Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kod lakieru LS9R


domek92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na wlepce w bagażniku mam napisane że posiadam w swojej audi kod LS9R, mam pytanie czy orientuje się ktoś czy to jest lakier perłowy czy metallic, bo w każdej mieszalni lakierów inaczej mówią.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziarno w lakierze grube czy drobne?

a takie i takie :decayed:

No to masz metaliczną perłę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glacier White LS9R, biała perła trójwarstwa i biały metallic dwuwarstwa. Sa dwie receptury zależne od roku produkcji.

Edytowane przez adamresinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ta farba nazywa się Gletscherweiss. Jest to biała perła. Farbę tą nakłada się trójwarstwowo. Baza później odpowiednia ilość warstw perły i na końcu lakier. Generalnie to piękny kolor biały moim zdaniem jeden z ładniejszych na rynku ale bardzo ciężki do lakierowania. Jeśli masz coś do polakierowania oddaj to do naprawdę dobrego lakiernika. Najgorsze jest w tym kolorze to, że jeśli masz do polakierowania drzwi to fabryka przewiduje malowanie boku bo inaczej masz prawie na 99% pewnośc że będzie widoczna różnica w odcieniu tych drzwi pomiędzy sąsiadującymi elementami. W farbie trójwarstwowej nie da rady uciec na cień z boku samochodu gdyż nie jesteś w stanie dobrać takiej samej intensywności perły żeby na tak dużej powierzchni jak bok samochodu ludzkie oko tego nie wychwyciło.

Edytowane przez tommy-cichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glacier White LS9R, biała perła trójwarstwa i biały metallic dwuwarstwa. Sa dwie receptury zależne od roku produkcji.

o właśnie jedna mieszalnia mi powiedziała że to perła trójwarstwowa a druga mieszalnia że to metallic dwuwarstwowy,dzwoniłem do serwisu po vinie wyszło że to metallic, a jak przykładam czujnik to mam między 155-170mikronów czyli jakby trzy warstwy były, zgłupiałem totalnie :facepalm: a wiesz może w jakich latach jaka była receptura?

Kolego ta farba nazywa się Gletscherweiss. Jest to biała perła. Farbę tą nakłada się trójwarstwowo. Baza później odpowiednia ilość warstw perły i na końcu lakier. Generalnie to piękny kolor biały moim zdaniem jeden z ładniejszych na rynku ale bardzo ciężki do lakierowania. Jeśli masz coś do polakierowania oddaj to do naprawdę dobrego lakiernika. Najgorsze jest w tym kolorze to, że jeśli masz do polakierowania drzwi to fabryka przewiduje malowanie boku bo inaczej masz prawie na 99% pewnośc że będzie widoczna różnica w odcieniu tych drzwi pomiędzy sąsiadującymi elementami. W farbie trójwarstwowej nie da rady uciec na cień z boku samochodu gdyż nie jesteś w stanie dobrać takiej samej intensywności perły żeby na tak dużej powierzchni jak bok samochodu ludzkie oko tego nie wychwyciło.

kupiłem listwy sline na progi i mam przerysowany zderzak z tyłu więc to chciałem zrobić, a przy okazji jak odwiedziłem lakiernika to chciałem maske i zderzak z przodu prysnąć bo zbity od kamieni i mnie to drażni

Edytowane przez domek92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


kupiłem listwy sline na progi i mam przerysowany zderzak z tyłu więc to chciałem zrobić, a przy okazji jak odwiedziłem lakiernika to chciałem maske i zderzak z przodu prysnąć bo zbity od kamieni i mnie to drażni

Na tych elementach jeśli dobrze dobierze ilość perły to powinna różnica się zgubić. Tam są załąmania więc ludzkie oko nie powinno tego wychwycić. Najgorsze są boki. Ty masz ten sam rocznik co ja a u mnie napewno siedzi farba trójwarstwowa. Jak mierzyłem u siebie to mam każdy element około 200 mikronów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz, ładniutki jest, ale do lakierowania masakra, nie wiem co z tym fantem zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu oddaj do kogoś kto już lakierował w białej perle i ma o tym pojęcie. Lakiernicy którzy regularnie biorą udział w szkoleniach to spokojnie to ogarną że nie będzie widać. Po prostu są metody na oszukiwanie ludzkiego oka i ludzie którzy w tym siedzą wiedzą jak malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddałem chyba do jednego z lepszych w mojej okolicy, zobaczymy jak mu to wyjdzie, jak spierniczy to będzie poprawiał. Ogólnie to w pobliżu ciężko o takie naprawde dobrego lakiernika, którego by dużo ludzi poleciło, także wszystko wyjdzie w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...