Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zatarty kompresor klimatyzacji - wymiana + czyszczenie. Pilne . Wrocław


nomad999

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdże tak bez klimy odkąd kupiłem auto, ale nie długo wakacje i będzie konieczna.

Zatarł się kompresor i poprzedni właściciel wyciągnął środek, więc podejrzewam że w układzie może być syf.

Zadzwoniłem do pierwszego serwisu we Wrocku i gość mnie poczęstował jak ze śrutu ceną 2700-3000 zł, prawie wypadłem z balkonu.

Regenerowany kompresor, chłodnica(bo sie nie czyści podobno) , czujniki i pozostałe + czyszczenie ( 800zł) . Bo jak chłodnicy i reszty nie wymieni to nie da gwarancji na kompresor i robotę.

Może kupić sprężarke używaną, przedmuchać układ powietrzem pod ciśnieniem , napełnić = ( z 500 zł) i spróbować szczęścia?

Ktoś się zmagał z podobnym problemem lub robi, zna kogoś co robi w okolicy Wrocławia takie rzeczy?

Edytowane przez nomad999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić możesz tez złom Każda sprężarka po 2003 roku kiedy niema smarowania zaciera się bo jest spięta na stałe.

Jak chcesz szukać używki to najlepiej takiej która jest jeszcze na samochodzie i działa wtedy masz pewność.

W innych przypadkach tylko gwarancja rozruchowa 14 dniowa aby można było sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń albo podjedź tutaj:

DC-Klima
ul. Piękna 26/28
Tel. 713 111 800
Kom. 667 553 631
Powinni w miarę szybko ogarnąć Twój temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wymiany wszystkiego to głupota znajomy ostatnio robił i płukali mu 2 razy i po problemie syf wyleciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wymiany wszystkiego to głupota znajomy ostatnio robił i płukali mu 2 razy i po problemie syf wyleciał

osuszacz obowiązkowo do wymiany.O dławiku nawet nie wspominam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządne płukanie układu pod maszyna trwa 12h. Koszt na Śląsku 500-800pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak turzol powiedzial , , przedmuchać to sb mozna ;:D w łodzi plukanie 600-800 chlodnica 200 kompresor nowy 1100 , osuszacz 100 dlawik 10 , tylko jest jeden problem aby ktos to dobrze wypłukal !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem. Kupilem uzywke sprezarke po 2 tygodniach znowu sie zatarla kupilem 2 i to samo... poszukaj na allegro goscia turboklima. Ja kupilem od niego regenerowany kompresor za 375 zl z gwarancja na 6 miesiecy. Robili mi chlopaki w Bydgoszczy. Plukanie nowa chlodnica osuszacz dlawik i sprezarka zmiescilem sie w 2000 z robocizna

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką samą sytuacje techniczną, poprzedni właściciel niewłaściwe serwisował klime uzupełniając tylko gaz. Sprężarka miała popekaną obudowę i dziurę wielkości palca. Sprężarkę kupiłem na szrocie (otwory gazu muszą być zaslepione, inaczej to złom ) za 500 zł. Gwarancja 30 dni, nie mogłem znaleźć regenerowanej. Jedynie spec od klimy może ją włożyć, ponieważ pracuje cały czas (pompa musi mieć olej i gaz w układzie). Zaprowadzilem do speca, zaczął płukać układ i stwierdził że nie jest źle. Kazał kupić filtr kabinowy i osuszacz. Wszystko sprawne już 1.5 roku

Reasumując: płukanie układu, wymiana sprężarki, zalanie olejem, nabicie układu, ozonowanie 250-350zł

Sprężarka 500-800 zł

(nowa denso 1600 zł - mało oplacalny wydatek)

Fitr kabinowy węglowy 40 zł

Osuszacz 35 zł

Radość z chłodu w słoneczny dzień - bezcenne :)

Edytowane przez xsebo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...