Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Osuszacz, dławik - kompletny spis części


biggman

Rekomendowane odpowiedzi

KoJ@K nie pamietam dokladnej ceny , brałem wtedy fure roznych czesci. Coś koło 50-60pln. Ogólnie mój stary dławik był czyściutki także jego wymiana to taka sztuka dla sztuki w moim wypadku.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słychać u Was w środku auta "pracę" dławika? W sensie szum rozprężania gazu?

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyłączeniu silnika jak klima była włączona trochę słychać. Tak było u mnie ori, jak i po wymianie dławika

Edytowane przez biggman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku dla próby założyłem w miejsce pomarańczowej białą dyszę i wydaje mi się że słabiej chłodzi. Postaram się w tym sezonie zrobić zmianę powrotną i zobaczymy jaki będzie efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wyjalem u siebie czerwony dlawik, sklepie maja zolty i pomaranczowy - ktory brac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

planuje wymianę dławika i osuszacza i mam kilka pytań.

czy jak wyciągnę stary dławik żeby dobrać nowy to czy mogę tak jeździć bez dławika?

co do osuszacza był tylko 1 rodzaj?

szczelność klimy sprawdzić przed odciągnieciem czynnik czy można sprawdzić przy nabijaniu nowego?

a tak w ogóle to tego czynnika nie da się spuścić samodzielnie w domu?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy ciekawe pytania się rodzą...

Samodzielnie w domu też możesz ale całość idzie w kosmos więc zapłacisz później za nowy czynnik a nie za uzupełnienie.

Po wyjęciu dławika a co za tym idzie oproznieniu układu klimatyzacji do środka dostaje się powietrze z wilgocią które "zabija" osuszacz.

W związku z powyższym nie możesz sobie jeździć.

Polecam dobry warsztat...

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy wymiana tego elementu wiaze sie tylko z odkreceniem srub od przewodow i zalozeniem nowego osuszacza? Nie rozszczelni to klimatyzacji? Jesli jest ona delikatnie zagrzybiona, to lepiej wymienic go po czy przed procesem odgrzybiania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozszczelni sie, wiec jak masz zaladowaną klime to jedz odessac, wymien te elementy i jedz nabij. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy taka dysza dławika to ta sama o której piszę autor tego postu? Moje pytanie wynika stąd, że posiada ona kolor szary.

http://google.plczesc/dysza-wtryskiwacza-zawor-rozszerzalny-hella-8uw351233091,0-2-8uw351233091-838883.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chcę zakładać nowego tematu, mam kilka pytań o dławik.

-stary ma kolor brązowy a nowy zamiennik kolor żółty, można montować żółty będzie ok?

-czy jest możliwość że w warsztacie źle (fizycznie odwrotną stroną założyli dławik)? wymieniłem osuszacz, dławik został stary bo mechanik powiedział że stary jest czysty a nowy ma inny kolor i nie chce ryzykować , czynniki uzupełniony ale po włączeniu pojawia się dziwny dźwięk(delikatne buczenie) z okolic właśnie dławika albo po prawej stronie na podszybiu na pewno nie ze sprężarki. Dodam że klima chłodzi. Co to może być?

Edytowane przez tomgt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczenie czy takie bardziej jakby "syczenie" w tamtych okolicach? Bo jesli tak to mam u siebie podobnie i nie wiem co to, ale wszystko hula i chlodzi, jak cza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syczenie słychać na zewnątrz pod maską z okolic dławika i przypuszczam że to jest ok ale ja słyszę buczenie w środku. wystarczy że wyłącze klime (ECON) i cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klime masz na jednym pasku z alternatorem? Moze wentylator od klimy buczy.

Edytowane przez KoJ@K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...