mam zamiar wymienić niedługo skrzynie w moim Audi . Mam drugą , z mojego 'starego audi ( :) z 98 roku , ta sama skrzynia) , chodziła super, pozatym ze były przecieki na półosiach. Więc pytanie jak sie dobrać do tych zimeringów??

czy trzeba odkrecić cały dekiel przez który półoś wchodzi do skrzyni? No i czy po odkręceniu dekla , półoś ładnie wyjdzie ze skrzyni ? [br]Dopisany: 29 Październik 2008, 08:25_________________________________________________ Z tego co się dowiedziałem , półoś z flanszą ze skrzyni powinna wyjść , wewnątrz skrzyni trzyma się to na zatrzasku , podobnie jak przegub . Można z wyczuciem spróbować wbić cos pomiędzy flansze a obudowe skrzyni. Oczywiście tak aby nie uszkodzić obudowy skrzyni , ani zeby nic nie pokrzywić.

Potem jest już widoczny zimering. Stary wydłubać. Nowy równo i ładnie wbić . Półoś wsunąć aż zaskoczy.

Bede to naprawiał w najbliższym czasie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyjąłem wałek , ze skrzyni , oraz zimering.

Aby to zrobic wkręciłem we flanszę 2 długie sruby. Aby wkręcające śruby nie darły po obudowie podłożyłem płaskowniki . Równo i na przemian wkręcałem śruby . Flansza z półośką powoli wysuwała się ze skrzyni.

Nie było problemów . Zimering widać zaraz po wyjęciu półosi.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...