Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jak spasować dokładkę z B7 do B6


robert16zgas

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem jak kiedyś kumpel spawał owiewki motocyklowe, spoiwo i leciał po krawędziach, tutaj wygląda to na w miarę prostą robotę.
Myślę że wymierzenie i spasowanie jest najtrudniejsze z tego wszystkiego.
Opalarkę mam.

Muszę pomyśleć i przymierzyć się czy samemu tego nie ogarnąć, jeśli piszesz że to nie jest jakaś mega trudna robota :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to naprawdę temat do ogarnięcia nie koniecznie z fachem w ręku. Więcej roboty przy wycinaniu, dopasowaniu niż to spawanie. Jak się rozgrzeje plastik w miejscu spawania to zachowuje się jak masło i pomagałem sobie jeszcze nożykiem żeby się to połączyło. Próbuj najwyżej zwalisz dokładkę będziesz w plecy ze stówkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy normalna dokładka z b7 tez dobrze pasuje czy lepiej polować na ta z s-line ?

Może ma ktoś do sprzedania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykła dokładka od b7 , ja kupiłem używkę za 100zł , można eksperymentować też z zamiennikami na all 79zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na złość nic ciekawego nie ma w ogłoszeniach. :facepalm:

Podobno cena w ASO nie jest jakaś straszna, orientujecie się czy wtedy dokładka jest lakierowana czy tylko w podkładzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do południa jeszcze tego nie było, dzięki za info, wrzucę foto jak założę. :hi:

Pytałem o dokładkę w ASO i na dzień dzisiejszy dyfuzor to koszt 171,50zł netto bez rabatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładkę z b7 na zbyciu ale nie sline tylko zwykłą jakby ktoś chciał to za parę złociszy mogę odsprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema ;) Jak pisałem tak zrobiłem, u mnie również siadła dokladka. Wybrałem zwykła ponieważ lepiej mi się podoba niż ta z slina. Wybrałem sposób bez spawania i jestem zadowolony. A więc uciąłem wszystkie zaczepy, następnie przymierzyłem do zderzaka, przykleiłem na folie aluminiową (bardzo mocno trzyma) oraz opalarką wyprofilowałem to zaglębienie. następnie przykleiłem ją na klej do szyb (schnie 12 godzin) oraz pomalowałem na czarny połysk. Daje foty z montażu, jak wyschnie to zrobie fotki jak to wygląda na gotowo. :)

DSC_0142.jpg

DSC_0143.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry patent , i chyba najszybszy z tych do tej pory :D
To mnie skłania do podjęcia próby , nie trzeba zdejmować zderzaka i wygląda że będzie trzymało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleiłeś punktowo czy po całości pasek ??

Więcej fotek masz może z docinania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały pasek. Tylko to co wrzuciłem , docinanie + profilowanie opalarka i klejenie to 30 min roboty ;-)

Dawno dokładka pomalowana ale gdzieś nie było czasu na wrzucenie. Teraz fotki :

DSC_0885.jpg

DSC_0876.jpg

DSC_0889.jpg

Wnioski:

- Klej do szyb trzyma idealnie, nic nie odstaje, jedynie trzeba dac większe końcówki wydechowe i wysunąc bo troche się schowały.

Jestem zadowolony z efektu, dużo kasy zostaje w kieszeni w porównaniu do zderzaka s4, u mnie musze poprawic malowanie przy łączeniu dokładki ze zderzakiem, po przyjrzeniu sie widac biały podkład. - zrobi się :)

DSC_9290.jpg

Edytowane przez roni07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Świetnie Ci robota wyszła !

Rozumiem, że opalarką nadałeś odpowiedni kształt?

PS. Jeszcze tylko wrzuć końcówki większe i bardziej wysunięte.

Polecam Buzzer.pl (np. 90 lub 102 mm)

BDB jakość za rozsądną cenę.

Pozdrawiam!

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dokładka od B7 leży już drugi miesiąc i nie mam czasu się za to zabrać. Z drugiej strony mam dylemat czy rezygnować z ori dokładki S4 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...