Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BMW e61 530d LCI - czyli dupowóz


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

soolek, ale u mnie klapki są poprawione i moim zdaniem podobnie jak z wałkami w 2,5TDi - pewnie to bardzo sporadyczne przypadki. W starszych motorach były inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale czytałem sporo galerii, gdzie ludzie wymieniali kolektory w kilkuletnich autach. Profilaktycznie, więc coś jest na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi można by rzec :) ja przez 5lat i 60kkm nie zauwazylem pogorszenia mocowania klapek. A jak pisałem raz na jakiś czas kolektor jest ściągany i zawsze klapki przy okazji dokladnie oglądane.

Przypuszczam, że właściciel przede mną wymienił na ten poprawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale czytałem sporo galerii, gdzie ludzie wymieniali kolektory w kilkuletnich autach. Profilaktycznie, więc coś jest na rzeczy.

A ja jestem bardziej niż przekonany, że to sporadyczne przypadki... na tym forum ile było takich spektakularnych awarii 2,5TDi? O żadnej nie słyszałem... :)

Co do wrazen z wywalenia klapek - auto jedzie znacznie gorzej z dolu, a startujac z miejsca wkreca sie na sporo wyzsze obroty... Wracam do klapek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie odczuwalne podczas przyśpieszania na wyższych biegach :( Dół prawie nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Rozmawiałem z Witkiem, mówi, że zmienił się po prostu przepływ powietrza w kolektorze, jest go mniej i nie da się z tym nic zrobić, nawet softem. Tylko nowy kolektor lub powrót do starych klapek... ale raczej kupię nowy, bo stare 3 lekko popuszczały już (pociły się).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te klapki w koncu sterują przepływem powietrza i to jak widać dość znacząco. Wymiana kolektora to będzie najlepsze rozwiązanie. Bez druciarstwa i po Bożemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę jadę do Poznania i z powrotem, to jeszcze potestuję auto... ale raczej wracam do fabryki.


Aktualnie kolektor w ASO kosztuje jedyne 2700 brutto po rabacie 5%... MA-SA-KRA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja się jakiś czas temu orientowalem to kosztował coś ok 2k. Nieźle zdrozal... Pewnie też aktualny kurs euro ma na to wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flyer, mautoczesci sprawdź - mają dobre ceny na oryginały z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem w tym tygodniu 1100km po Polsce (2 dłuższe trasy) i powiem Wam, że jestem mocno pozytywnie zaskoczony jak ten 275-konny diesel potrafi być ekonomiczny :)

Wwa - Poznan - Wwa, 4 chłopa na pokładzie, prędkości 140-160 non stop po autostradzie, jazda płynna, kilka razy ogień, jeden-dwa sprinty do 200 - 8.4

Wwa - Kielce - Wwa, ja, żona, dziecko, bagaże - 130-140 cały czas po eskresówkach, 80-120 po pozostałych, jechałem płynnie na maksa, czasami przycisnąłem... 7.2 (!). Jak wracałem to po przejechaniu 260km FIS pokazywał jeszcze 810km do przejechania... szok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała odskocznia od 2.7 :decayed:

Yep. Co więcej 2,7 wcale nigdzie nie dojechałbym szybciej, a spalanie x1,5-2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flyer, jak

Mała odskocznia od 2.7 :decayed:

Yep. Co więcej 2,7 wcale nigdzie nie dojechałbym szybciej, a spalanie x1,5-2 :)

Fly, co Ty wiesz o zabijaniu :)

929fad752537fbc5med.jpg

Trasa Nowy Sącz Bochnia.

Natomiast realnie ciężko to auto zmusić żeby spaliło więcej niż 8 ;)

Druga sprawa medalu to jednak też ciężko to auto zmusić, żeby przyspieszało :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha..:D szydło wyszło z worka..;) zakochał sie w BMW no i e46 to podstawa :D brakuje tylko emblematu M, dodałoby pare kucy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flyer nie chwaliłeś się Eczterysześć ! :decayed:

20160216-094359.jpg

Haha, widziałem nie raz to auto w Wawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą kogoś poniosło zdrowo, na żywo od tych dokładek, spojlerów itp. rzygać się chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...